Polityczny chaos w Wielkiej Brytanii. Brexit może zostać odłożony w czasie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Brytyjski parlament podjął szereg decyzji, które komplikują rozstanie Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Z jednej strony, parlamentarzyści nie poparli ostatniego projektu umowy, ale z drugiej strony nie chcą „twardego Brexitu” i zadecydowali o jego opóźnieniu.

 

W tym tygodniu, Izba Gmin znów odrzuciła projekt umowy, regulujący przyszłe stosunki Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Na drodze kolejnych głosowań wyrażono sprzeciw wobec opuszczenia UE bez umowy oraz zorganizowania drugiego referendum. W czwartek, parlament zgodził się, aby rząd zaproponował Brukseli opóźnienie Brexitu.

 

Sytuacja wygląda następująco: w przyszłym tygodniu, Izba Gmin będzie musiała po raz kolejny zagłosować nad projektem umowy. Jeśli tym razem jakimś cudem zostanie przyjęty, Brexit może zostać przełożony o trzy miesiące, czyli teoretycznie nastąpiłby 30 czerwca. Jeśli jednak brytyjski parlament odrzuci proponowany przez rząd Theresy May dokument, rząd Wielkiej Brytanii będzie chciał znacząco opóźnić Brexit.

Tak czy inaczej, wpływ na ostateczną decyzję ma Bruksela, bowiem opóźnienie Brexitu będzie musiało zostać zatwierdzone przez wszystkie kraje członkowskie UE. Jeśli państwa nie wyrażą na to zgody, nastąpi „twardy Brexit”, którego Wielka Brytania chce uniknąć, ale Unia Europejska może w końcu stracić cierpliwość.

 

Brak porozumienia w tak ważnej kwestii wywołuje chaos na wyspach. Tamtejsze przedsiębiorstwa nie wiedzą, czego należy się spodziewać. Brexit powinien nastąpić już 29 marca. Dziś wiemy tylko tyle, że nie będzie drugiego referendum, a rząd Wielkiej Brytanii prawdopodobnie będzie próbował zyskać na czasie, aby opracować nowy projekt umowy – oczywiście jeśli Unia nadal będzie chciała negocjować.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Lisek

No tak tylko, że Francja ma

No tak tylko, że Francja ma juz tego dość i nie przedłuży im terminu o kolejne miesiące ( a musi być w tej kwestii jednomyślnośc wszystkich krajów UE !!! )

 Nowej oferty dla Brytyjczyków nie będzie... Tylko będą pudrować tą co jest... Więc daje 10:1 że pod koniec miesiąca wywalą ich z UE...   Wczoraj Bytyjczycy znieśli cła i mają gdzieś kupowanie hiszpańskich owoców i warzyw, francuskiego wina czy włoskich oliwek i oleju oraz niemieckich aut..... 

Przeciąganie liny się rozpoczeło na dobre... 

  

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Zefel z Goleszyc

My Gołeszyce z Ziemi

My Gołeszyce z Ziemi Cieszyńskiej modlimy sie do Bogini Ciwa o upadek chrześcijaństwa i innych religii opartych na bibli w których czci sie Jahwe który nienawidzi ludzi że za to że sa ludzmi. Modlimy się o odzyskiwanie niepodległości wyjście spod warszawskiego buta w którym tkwi śmierdząca stopa Watykanu. Oddacie wszystko co ukradliscie złodzieje i okupanci.

Skomentuj