Polarnicy zademonstrowali, co dzieje się z żywnością w temperaturze -60 ° C

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

W rejonie francusko-włoskiej stacji Antarktycznej Concordia, gdzie temperatura w miesiącach zimowych często dochodzi do -80 ° C, a wraz z nadejściem wiosny powietrze ogrzewa się do -60 °, latem także panują ekstremalne warunki. Polarnicy sfotografowali jedzenie, które ostygło na zewnątrz stacji, donosi Independent.ie.

 

Europejska Agencja Kosmiczna korzysta ze stacji, aby przeprowadzić analizę możliwych konsekwencji długiego pobytu osoby w długim locie kosmicznym. Naukowcy są przekonani, że badanie pomoże ulepszyć statki kosmiczne, a także zastanawiają się, jak powinny wyglądać przyszłe bazy marsjańskie lub księżycowe.

Źródło: Twitter/@CyprienVerseux

Niezwykle trudne warunki w okolicach Concordii spełniają wymagania Europejskiej Agencji Kosmicznej, ponieważ są one jak najbardziej zbliżone do warunków, w jakich astronauci będą przebywać podczas długich lotów kosmicznych.

Źródło: Twitter/@CyprienVerseux

utaj szukamy najodpowiedniejszych rozwiązań problemów pojawiających się podczas długiego pobytu w takim środowisku, w postaci zmian w nastroju ludzi, poziomu poznawczego zdrowia, a także ogólnych zmian wskaźników fizycznych w trudnych warunkach życia w tak ekstremalnych okolicznościach przyrody. Obecnie na Concordii przebywa i pracuje 13 osób.

Źródło: Twitter/@CyprienVerseux

Źródło: Twitter/@CyprienVerseux

Źródło: Twitter/@CyprienVerseux

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Te płoty nie są po horyzont,

Te płoty nie są po horyzont, jest ich kilka i razem tworzą coś na kształt litery X a serce bazy jest centralnie w środku tego iksa... Każda z odnóg ma od 0,5 do 1,2 kilometra długości, a na ich końcach są elementy infrastruktury wchodzącej w skład bazy, na przykład na jednym z końców jest spora antena...
Zatem te płoty, to nic innego jak swoiste drogowskazy, które ułatwiają dojście do obiektów infrastruktury bazy i bezpieczny powrót z nich do serca bazy, w trakcie złych warunków atmosferycznych... To miejsce to istne pustkowie. Brak jakichkolwiek punktów charakterystycznych, co widać nawet na zdjęciach, a to oznacza że ktoś może tam się zgubić i stracić życie w czasie złej pogody, będąc kilkaset metrów od bazy.  Być może, a nawet na pewno są też wzdłuż tych płotów poprowadzone elementy zasilania...
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SAJANIN

paru ludzi z brazylii zrobilo

paru ludzi z brazylii zrobilo eksperyment ktory mial rzekomo dowiesc plaskosc ziemi, eksperyment polegal na tym ze wzieli instumenty geodezyjne i sprawdzili odleglosc miedzy budynkami(takie same budynki wysokosc) oddalonymi od siebie o 3000km i chcieli sprawdzic czy bedzie roznica miedzy podstawa a najwyzszym pietrem jak sie okazalo nie ma zadnej roznicy miedzy budynkami odchylenie jest zerowe.

Strony

Skomentuj