Politycznie poprawne dziwactwo w amerykańskim Kongresie. Modlitwę zakończono mówiąc „Amen and Awoman”

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykański Kongres zainaugurował pierwsze posiedzenie po wyborach. Kontrolowana przez Partię Demokratyczną izba rozpoczęła pracę standardową modlitwą. Jej zakończenie nie było jednak normalne czyli nie powiedziano po prostu "amen", ale "amen and awoman".

 

Nie wiadomo dokładnie czy był to po prostu głupi żart prowadzącego obrady, czy też żałosna niewiedza co do sensu słowa "amen" - czyli "niech tak się stanie" - czy też po prostu była to erupcja głupiej lewicowej poprawności politycznej. Bez względu na to jak było jest to kolejnym przekroczeniem granicy śmieszności w walce o absurdalnie pojmowane równouprawnienie płci.

 

Dziwnaczna lewicowa wersja modlitwy spotkała się z wieloma kpinami Amerykanów. Niektórzy nie mogli uwierzyć w to co słyszą, a inni żartowali, że skoro słowo "amen" znaczy "niech tak będzie", to słowo "awoman" musi oznaczać "bo tak powiedziałam!".

 

Postępy postępu postępują w zawrotnym tempie. Zaciera się też coraz bardziej granica akceptowalnego społecznie szaleństwa. Wszystko to co kiedyś było wariactwem staje się normą a to co było normą jest napiętnowane jako coś nienormalnego. Ludzkość się pogubiła a to dopiero początek upadku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jaa

Ja tam się nie znam, ale Amon

Ja tam się nie znam, ale Amon, Amen itp. to chyba imiona Bogów starożytności. A, skoro, podobno, litera A na początku oznacza likwidację tego co za nią to, skoro men oznacza faceta to mniej więcej znaczy to słowo koniec facetów. Co widać. Bo, modlenie się to głównie domena kobiet. Pewnie to one kiedyś wymyśliły tego typu modlitwę - prawdopodobnie po to żeby usunąć ze swojego świata ówczesnych facetów. Kolejna sprawa - wszystkie starożytne słowa, gesty, litery itp. miały swoje znaczenie pierwotne, które po jakimś czasie mogło zostać zmienione na użytek następnych pokoleń. Używanie ich w innym kontekście nie musi oznaczać zaprzestania ich pierwotnego oddziaływania - jakby nie patrzeć podobno wszystko jest energią więc słowa też. Ich wartość może się zmieniać w zależności od warunków otoczenia, tak jak stan wody zmienia się w zależności od tego jakie są warunki klimatyczne, ale raczej zawsze może nastąpić, w sprzyjających warunkach, powrót do pierowtnego oddzialywania. Współczesna interpretacja slowa AMEN jako "niech tak się stanie" też jakby klasyfikuje to słowo jako odmianę pierowtnego znaczenia albo nawet oznacza jego znaczenie. Czego by to dowodziło? Że, Słowami można budować rzeczywistość - co jest nawet zaznaczone, że na początku było SŁOWO. Co oznacza "SŁOWO"? Pewnie coś co zapoczątkowuje, inicjuje, tworzy. Dzisiejsze znaczenie słowa "SŁOWO" jest jakby inne, ale w sumie podobne.

Portret użytkownika Medium

jaa wrote:  litera A na

jaa wrote:
 litera A na początku oznacza likwidację tego co za nią 
Bardzo ciekawe, ale pierwsze słyszę.

Jak w tym świetle zinterpretować takie marki jak Avon czy Aviva? Doprawdy zdumiewajace efekty logiczne można otrzymać.

Co do genezy, na początku wszyscy mówili w jednym języku i z pewnością nie był to angielski. Do dziś majstrują przy językach by dzielić narody, napuszczać na siebie nawzajem, by nijak się nie rozumieli.

Przykład: polskie "zabić" kontra rosyjskie "забыть" [zabyt'], co znaczy zapomnieć(!) albo polskie "zapomnieć" kontra rosyjskie "запомнить"[zapomnit'], co znaczy zapamiętać!!!

Portret użytkownika Motta

Słowo to przede wszystkim

Słowo to przede wszystkim dźwięk,fala dźwiekowa i wszystko co za tym podąża.przy jej udziale można budować i niszczyć.Wiele lat prowadzono doświadczenia dot.przenoszenia za pomocą takiej fali przedmiotów,na początku małych ,z czasem coraz większych.To potęzna siła, masz np ultra i infra dźwięki,kiedys w Nexusie był art  o śmiercionośnych dźwiekach-warto poszukać.Stosuje się ultra i infra terapie leczące np serce,ukł kwionosny i inne posługując się odpowiednimi częstotliwościami,ale mozna też działać w drugą stronę czyli spowodować chorobę,a nawet śmierć tzn przy użyciu okreslonych zakresów infradźwięków spowodować wylew,zawał itp.A słowo Amen używane przez nas pochodzi z hebrajskiego,a u nich pewnie trzeba by było sięgnąć jeszcze głębiej,być może własnie do imion starych bozków.

Portret użytkownika Arya

Słowami można budować

Słowami można budować rzeczywistość - co jest nawet zaznaczone, że na początku było SŁOWO. Co oznacza "SŁOWO"? Pewnie coś co zapoczątkowuje, inicjuje, tworzy. Dzisiejsze znaczenie słowa "SŁOWO" jest jakby inne, ale w sumie podobne.

Tyle że użyty w oryginale wyraz "logos"  nie oznacza słowa a bardziej myśl lub zamysł. Translator google tłumaczy logos na powód. Gdyby wziąć tłumaczenie z google to cytat z Jana 1:1 można przetłumaczyć jako: "Na początku był powód, a powód był u Boga i Bogiem był powód". Ma to większy sens niż słowo..... 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Quark

Nie byłoby problemu gdyby

Nie byłoby problemu gdyby ludziska zrozumieli , że zarówno zaklęć magicznych jak i modlitw (które też nimi po części są) nie trzeba akcentować ani zaklinać w obcym języku tak jak to jeszcze kilkadziesiąt lat temu było , że msze odprawiano po łacinie , żeby nikt niczego nie zrozumiał bo wtedy zapewne pogłębia się "wiara" w moc sprawczą kapłana !

A przy okazji wspomnę , że w średniowieczu posiadanie Biblii przez "nieduchownego" było SUROWO ZAKAZANE ... ciekawe czemu ...

Portret użytkownika antyryt

oo jesu, jeśli to prawda, a

oo jesu, jeśli to prawda, a to możliwe, to pomyślcie o czym to świadczy?
To jeden z tysięcy małych i "przypadkowych" znaków, jakie el_y_ty przekazują ludziom niby przypadkiem, ale przypadkiem świadczącym o stanie umysłu tej kukiełki, której albo ktoś kazał, albo sama to zrobiła ze względu na sytuację w jakiej się znalazła.
Wyciągnijcie wnioski z tego co się dzieje dookoła was! Zacznijcie składać do kupy te tysiące subtelnych i dziwnych znaków, które same nic nie znaczą, ale występujące razem i synchronicznie - systematycznie  przekazują tą samą, pewną, informację: zostanie was pół miliarda. 450 000 zaprzęgniętych do pracy w korporacjach i 50 000  zarządzających i wymuszających (np. wojska korporacyjne) plus promil promila el_y_ty.

...elyta bluzgała, że za 500+ sprzeda się tylko patologia...to za 800+ (i więcej) oraz kowidowe - sprzedały się doktory, urzędasy, policja, oficerowie - czyli polska "szlachta" sprzedała się za, średnio licząc, 300 zł więcej. Chuj z nimi. bo zawsze to było sprzedajne gówno, uważające się za coś lepszego.

Chodzi o to, że nie udały się plany. Sprawa się sypie, a sporo ludzi, zamiast chętnie zabijać się o terapie genowe, zaczyna podejrzliwie patrzeć el_y_tom na ręce, więc będzie następny krok - czyli fałszywe flagi (spektakularne "śmierci" na ulicy, np. choroba kawasakiego,  tysiąc śmierci w ciągu dnia itp).
Jeżeli ten etap nie wystarczy - pojawi się realna chemia udająca śmiertelne choroby (na realne wirusy się nie zdecydują, bo się boją nieznanych mutacji, a ich schrony i banki nasion przetrwają max 10 lat, a chemia jest bardziej przewidywalna).

Podsumowanie: jeżeli liczysz, że sprzedasz się za kilkaset zł więcej i ty i twoje dzieci będą miały lepiej - mylisz się. Kara spotka cię tylko kilka dni później, ale dosięgnie twoje dzieci (i to będzie koniec, bo wnuków już mieć nie będziesz). Gdybym był religijny to bym powiedział coś w tym tonie: "tobie i twoim dzieciom odpłacone zostanie dziesięciokrotnie wszystko to co uczyniłeś bliźniemu", i gdybym był policjantem czy żołnierzem, to bym nie liczył na "ja tylko wykonywałem rozkazy". Serio - to nie ludzie cię "osądzą", lecz sama natura: bedziesz patrzył na swoje dzieci, którym twoi koledzy zrobią to co ty robiłeś "bliźnim" i nic na to nie poradzisz. Ludzie są litościwi, natura NIE. A takie czasy nastały, że uruchomiła się SPRAWIEDLIWOŚĆ NATURY, choć el_y_tom wydaje się, że to oni sterują ... no jednak nie - to nie oni. 

Ktoś powie: tak śmiałe wnioski pod tytułem mówiącym tylko o amen + awoman?! - to się kurwa rozejrzyj chociaż 14 miesięcy wstecz (jeśli nie stać cię na zanalizowanie ostatnich 10 lat, 20 czy trzydziestu). 

Portret użytkownika nn

Ale wokół tylko nogami

Ale wokół tylko nogami przebierają aby się zaszczepić... A ja, liczyłem covidy i wiem że to cyrk.

Chyba oszaleliśmy? Czytałem kiedyś Strugackich - Przenicowany świat - i to się dzieje, do tego zmierzamy. Anteny i satelity Maska kontrolujace wszystko.

nn

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Strony

Skomentuj