Policja zatrzymała Uzbeka, który stał za zamachem w Szwecji

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/BBC News

Szwedzka policja powiadomiła, że w piątek zatrzymano mężczyznę, który ma związek z wczorajszym zamachem w Sztokholmie. To 39-letni obywatel Uzbekistanu i jest obecnie głównym podejrzanym o porwanie ciężarówki, zabicie 4 osób i zranienie 15 kolejnych.

 

Sprawca ataku został zatrzymany w mieście Marsta, niedaleko Sztokholmu. Był już wcześniej znany policji i w trakcie aresztowania miał się przyznać do zamachu, lecz jego imię i nazwisko nie przedostało się do mediów. Służby wciąż nie są przekonane czy mężczyzna działał samodzielnie.

Ciężarówka została wczoraj skradziona i niedługo potem wykorzystana do ataku na przypadkowych ludzi na deptaku Drottninggatan w centrum szwedzkiej stolicy. Kierowca podobno umyślnie starał się przejeżdzać dzieci. Lokalne media podają, że ośmioro dzieci przebywa obecnie w szpitalu.

 

Dowiadujemy się również, że w opuszczonej przez Uzbeka ciężarówce, która wjechała w centrum handlowe, znajduje się podejrzane urządzenie. Policja obecnie bada pozostawiony na fotelu kierowcy przedmiot. Istnieje możliwość, że mamy do czynienia z bombą.

 

Coraz więcej wskazuje na to, że mamy do czynienia z kolejnym aktem islamskiego terroru. Można podejrzewać, że zamachowiec przybył do Szwecji jako uchodźca, czyli tak jak inni terroryści, którzy w ostatnich latach dokonywali zamachów w Europie Zachodniej.

Szwecja pozostaje obecnie najbardziej zislamizowanym państwem na naszym kontynencie i jednocześnie żyje tam najwięcej terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego, lecz to nie skłania władz do refleksji. Oświadczenie szwedzkiego premiera wskazuje, że kwestia przyjmowania uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu nie ulegnie zmianie.

"Wszyscy czujemy złość ze względu na to co się wydarzyło, ja też odczuwam gniew, ale musimy wykorzystać ten gniew do czegoś konstruktywnego i pójść na przód. Chcemy - i jestem przekonany, że Szwedzi również tego chcą - prowadzić normalne życie. Jesteśmy otwartą, demokratyczną społecznością i taką pozostaniemy" - powiedział premier Stefan Lofven.

W ostatnich tygodniach w Europie cały czas dochodzi do ataków ze strony agresywnych muzułmanów. Zislamizowane państwa, takie jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Szwecja czy Rosja, są narażone na kolejne zamachy, podczas gdy mieszkańcy Polski i Węgier, krajów wolnych od islamskiego terroryzmu i potępianych przez Unię Europejską, mogą czuć się bezpieczni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Gorgi

Korwa, jaki Uzbek dokonuje

Korwa, jaki Uzbek dokonuje zamachu terorystycznego, myslalem ze jako inne medium cos przewidujecie a jestescie tylko nedzarzami Slowianskiego pochodzenia.. Pewne fakty trzeba jako dziennikarz przetlumaczyć a nie zrzynać z onetu. Były ataki w Syrii jest odwet. Powiedzcie to korwa w koncu otwarcie a nie sciemniacie tu jakies falszywe flagi. Co nas to obchodzi. My Polacy dbamy o swoja dupe bo świat jest kurewski ale po co klamać.. Polak niestety glupi nie jest.

Portret użytkownika Gorgi

Proszę żebyście napisali

Proszę żebyście napisali dlaczego zrobil ten zamach i nie chce odpowiedzi że w imie ideologi Islamu. Prawda jest taka że zrobił to bo USA wyjeba** mu rodzine albo bliskich i to samo było pare dni temu w Rosji. To jest pierdo**ny akt rozpaczy jak i cala ta islamizacja.. Ja bym z tej Syrii spier**** nawet jak cwelem bym byl i polowa z was tez. Teraz pomyslmy kto katem tutaj jest.. To sie nie skonczy. Ale jak Ruscy zatopia ze dwa niszczyciele to moze ropka sie odechce Stanom na jakis czas, moze. Ale i tak powinni to zrobic... Ktos powiedzial ze albo ataki terrorystczne albo wojna dzisiaj wiem lepsza wojna. Kazdy w Polsce powinien to wiedziec. Nie ma wolnosci bez Solidarnosci!

Portret użytkownika MiamiVibe

"Wszyscy czujemy złość ze

"Wszyscy czujemy złość ze względu na to co się wydarzyło, ja też odczuwam gniew, ale musimy wykorzystać ten gniew do czegoś konstruktywnego i pójść na przód. Chcemy - i jestem przekonany, że Szwedzi również tego chcą - prowadzić normalne życie. Jesteśmy otwartą, demokratyczną społecznością i taką pozostaniemy" - powiedział premier Stefan Lofven."

Ten sqrwysyn i inni jego pokroju zawsze będą nawoływać do przyjmowania dziczy bo mają ochroniarzy i chronione wille, już nie wspominając o nagrodach na koncie za celowe rozpierprzanie kraju i mordowanie obywateli w celu utworzeniu państwa policyjnego i chipowania ludzi. Tą demokrację to sobie mogą wsadzić w dupę...

Portret użytkownika Akamai

Pamiętam jak przedstawiano to

Pamiętam jak przedstawiano to wydarzenie w mediach.

Mówiono, że to Polska została tak wyróżniona i doceniona. Nikt nie wspominał nawet słowem o tym, że jeszcze dziewięć innych państw zostało przyjętych do grona niewolników UE.

Taki to sukces Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Skomentuj