Policja San Francisco rozważa wykorzystanie zabójczych robotów do eliminacji przestępców

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Projekt ustawy zaproponowany przez Departament Policji San Francisco (SFPD) pozwoliłby funkcjonariuszom policji zabijać podejrzanych za pomocą robotów. Ta propozycja, zdaniem ekspertów, jest przełomowym wydarzeniem w wykorzystaniu zdalnie sterowanych robotów.Posunięcie to zostało już mocno skrytykowane przez opinię publiczną za wyposażenie robotów w broń, w tym trwający proces sądowy, w którym firma produkująca roboty wyposażyła jednego ze swoich psów-robotów w karabin maszynowy. Zgodnie z propozycją nowa polityka pozwoliłaby zdalnie sterowanym robotom wyrządzać śmiertelne szkody, ale tylko w określonych okolicznościach.

 

Polcja zapewnia, że roboty nie powinny być używane poza szkoleniami i symulacjami, podczas zatrzymywania przestępców, w sytuacjach krytycznych, w sytuacjach awaryjnych, podczas wykonywania nakazu lub podczas oceny podejrzanych przedmiotów. Roboty będą używane tylko jako opcja użycia śmiercionośnej siły, gdy ryzyko śmierci dla społeczeństwa lub funkcjonariuszy jest bliskie i przeważa nad jakąkolwiek inną opcją dostępną dla policji SFPD.

 

We wniosku opisano konkretne roboty, które będą dopuszczone do użytku, w tym szereg małych, możliwych do rozmieszczenia platform do usuwania bomb i rozpoznania. Należy zauważyć, że oferta obejmuje masywnego REMOTEC F6A, wytrzymałego robota do usuwania IED, który może być wyposażony w kilka różnych platform uzbrojenia.Poprzednie wersje zdania zawierały słowa „Roboty nie mogą być używane do użycia siły przeciwko jakiejkolwiek istocie ludzkiej”. Obecnie jednak zostały one wyeliminowane na rzecz sformułowań opisujących użycie siły.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny

Lata temu pisalem ze nie

Lata temu pisalem ze nie mozna pozwolić by uzbrojone maszyny mialy prawo do napie.r.dalania do ludzi a tu proszę, slowo cialem się stalo. To nie są zarty, jak we wszystkich swoich antyludzkich posunięciach globaliści czekają na naszą reakcję, a że reakcja jest niemalże żadna, bo co za różnica przeciętnemu covidiocie, on przecież jast poslusznym niewolnikiem i robi to co wladzunia od niego wymaga, dla "większego dobra" oczywiście. @spokoluz jak wydaje ci się że wypuszczą takiego bezbronnego, podatnego na byle mołotowa robocika to jesteś w błędzie, już o tym kiedyś pisaliśmy, te pokraki od Boston Dynamics to tylko zmylka, Prawdziwy "hi-tech" trzymaja jeszcze w ukryciu, kto wie czy braki w dostawach procesorów to nie zaluga masowej produkcji robotów, od ponad roku mam problem z zakupem glupiego raspberry pi 4. Myślę ze aby pokonac ich robociki musisz zacząć zbierac elektroniczny "złom" i zaopatrzyc się w poradniki by cos z niego skonstruować do zakłócania łączności radiowej i pracy czujników.

Portret użytkownika spokoluz

Ale żaden z tych robotów nie

Ale żaden z tych robotów nie jest odporny na ogień na plecach i na doopie Smile

Kokatjlik i po robocie Smile

Tak jak na banderlandzie - palą zapalającymi transportery opancerzone czy czołgi , że wiezyczki wylatuja w powietrze na kilkadziesiąt metrów bo eksploduje amunicja w płonącym  czołgu.

Era dzisiajesza zapewania szybką eliminację pojazdów opancerzonych i ich załogi. Czołg i inny sprzęt stał się przeżytkiem przy pociskach naprowadzanych laserowo i dronach kamikadze. Niestety nastał nowa era prowadzenia wojny poprzez niszczenie sprzętu przeciwnika - i kto ma przeagę w powietrzu bo drony kamikadze naprowadzane przez drony z laserwoym naprowadzaniem czy pociski tudzież naprowadzane prze nie  , robią ogromną przewagę artyleryjską niszcząc sprzęt jeżdżący i stacjonarną artrylerię.

Wojna weszła na wyższy poziom - patrzenia z góry i namierzania z góry i to przez naprawdę tanie i prymitywne drony - wystarczy , że lata wystarczająco długo i można na nim zamontować optykę wizyjną , termowizyjną czy laserową.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Zapraszam wszystkich do

Zapraszam wszystkich do obejrzenia filmu linkowanego powyżej! NWO jest faktem, a nie jakąś fantasmagorią foliarzy. Najwięksi tego świata mówią o tym od lat, a parafianie zakrzykują mnie, że przecież mają 500+ i to sam MorwIcek daje z własnej kieszeni, a Kalkstain dokłada ze swojej, jak zabraknie..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj