Polak przywiązany do ziemi jak chłop pańszczyźniany. Rząd wprowadza ukradkiem podatek od emigracji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polska już za 4 miesiące wprowadzi tak zwany exit tax. Nowy podatek od emigracji będzie obowiązywał nie tylko firmy, ale i osoby fizyczne. Skandaliczne jest to, że projekt ustawy wprowadzającej ten haracz, nadal jest utajniony. Według przecieków exit tax wyniesie od 19% wzwyż.

W czasach poprzedniej komuny normą było to, że człowiek nie mógł wyjechać za granicę o ile władza nie dała mu wspaniałomyślnie paszportu, który po powrocie musiał być zwracany na komendzie MO. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce może być podobnie. Od stycznia 2019 roku, polski rząd wprowadza podatek od emigracji dla firm i osób fizycznych. Nadciąga nowy PRL. Być może jeszcze nie zabiorą nam od razu paszportów, ale boleśnie opodatkują każdego, a zwłaszcza tego, kto będzie chciał stosować legalne mechanizmy optymalizacji podatkowej, takie jak przeniesienie działalności do innego kraju unijnego. 

Od nowego roku Polacy, którzy będą chcieli wyjechać, albo przenieść swoją firmę. mogą się liczyć z dodatkowym opodatkowaniem. Chodzi o sytuacje gdy ktoś prowadząc dotychczas działalność gospodarczą w Polsce, postanawia założyć firmę w Czechach lub na Litwie. Mimo, że jest to legalne, o ile jesteś  Polakiem, będzie to karane grzywną. Co ciekawe to samo będzie dotyczyło osób fizycznych, które będą chciały dysponować swoją własnością poza Polską. Będzie to możliwe, ale zostanie opodatkowane.

Wygląda na to, że nowe prawo w dobitny sposób wskazuje, że Polacy znowu zostali sprowadzeni do pozycji chłopów pańszczyźnianych, przywiązanych do ziemi. Teoretycznie wolność dowolnego zamieszkania i prowadzenia biznesu w UE jest jednym z podstawowych praw obywatela UE, ale okazuje się, że polski rząd nic sobie z tego nie robi i zamierza nałożyć grzywnę na Polaków lub polskie firmy, które zdecydują się na ucieczkę przed zachłannym polskim fiskusem.

 

Dla Polaków, którzy mimo to zdecydują się na emigrację, pozostaną następujące opcje. Zignorować polskie nowe przepisy, zaryzykować i mimo to przenieść się wraz z firmą i zerwać zupełnie kontakty z krajem, albo płacić haracz za pech w postaci bycia Polakiem, który jak się okazuje nawet w ramach UE jest obywatelem drugiej kategorii i jest traktowany przez kolejnych rządzących socjalistów jak zwykły niewolnik.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (4 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika sakala

Tak czytam te komentarze i mi

Tak czytam te komentarze i mi się wydaje że wszyscy pływamy w oparach absurdu. Jednocześnie chcemy sprawiedliwości społecznej a z drugiej strony nie z naszych podatków. Z jednej chcemy żeby opodatkować korporacje ale broń Boże nas. Bo my wszyscy mali i co my tam mamy. Nie da się stworzyć w unii prawa janosikowego żeby zabierało bogatym a dawało biednym. Jedyn jak da się to przeprowadzić to przez redystrybucję tych środków przez państwo. Czyli ??? Czyli trzeba zabrać proporcjonalnie wszystkim i potem proporcjonalnie oddać tym którzy mają mniej. Tak działa cała unia. Wpłacasz środki a potem ktoś dostaje dofinansowanie. Dlaczego firmy działające w polsce mają wspomagać budżet innego kraju? Mamy teraz okres wzrostu gospodarczego który prędzej czy pózniej się skonczy, i tyle nam z tego zostanie co zainwestujemy tutaj.

Portret użytkownika Dr Piotr

Po pierwsze, zaznaczę na

Po pierwsze, zaznaczę na początku, że ten wpis nie ma nawoływać do przemocy, ani szerzenia nienawiści, jedynie jest alternatywną wizją rozwiązania systemowego w Polce.

Stanę w obronie Maxa...moim zdaniem facet ma rację w tym, co pisze...ludzie co Wy wygadujecie i nad czym debatujecie...żydokomunikstyczna władza tyra z nas podatki i daniny w imię swoich prywatnych interesów, opycha "grubomieloną kiełbachę wyborczą", żeby zdobyć poparcie dla siebie wśród ludzi patologii społecznej i wśród swoich kolesi i ich siatki popleczników...doszło do tego, że w tej walce uległa "zaślepieniu i obłędowi" i sama się pogrąża mordując ten naród i swoich wyborców...to takie typowe dla pewnej nacji.

Żeby kraj odżył, powinno się obniżyć podatki, ograniczyć socjal i rozdawnictwo do minimum dobrze zorganizowanego i przemyślanego, promować to, co krajowe i rozwijać nasz przemysł i pomagać polskim przedsiębiorcom, a tymczasem jest wręcz przeciwnie!

Teraz najważniejsze, w tym kraju nic złego by się nie stało, a wręcz przeciwnie, gdyby powiesić wszystkich obecnych polityków "jak leci" ze wszystkich partii i zejść z tą akcją w dół do poziomu wójtów i sołtysów...bo to jedna wielka siatka popleczników. Odświeżyłoby to sytuację w kraju, usunęło "okrągłosotołową pajęczą siatkę"  i dało choćby nikłą szansę na zmiany...ale to utopia tylko, bez żadnej szansy na realizację, bo Polacy śpią, dając się walić w tyłek każdemu politykowi wewnątrz i każedemu krajowi uprawiającemu geopolitykę na naszych ziemiach.

Nie zamierzam nawet podejować z Wami polemiki i minusujcie, komu się podoba i ile chcecie!

Portret użytkownika Max 1983

Dzięki za dobre słowo!

Dzięki za dobre słowo!!Podpisuje się pod wszystkim co piszesz bo to i moje poglądy!!Niestety osób z otwartymi umyslami jest mało.Ja nawet przy okazji tematu 500+ celowo podkreślam że jestem za polityka prorodzinna (mimo że szczerze mówiąc jestem bardziej za wspieraniem samych dzieci ,formie dożywiania ,ubrań ,przyborow szkolnych ,organizowania im róznych wyjazdow ,pomaganiu w rozwijaniu zainteresowań itp.A nie po prostu dawaniu kasy rodzinie)tylko forma realizacji tego programu jest fatalna!!A mimo to słysze że zazdroszcze itp...no ręce opadają.Tak jak opadają ręcę gdy ktoś nie widzi wręcz choroby w programie ktory daje kase milionerce, a nie daje matce kalekiego dziecka ,albo daje patologii a nie wspiera normalnych rodzin z jednym dzieckiem!!!.

Niestety nie którzy stracili już zdolność analizowania sytuacji na poziomie zupełnie podstawowym i dlatego co raz łatwiej jest ogłupiac już cale miliony ludzi za pomoca prosciutkich haseł i socjalu na najbardziej prymitywnym poziomie!!Brzydko to brzmi ale co raz bardziej jako naród przypominamy stado tępych krów.Skubiemy sobie ta trawkę cali zadowoleni ,tylko mało kto widzi że jutro nas do rzeźni zawiozą!!!.Nie wiem jak zdrowi sprawni ludzie nieźle sytuowani mogą brac ta łapówę od państwa i bez wyrzutów sumienia jechać za nią np na wakacje do Grecji (bo klasa średnia i wyższa nie potrzebuje kasy na dzieci!!!)gdy w tym samym czasie zdesperowane matki kalekich ludzi gniją na korytarzach sejmowych blagając o jałmużne!!!!!A jedno z drugim się łaczy, bo to kasa budżetowa i skoro jedni dostają to dzieje się to własnie kosztem tych drugich.Miara cywilizowanego człowieka powinno być to jak traktuje najslabszych ,czy dla nich ma serce !!Dajesz rade sam człowieku to nie wyciągaj już reki po pieniądze które są odejmowane od ust najsłabszych!!!!

Sadzać pod ilościa plusów pod twoim wpisem i brak minusa wiele osob jednak myśli tak jak my, a minusy u mnie to efekt niechęci wielu osob tu do mnie, bo za często im prawde w oczy mówie na wiele tematów!!!

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika ben

Kuźwa jak was się czyta  to

Kuźwa jak was się czyta  to ręce opadają  jak było PO było źle  nawet  bardzo Komorowski Tusk i cała ta ferajna  była zła okradali państwo Polskie oskarżani o zamach Smoleński syjoniści komuniści itd..........A dziś jaki tu wysyp  wrogów  PISU czyżby  agentura a zresztą jak zwał tak zwał i jak zwykle przodownik  judasz Max 1983 chłopie czego ci tak żal że nie dostałeś 500+Dlaczego siedzicie w swych norach co robiliście w latach 80 co daliście od siebie ojczyźnie  .Naród który nie dba o swoje korzenie to naród skazany na samozagładę  .Tacy ludzie jak MAX  frustraci i hipokryci  udający patriotów którzy zaprzedali  się  wschodowi  to zachodowi jak chorągiewki na wietrze . Max na kogo mamy głosować  na PO Nowoczesną  PIS kuźwa na kogo  a może trzeba było zrobić porządek po okrągłym  stole  wywalić całe te tałatajstwo syjonistyczne a ty co zachłysnąłeś  się medialną  propagandą   Michnik Tusk   i cała ta ferajna bandycka to twoi mentorzy.---------------

Max przytoczę  twoje  wypociny za kogo ty masz POLAKÓW  typowa zgnilizna aspołeczna

Portret użytkownika Max 1983

Ja jem ,żrą to pasożyty od

autor: Max 1983 (2018-08-21 10:52)

Ja jem ,------żrą to pasożyty od 500 + bo to inna kategoria ludzi.------A co do światopoglądu to słowo to dotyczy poglądów czy zapatrywań głownie zakresie nauki ,sztuki ,religii ,filozofii.Na kwestie polityczne czy socjalne ma się poglądy, a nie światopogląd.Więc mój pogląd jest taki że program który pozwala dostawac dodatkową kasę rozpitej patologii w kraju w którym emeryci nie mają na leki jest chory ,tak jak chore jest to że dodatkową kase dostają ludzie np o dochodach 10 tysięcy na miesiąc, a nie dostanie jej matka która ma jedno dziecko i kredyt na mieszkanie.Nie jestem przeciwnikiem socjalu jako takiego ,ale jak każdy program może być on zrobiony mądrze i sprawiedliwie, --------albo rzucony dla bydła jako kiełbasa wyborcza.------

Mój pogląd jest też taki że wobec kurczących się zasobów choćby wody na świecie, zachęcanie nas przez łapówę byśmy się płodzili jest strzelaniem sobie w stopę.Za 20 lat w europie będą się wojny o wodę toczyć, więc w sam raz na miesą armatnie pójdzie to wasze pokolenie za 500 stów spłodzone.

 

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów. ---Trafna  samokrytyka!--

 

 

Portret użytkownika Max 1983

O 500+ napisalem dobitnie.Nie

O 500+ napisalem dobitnie.Nie nie zazdroszcze ,jesli nie rozumiesz tego co napisalem to wybacz, ale widocznie twoje iq nie pozwala na rozmowę.Jeśli uważasz że to sprawiedliwe że moja babcia po 30 latach harówki w stoczni ma 1500 złoty emerytury i brakuje jej na leki(umarła by już gdyby nie pomoc rodziny w tym moja)a rozpijaczonej penerze listonosz tez co miesiac przynosi 1500, tylko dla tego że jakiś konkubent ją zapylił, to jestes dla mnie totalnym debilem proste??Jeśli nie przeszkadza ci że ona się zachlewa(notabene przed 500+ się trzymała ,chodziła do pracy)a jej dzieci chodza po sasiadach prosząc o jedzenie to jesteś debilem.Tylko to napisałem że program sam w sobie nie jest zły, ale zorganizowany tak że bogacz mający 5 samochodow i dużo dzieci może jeszcze odbierac dodatkową kase, a rodzina z kredytem na mieszkanko mająca jedno dziecko nic nie dostaje ,jest programem fatlanie zorganizowanym...kumasz czy nadal jestes debilem??

W Poznaniu jest opisany przypadek pewnej milionerki(znana osoba, była prezesem Warty Poznań)która ma siednioro dzieci.Mimo posiadanych milionów(jej maż znany deweloper)nie kryje się z tym że korzysta z 500+!!! Co miesiąc odbiera 3 tysiące złotych.......jest to więcej niż płaci swojej sprzataczce za pucowanie jej kibli.Dotarło coś czy nadal nie tłuku ciemny???

W latach 80-tych jak powinienes widziec po nicku byłem dziekciem, ale o bystrośc umysłu cie nie podejrzewam.Nikomu się nie zaprzedałem, to ty za 500 stów i garść frazesów o patriotyzmie(niczym nie popartych, rozwalają pozycje Polski w świecie ,niszczą armię policje ,sprowadzają miliony Ukraincow)liżesz tyłek jednej partii.

Na kogo głosować??Nie wiem, niech każdy to rozstrzyga, wyborach samorzadowych wiem na kogo głosowac, w parlamentarnych mam kłopot, w prezydenckich wole każdego  nawet kombinatora byle nie marionetkę bo tkaimi sie brzydzę.A najpewniej bym chciał żeby wyniki się tak ułożyły by żadna partia nie miała samodzielnej większości, bo skoro już jest jak jest to niech przynajmniej musza się dogadywać.Samodzielna wladza totalnie deprawuje ,nie po to mamy demokracje(jaka jest taka jest)by de facto mieć dyktature, a tak jest przy rzadzeniu jednej partii która faktycznie zarządza jeden człowiek.

Opis nie jest samokrytyką jest skierowany do takich tłuków jak ty ,którym wystarczy dac pare groszy i puścić Ziemca czy Holecka w TVP i już wszystko łykają.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika euklides

Mogę wymyślić miliard takich

Mogę wymyślić miliard takich dobrych programów:

- 500 zł dla samotnych i schorowanych

- 500 zł dla tych co im piorun trafił w dom

- 500 zł dla tych co stracili dziewczynę

- 500 zł dla tych co im ukradli auto

-500 zł dla tych co im urwało rękę

-500 zł dla tych co im urwało nogę

- 500 zł dla tych co stracili mały palec u nogi

-500 zł dla tych co stracili duży palec u nogi

- 500 zł dla tych ....

Głosuj na mnie, sprawiedliwie podzielę twoje pieniążki, wszystkim pomogę.

Portret użytkownika Max 1983

Widzisz róznicę między

Widzisz róznicę między zapijaczoną penera, a np matką sparalizowanego 30-latka?Jeśli już ją zobaczysz to się zastanów dlaczego tej pierwszej się pomoc państwowa nie należy(chyba że odwyk)a tej drugiej tak.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika vava

Do zaskarżenia w Strasburgu!

Do zaskarżenia w Strasburgu! W UE istnieje wolność przepływu ludzi i kapitału - nie można karać za wyjazd do pracy czy przeniesienie biznesu do Czech czy na Słowację. Warunki dla biznesu trzeba tworzyć w PL - ale dla Polaków, a nie hord ukraińskich. Poza tym: nie wierzę w 19%? No, chyba że rządzący z PiS-u chcą wspomóc "przyjaciół" w Izraleu. Im tam bardzo teraz potrzeba pieniędzy, bo przecież planują wojnę z Iranem.

Portret użytkownika Max 1983

Oj tam jest "pińcet"więc

Oj tam jest "pińcet"więc wszystko przejdzie "ciemnu lud" to kupi::)Jeszcze radośnie przy tym krzycząc"Precz z komuną"A jak nawet nie ,to zedrą z uczciwie pracujących na rzecz nierobów kolejne 500 i wtedy już większośc radośnie przyklaśnie każdemu pomysłowi władzy.Jest teoretycznie jeszcze Unia ,bo zakładam że to niezgodne z unijnym prawem ,ale wy nie chcecie być w unii ,wolicie jednowładctwo absolutne wykonaniu Kim dzong kwaka,ewentualnie prosto z Torunia::)

Więc się cieszcie "patrioci" i "prawdziwi Polacy"to wasi rzadza i znowu tego wyraz dacie pod koniec Pażdziernika grzecznie na pisiorków głosując.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika vava

Daruj sobie ten komentarz dot

Daruj sobie ten komentarz dot Boga! Drzesz japę o te 500+, a ludzie dostają z tego kasę od 17 miesięcy dopiero. Co dostawali wcześniej? Od 1990 roku "prawie nic". 123 zł rodzinnego na dziecko z doch < 506 zł na osobę w rodzinie. Nie jestem za rozdawaniem zasiłków, ale gdzie są te nowe zakłady pracy, w których ludzie mają pracować, aby zarobić na utrzymanie swych rodzin?

Strony

Skomentuj