Policja ogłasza, że aresztuje za komentarze w Internecie. Słuszne działania czy rażące pogwałcenie wolności słowa?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polska Policja rozpoczęła akcję zastraszania internautów, którzy umieszczają w Internecie głupie i agresywne komentarze. Policjanci odwiedzają w domach autorów i dokonują ich zatrzymań. Całą akcją pochwalił się na Twitterze szef MSW Joachim Brudziński. 

 

Politycy dostali kociokwiku po morderstwie jednego z nich podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trudno się dziwić, zaatakowano jednego z nich, dlatego zaczynają się bać o swoje życie nie wykluczając możliwych naśladowców mordercy Pawła Adamowicza. Z tego powodu uważająca się za prawicę lewicowa partia Prawo i Sprawiedliwość wspierana przez inne lewicowe formacje i organizacje, rozpoczęła polowanie na internautów, którzy pisali niezbyt mądre i emocjonalne komentarze.

 

Mimo oczywistego faktu, że morderstwo prezydenta Gdańska zostało popełnione przez kryminalistę, który, jak sam wykrzyczał, zemścił się na członku PO za to, że ta partia, w jego mniemaniu, odpowiada za jego odsiadkę, to od czasu śmierci Pawła Adamowicza słyszymy ciągle tyrady o mowie nienawiści, która rzekomo doprowadziła do tej tragedii. 

Art. 54. Zasada wolności poglądów
Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Trudno nie odnieść wrażenia, że postanowiono przy okazji coś na tym nieszczęściu zyskać. Ta nachalna narracja jest stosowana po to, aby przy okazji gdańskiego zamachu, dokręcić bardziej przysłowiową "śrubę" w kwestii wolności słowa, po prostu strasząc ludzi i dokonując pokazowych aresztowań. 

 

Podobne metody stosowali policjanci niemieccy i francuscy, gdy pojawiały się wypowiedzi krytykujące inwazje islamistów zwanych uchodźcami. W obawie przed konsekwencjami doprowadziło to w obu tych krajach do strachu przed wypowiedziami publicznymi. Zapewne ten sam efekt zastraszenia, chcą osiągnąć rządzący w Polsce.

 

Obecnie chyba najbezpieczniej jest w ogóle nic nie pisać, bo ewolucja pojmowania tego co jest, a co nie jest "mową nienawiści" jest tak szybka, że nie sposób określić czego już nie wolno mówić. Polska Policja powinna stworzyć jakąś stronę WWW z wytycznymi i tam niech napiszą czarno na białym, co wolno w Polsce mówić, a czego nie wolno, bo ludzie naprawdę w większości wierzą, że jest wolność słowa więc może lepiej od razu wyprowadzić ich z błędu zamiast ich ścigać i robić pokazówki z aresztowaniami.

 

Smutne jest to, że wpisana do polskiej konstytucji zasada wolności słowa jest już tylko pustym zapisem. Swoboda wypowiedzi w naszym kraju znalazła się na celowniku władz i lewicowych organizacji, które od dawna narzucają swój terror politycznej poprawności uzurpując sobie prawo decydowania komu co wolno powiedzieć.

Ulotka z warszawskiej szkoły - źródło: Twitter

Oczywiście wypowiedzi agresywne, obraźliwe, niemądre zdarzają się w Internecie cały czas. Ale co innego gdy ktoś mówi, a co innego gdy mowę wciela w czyn. Jednak jeśli uznamy, że ktoś w komendzie Policji, może decydować, że czyjeś epitety są zbyt obraźliwe i to na podstawie niezdefiniowanych publicznie przesłanek, to godzimy się na poważne naruszenie wolności słowa. 
 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Od momentu kiedy jak mówił

Od momentu kiedy jak mówił jego prominentny członek Dziewulski "w celu ochrony....itd." żydowskich tyłków masowo via Okęcie emigrujących z b.ZSRR do Srulsrahell'a rząd rebe Mazowera powołał "GROM" - wszystkie resorty siłowe IIIRPatafialnej to zaprzysiężeni interesom Srulsrahell'a szabsgoje. Oni wykonają każdy rozkaz idący z góry, czyli z Centrali MoŚkówzSadu czy innego Świń'Betu... a stojący na ich czele JoAchim (ach, co za aryjsko-słowiańskie imię no i to semickie spojrzenie którego wyrazu nie da się ukryć!) to jeden z 99% zestawu ministrantów porządnego, solidnego pochodzenia z wiadomego korzenia więc pytam: czyich - obywateli Polski czy taaakiego rządu(!) złotych intehesów on i jego "smagłolicy chłopcy" z Policji czy ABW( jak ich określił p.Maciejczyk z Kanady - "ABW to MoSSad na polskich paszportach") będą strzec jako tej źrenicy oka, i aresztować za wolne słowo każdego, kto ośmieli się głośniej "westchnąć nad tą trumną" do której właśnie nasi w Narodzie Wybranym umiłowani szabsgoje pod przewodem Andrzeja Judy tę sponiewieraną Ustawami NeoNorymberskimi "wolność słowa i jego publicznego głoszenia" pakują...? https://grypa666.wordpress.com/2010/02/11/lista-mosadu/

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Niestety, w wedle chińskiego

Niestety, w wedle chińskiego przekleństwa rojącego o "ciekawych czasach", kiedy bez żenady z wysokich stołków ustawowo na czarne mówi się białe (i vice versa) mowa prawdy i faktu - niczym dziecięce rajtuzy aż pod pachy - śmiało i bez konsekwencji może być podciągnięta pod "mowę nienawiści...", inwestygowana, oskarżona, osądzona, skazana a w imię źle pojętej prawniczej nowomowy, politycznej poprawności oraz dobrych stosunków z US'rahellem oraz jego suwerenem-Srulsraelem osadzona... Najlepiej tam gdzie Guantanamera jest chlebem dnia powszedniego i hymnem rozpoczynającym kolejny radosny bo słoneczny dzień.

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika ąę

JEŚLI MOŻNA- to chciałbym

JEŚLI MOŻNA- to chciałbym wygłosić "mowę miłości", mam nadzieję że nie spowoduje to ataku na mnie 101 ajentów (był kiedyś taki film o "101 dalmatyńczykach).

Minęło właśnie 3 lata po zmianie (kolejnej i dobrej)Przyznam się miałem w tym udział- myślałem że po T(f)usku -może być tylko lepiej. Myliłem się a tzw.główne cele tzw. rządu pozostały niezmienione.

- Gender w żłobkach,przedszkolach i szkołach wpisane w Konstytucje.

- To nie prawda że członkowie UPA krzyczeli "pałyty-Lahiw rezaty" więc spotkała ich za to nagroda.

-Całkowita brak chęci do pomocy Polakom z terenów byłej ZSRR którzy chcą powrócić do kraju.

-Dopalacze dostępniejsze niż lekarstwa bo bez recepty i kolejek.

-Wymiana handlowa z Państwem Środka- 10:1 jeśli chodzi wartość finansową. 60% chińskich produktów po 2-3 tygodniach trafia na śmietnik.

-500 + nie spowodowało żadnego skoku demograficznego. A na marginesie- wkrótce po tej sensancyjnej decyzji w naszej RP-rząd fiński zadeklarował dodatki dla wszystkich obywateli-1000 euro.Premier (Finlandii) zadeklarował rezygnacje z 1/2 swojego wynagrodzenia.

- Armia Polska skutecznie broni polskich granic (ale nie tylko) ostatnio w Afganistanie. C.d. Nanghar-Khel oraz prywatnych wykopalisk archeologicznych w Iraku. Po takich wiadomościach czuję się jak by ktoś napluł w twarz tym bardziej że dziadek {St.sierżant) w45 roku został wywieziony do "kraju sąsiedniego" skąd już nie wrócił, a wuj (dowódca czołgu) został zastrzelony przez schutzmanna w oflagu w Czarnem.

-RWPG zostało zastąpione skutecznie przez UE pod dyktatem niejakiej Angeli. M.Tzw. UE decyduje o każdym aspekcie życia nie tylko gospodarczego. Dzisiaj można było zobaczyć archiwalną kronikę z czasów IIRP .Po przemówieniu E.Gierka- tow.Breżniew dyryguje całą salą śpiewającą międzynarodówkę. Teraz też jest zabawnie, może nawet bardziej.

- minęło 40 lat od wybudowania zapory i elektrowni na Wiśle we Włocławku. Ten paskudny rząd komuchów miał plany budowy następnych aż do Tczewa. I nic takiego nie nastąpiło.Pardon-jeden pan napisał książke n/t temat zlecono też wykonanie badań które mają dać podstawy do dalszych ew.działań. Pustynnienie kraju postępuje, ma to oczywisty wpływ na rolnictwo, stan i kondycję lasów które zostały zmasakrowane w środkowej Polsce.Nie trzeba być hydrologiem aby zarozumieć że w kraju ubogim w wodę retencja jet NIEZBĘDNA.(tak się paskudnie składa,że Polska jest na ostatnim miejscu w EU pod względem zasobów wody).

- A na dodatek afrykański pomór świń i dziki...

Trudno jest być optymistą nawet jeśli się nie jada świniny z powodów rytualnych... 

 

 

 

 

 

 

 

 

Portret użytkownika Endriu

Nareszcie jakaś kontrola nad

Nareszcie jakaś kontrola nad tym zwyrodnieniem językpwym jakie widzimy po polskim społeczeństwie.

Podejżewam że portale społecznościowe (komentarze mam bardziej na myśli) w polskim obszarze to cuchnący ściek jadu i żółci. Co za nienawistna mowa. I bez żadnej odpowiedzialności? Nareszcie, nareszcie, nareszcie może ludziej pomyślą co mówić a nie będą mówić co myślą

Strony

Skomentuj