Policja zatrzymała Australijczyka, który pomagał ISIS zbudować rakietę dalekiego zasięgu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

42-letni mieszkaniec Australii, elektryk z zawodu, próbował zaopatrzyć tzw. Państwo Islamskie w zaawansowaną technologię rakietową i system ostrzegania przed atakami rakietowymi. Jego plany pokrzyżowała interwencja policji.

 

Haisem Zahab z miasta Young w Nowej Południowej Walii był obserwowany przez 18 miesięcy. We wtorek, policja weszła do mieszkania mężczyzny z nakazem przeszukania i aresztowała go. Zahab podobno nie przygotowywał się do ataku terrorystycznego na terenie Australii, ale oskarżono go o współpracę z tzw. Państwem Islamskim. Zatrzymany miał pracować nad systemem ostrzegawczym przed atakami rakietowymi oraz wspierać działania islamistów w pracach nad rakietami naprowadzanymi dalekiego zasięgu.

 

Policja twierdzi, że Zahab pracował samodzielnie. Całą wiedzę na temat technologii rakietowej miał pozyskiwać z internetu. Zdążył nawet zakupić odpowiednie materiały do budowy pierwszej rakiety. Teraz może spędzić w więzieniu nawet do końca życia.

 

Państwo Islamskie posiada wpływy w wielu krajach na świecie, przede wszystkim na Bliskim Wschodzie i w Afryce, ale także w Europie, Azji i w Ameryce Północnej. Islamiści zwykle zbierają pieniądze i rekrutują ludzi, których wysyłają na wojnę do Syrii, Iraku i Libii. Jest to prawdopodobnie pierwszy taki przypadek, aby osoba współpracująca z ISIS chciała zbudować w swoim domu rakietę dalekiego zasięgu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie czepiam się Ciebie o

Nie czepiam się Ciebie o sposób formułowania zdań Wink Po prostu od jakiegoś czasu jestem wrażliwy na takie sformułowania... To przez media mainstreamowe, które przechodzą same siebie i są celowo niekonsekwentne, aby manipulować informacją. Załóżmy, gdyby jakiś Polak pracujący w Niemczech od 20 lat, popełnił przestępstwo w Niemczech, napisaliby "imigrant z Polski"... Ale gdy muzułmański imigrant zarobkowy, siedzący w Niemczech od 20 lat popełni przestępstwo, napiszą "Niemiec"... Albo nawet nic nie napiszą...
Stąd moja wrażliwość na takie sformułowania Smile

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj