Pole elektromagnetyczne z telefonów komórkowych może wywoływać raka

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Uczeni z Izraela przeprowadzili bardzo interesujące badanie wpływu promieniowania elektromagnetycznego na ludzką tarczycę. Wyniki są przynajmniej niepokojące. Potwierdzono po raz pierwszy, że może istnieć związek między używaniem telefonów komórkowych a ryzykiem wystąpienia raka.

 

Do poznania tematu izraelskich naukowców skłoniły alarmujące dane na temat wzrostu przypadków raka tarczycy, jakie zidentyfikowano w ciągu ostatnich 10 lat w Europie i Izraelu.  Według Ministerstwa Zdrowia, w 1990 roku, na każde sto tysięcy mężczyzn 4,2 dostawało diagnozę w postaci raka tarczycy, w 2007 rozpoznano już 4,7 przypadków.  W tym samym okresie, liczba rozpoznań na sto tysięcy żydowskich kobiet wzrosła z 9,7 do 16,3 arabskich mężczyzn z 1,00 do 3,2 w tym samym czasie wśród arabskich kobiet nastąpił wzrost z 4,3 do 10,9 przypadków na 100 tysięcy.

 

Jako podstawę do swoich eksperymentów, naukowcy używali laboratorium instytutu badawczego Daniela Felzenshteyna.  Doświadczenia przeprowadzono na komórkach tarczycy pobranych od zupełnie zdrowych.  Urządzenie, które symulowało promieniowanie "komórki", został zaprojektowany specjalnie dla tego badania. Naukowcy stwierdzili, że komórki poddane działaniu promieniowania, reagowały inaczej niż komórki w grupie kontrolnej, nienarażone na działanie promieniowania. 

 

Szef wydziału laryngologii w szpitalu "Beilinson" Profesor Rafael Faynmesser powiedział, że w trakcie eksperymentów, zaobserwowano, że narażenie na działanie promieniowania elektromagnetycznego w komórkach tarczycy zmienia jej działanie.  Powiedział jednak, że jest zbyt wcześnie, aby dokonać jednoznacznych wniosków na temat związku między używaniem telefonów komórkowych i rakiem tarczycy.

 

Eksperci zauważyli, że w międzynarodowej społeczności naukowej, nie wszyscy zgadzają się, że promieniowanie elektromagnetyczne może wywoływać raka.  Przeciwnicy tej teorii wskazują na fakt, że to nie promieniowanie z telefonów komórkowych, a wzrost radioaktywności w atmosferze może powodować zmiany genetyczne, a zatem wyzwalać mechanizm podziału komórek nowotworowych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Takitam

Wpływ telefonu komórkowego na

Wpływ telefonu komórkowego na organizm z całą pewnością jest bardzo szkodliwy, i to nie pozostawia żadnej wątpliwości. Są to mikrofale które podgrzewają tkanki i powodują ścinanie się białka. Był kiedyś na You Tube filmik pokazujący jak ugotować jajko na twardo między dwoma telefonami komórkowymi. Trzeba zrozumieć tylko jedną zależność: sam wpływ telefonu trzymanego przy samym uchu przez dłuższy czas - to bardzo duże "stężenie" mikrofal w rejonie mózgu. Telefon komórkowy to silny - kilkudziesięciowatowy nadajnik mikrofal i ma on niewątpliwie bardzo silne i szkodliwe oddziaływanie bezpośrednio na organizm użytkownika. Można się ratować używając słuchawki bluetooth - to inna i nieszkodliwa częstotliwość i o wiele mniejsze stężenia fal. Co do szkodliwości anten nadawczych telefonii komórkowej - to niepotrzebnie wywołana psychoza wśród ludzi nie mających zielonego pojęcia o temacie. Te anteny to kilkudziesięciowatowe emitory mikrofal, które już przy kilkunastometrowej odległości są całkowicie neutralne dla człowieka. Można się więc ich trochę obawiać mieszkając np. na najwyższym piętrze wierzowca i mając parometrowy maszt nad sobą, ale już z odległości kilkunastu metrów wpływ takiej instalacji na organizmy żywe jest pomijalny.

Portret użytkownika pako1205

"Telefon komórkowy to silny -

"Telefon komórkowy to silny - kilkudziesięciowatowy nadajnik mikrofal..."-tu kolega lekko się rozpędził z tym watażem... :),a pod samą anteną jest najbezpieczniej,jest swego rodzaju "parasol",przy tej częstotliwości fala wyemitowana  nie ulega dyfrakcji,no minimalnej i w strefie kilkunastu powiedzmy metrów jest prawie"strefa ciszy".

Portret użytkownika Takitam

Z tych "odpromienników" do

Z tych "odpromienników" do telefonów komórkowych możemy się tylko pośmiać - gdyby był skuteczny to uniemożliwiłby działanie twojego telefonu. To fajny sposób na nabijanie kabzy producentom tego g.... . Robienie kasy na naiwnych, niedouczonych ludziach.

Portret użytkownika mól

UMTS wieże telefoni,

UMTS wieże telefoni, telewizji przecież przez to skażenie EM dobrze będzie jak każdy z nas mieszczuchów dobije do 60-tki i będzie jak w którymś odcinku Star Treka w którym napotykają cywilizację w której każdy obywatel jest uśmiercany w 60-te urodziny podczas uroczystości z tej okazji i prawo to jest egzekwowane przez władze planetarną. W niezłym syfie żyjemy.

Portret użytkownika fakir

a czy badali już wpływ braku

a czy badali już wpływ braku napletka na psychikę potomka płci męskiej? ten niesamowicie brutalny akt przemocy na małych dzieciach i okaleczanie genitaliów z 2/3 zakończeń nerwowych to jakaś paranoja po prostu

a lekarze wiadomego pochodzenia jeszcze na to namawiają żerując na naiwności i niewiedzy młodych rodziców

Portret użytkownika Roni Tornado

fakir. pomyśl również o

fakir. pomyśl również o okrutnym okaleczaniu kobiet - w niektórych kulturach obcinają im całe zewnętrzne narządy płciowe Sad Nie tylko facetom dzieje się krzywda i należy dostrzegać krzywdę innych.

Portret użytkownika okrzemek

przepraszam, że się wtrącę

przepraszam, że się wtrącę ale ja bym nie porównywał jednego do drugiego - ta żeńska forma to raczej rytuał ciemnych ludów z którym jawnie się walczy, a z powszechnym np. w USA obrzezaniem nikt nie walczy i wciska się głupoty ludziom, że to dobre z powodu higieny! a to jest bzdura bo myć trzeba i to codziennie, normalnemu facetowi to zajmuje minutę i jest to prosta czynność, natomiast obcięcie napletka i wędzidełka to pozbawienie w 80% "czucia" w tym rejonie, pomijam że sam członek zaczyna się obcierać, jest suchy i wygląda ochydnie Sad
i dla nich to jest norma? chyba choroba... a z napletków produkują kosmetyki regeneracyjne dla kobiet bo są to wyjątkowej klasy komórki macierzyste i po prostu o to w tym chodzi - ich się nie wyrzuca tylko mrozi i sprzedaje! kolejny żydowski geszeft!

Strony

Skomentuj