Polityk proponuje zbombardowanie wulkanu Cumbre Vieja na Wyspach Kanaryjskich

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jeden z polityków zasugerował, że można przeprowadzić bombardowanie wulkanu La Palma, który i tak nie powstrzyma erupcji rzek lawy.

 

Hiszpański polityk zaproponował rozwiązanie problemu pozornie niekończących się rzek lawy, które wypływają z wulkanu La Palma. Wulkan jest mocno aktywny od 42 dni.

 

Casimiro Courbelo, przewodniczący rady miejskiej La Gomery, wyspy graniczącej z La Palmą, powiedział, że rzeki lawy mogą zostać przekierowane w nowe miejsca przez bombardowania lotnicze. Courbelo wygłosił oświadczenie podczas debaty w Radiu Faycan Wysp Kanaryjskich, gdzie powiedział:

„Czy nie ma samolotu, który mógłby latać i zrzucić bombę? Może to szaleństwo, ale z technologicznego punktu widzenia odniosłem wrażenie, że warto spróbować.”

 

Ta propozycja użycia bomb do przekierowania przepływu lawy została wysunięta i podjęto próby. W 1983 roku grupa inżynierów położyła 900 funtów materiałów wybuchowych w pobliżu rzeki lawy wypływającej z Etny. Pomysł polegał na stworzeniu nowego rowu lawowego, który przekierowałby gorący strumień w nowe koryto, aby uchronić wioski, stojące na drodze żywiołu.

 

Inżynierowie w tamtym czasie uznali eksperyment za sukces, ponieważ lawa ominęła wioski. Jednak eksplozja spowodowała nową szczelinę w strumieniu lawy, co spowodowało pojawienie się kolejnej gałęzi, która zaszkodziła innym osadom i ludzie nie mogli tego powstrzymać.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika alvaro31185

ten pomysl to glupota to jak

ten pomysl to glupota to jak poslac ladunek na asteroide owszem rozbije ja ale zbombarduja nas mniejsze kawalki i wyrzadza wiecej szkod wrzuc bombe do krateru rozsadzi wyspe , zadziala jak wzmacniacz erupcji tak czy owak temu politykowi to chyba zycie nie mile mu

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Skomentuj