Polacy zamknięci w domach. Drakońskie zakazy mają opanować epidemię

Kategorie: 

Źródło: gov.pl

Zakaz spotykania się, zakaz wyjść z domu bez uzasadnienia. Na skutek epidemii w Polsce wprowadzono kolejne ograniczenia wolności

Na skutek epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce wprowadzono restrykcyjny zakaz poruszania się. Zaczyna on obowiązywać od 24:00 dzisiaj z wtorku na środę. Zaplanowano, że nowe prawo będzie obowiązywało do 11 kwietnia 2020 roku, czyli do Wielkanocy.

 

Na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, podano nowe ograniczenia wolności poruszania się. De facto zdelegalizowano nawet msze święte zezwalając na udział w nich tylko 5 osób. Tyle samo osób będzie mogło uczestniczyć w pogrzebie, zatem lepiej teraz nie umierać.

Zakazane są wszelkie zgromadzenia powyżej 2 osób! Oznacza to, że zaadaptowano w Polsce to samo prawo, które kilka dni temu wprowadzili Niemcy.  Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą jednak zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników i stosowania środków dezynfekcji.

 

W nowym rozporządzeniu rządu będzie zawarty zakaz wychodzenia z domu poza szczególnymi wyjątkami. Chodzi na przykład o pójście do pracy. Nie wiadomo jeszcze jak policja będzie weryfikować czy ktoś rzeczywiście jedzie do pracy. Być może wystarczy telefon do firmy, albo stosowne zaświadczenie.

"Wszelkie przekraczanie tych norm, tych ograniczeń, które dzisiaj jeszcze dodatkowo narzucamy, może być zabójczo niebezpieczne" - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Oczywiście są tez pewne wyjątki. Wolno będzie wyjść z domu do sklepu lub do apteki. Zezwolono  również na spacery z psami, które stawiają obecnie ich właścicieli w uprzywilejowanej pozycji. We Włoszech, gdzie wprowadzono podobne obostrzenia, zaobserwowano dziwny proceder wypożyczania psów na godziny, po to tylko, aby legalnie pójść na spacer. 

Zapowiedziano również ograniczenia w poruszaniu się komunikacji publicznej, co zostanie ujęte w osobnym rozporządzeniu. Wiadomo, że w autobusach i tramwajach wolno będzie zajmować tylko miejsca siedzące. Konieczne będzie również utrzymanie dystansu między osobami.

 

Szef rządu oświadczył, że spodziewana jest duża liczba zakażonych i konieczne są kolejne ograniczenia. Dodał, że członkowie rządu są bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje. 

"Jeżeli nie ograniczymy zgromadzeń do zera, nie ograniczymy wyjść z domu praktycznie do zera, nie uda nam się uratować ludzkich żyć" powiedział dramatycznie minister Łukasz Szumowski

Obostrzenia w zakresie poruszania się i zgromadzeń będą obowiązywały do 11 kwietnia bieżącego roku. To akurat Wielkanoc. Można podejrzewać, że władza szykuje dla nas niespodziankę i zaraz po świętach dowiemy się, że już jest wszystko pod kontrolą i jednak da się przeprowadzić wybory prezydenckie. Tylko czy ktoś w to uwierzy widząc, że wszędzie dookoła w państwach ościennych nadal trwa epidemia?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Tysiące Szwedów utknęło za

Tysiące Szwedów utknęło za granicą w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Szwedzkie państwo odmawia udzielenia pomocy, choć jest do tego zobowiązane - pisze gazeta "Dagens Nyheter".

Największy szwedzki dziennik zauważa, że "wiele państw zorganizowało transport dla swoich obywateli, ale nie Szwecja".

"Przepisy o pomocy konsularnej w przypadku katastrof, które zostały wprowadzone po tsunami w 2004 roku (zginęło 543 Szwedów, a 1,5 tys. zostało rannych), ale dotychczas nigdy nie zostały wykorzystane przez władze"

- stwierdza gazeta.

W artykule przedstawiony jest przykład 150 Szwedów, którzy nie mogą wydostać się z Peru z powodu zamknięcia przez ten kraj granic. Bezskutecznie zwracali się oni do MSZ z prośbą o pomoc w ewakuacji. Jak pisze gazeta, w innych państwach w związku z koronawirusem utknęło od 40 do 60 tys. Szwedów.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika GOŁOTA

Szumowski to kłamca, pamiętam

Szumowski to kłamca, pamiętam jak oglaszał "śmierć" Adamowicza Życzę powodzenia wszystkim co wierzą w rzeczywistość jaką podają mendia Madchodzi światowy krach jakiego w historii jeszcze nie bylo powodem będzie korona świtus

Portret użytkownika znawca

Wirusowy fotoradar, jego

Wirusowy fotoradar, jego możliwości i charakter, w tworzeniu państwa socjalistycznego.

Pamiętacie Państwo jak rząd Tuska okamerował wszystkie drogi ? Wtenczas rząd PO, argumentował to troską o życie i zdrowie obywateli. Ani nie spadła liczba śmiertelnych wypadków w ciągu dekady, ani nie zwalczono plagi pijanych kierowców. Za to każda gmina, została dozbrojona w narzędzia, skutecznego poboru kontrybucji podatkowej. Oczywiście skala mandatów to jest wynik pracy fotoradarów i nie ma ona nic wspólnego, z pazernością państwa i jego sztucznych, napompowanych potrzeb bazujących na ideologii socjalistycznej.

Co zatem przygotował nam rząd PiS, jak nie koronawirusową łapankę, przypadkowo zatrzymanych obywateli, przez służby mundurowe ? W ramach rządów PiS oczywiście jest mowa o - interwencji rządowej, konstytucyjnych obowiązkach rządu, ustawowym rozsądku rozłożenia planu walki z koronawirusem na wszystkie obszary kraju. W przypadku PiS nie ma mowy o wariancie PO ale tylko wśród kaczo-głowych zwolenników tej PiS-owskiej partii, ta teza będzie dominującym pojmowaniem, istoty działalności państwa.

Chodźmy zatem na spacery ostrożnie, chodnikami między blokami, podwórkami, leśnymi szutrami, na polach i łąkach, jak najdalej od dróg, wszędzie tam - gdzie kaczo-wóz "niebieskich" nie dociera i ma problemy z inwigilacją obywatela. Nie bójmy się również funkcjonariuszy socialstaat EU, bo Ci i tak upatrują w NATO, szansy wdrożenia na całego, swych totalniackich pomysłów.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika znawca

Ssakowi wyborcy PiS ...

Ssakowi wyborcy PiS ...

SSakowi wyborcy PiS ...

Wyborcy PiS ...

Ludzie nie widzący nic nienormalnego w gospodarce socjalistycznej EU ...

Człowiek, który woli umrzeć w celu obrony NATO i USA, aniżeli przeżyć ...

... Nawet posługując się takimi Cienkimi Bolkami w zasobach charakteru i mózgowia, tłumaczę, podpowiadam, proponuję - ludziom komentującym na forum ZnZ aby nie dali się wgnieść w ziemię władzy III RP, aby nie dawali się poniżać przed niewolnikami III RP, aby zawsze ... spławili takich niewolników jak ty ...

...  a tak w ogóle SSakowi ALIAS "esesmańscy" - to ty napisałeś, a nie ja ... właśnie na coś takiego czekał Cienki Bolek, czyli oficer frontu ideologicznego, który poinstruował Cię, co masz napisać.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika kolo21

Też tak macie, piszecie sobie

Też tak macie, piszecie sobie na klawiaturze a ekran jest pusty. Bo myszka sie przesunie ha ha.

To mogę jeździć samochodem czy nie? Pan MILICJANT będzie według własnego widzi mi sie wystawiał mandaty 5 tysi 

Co wczoraj rozsypywali po ulicach? To jakiś biały granulat i nie jest to sól. Robia to służby drogowe z dziwnymi autami podobnymi do Ż.W.  

NWO pełnym ryjem oraz depopulacja ludzkosci. Przez partaczy lekarzy system odporności ludzkiej jest w opłakanym stanie. I dlatego wirus tak zbiera śmiertelne żniwo.

 I nie miejcie złudzeń że Chiny czy Rosja w to nie wejdzie. Bo są po tych samych szeklach co usmani. Swoich też karmią chemią i nawalają czym sie tylko da. Ofiara musi być złożona Molochowi.

kolo21

Portret użytkownika MM

Śmieszny tytuł, tak jak

Śmieszny tytuł, tak jak śmieszne jest nasze Państwo- niestety. Drakońskie? Idzcie i zobaczcie jak wyglądają kolejki na pocztach i sytuacja w konunikacji miejskiej. Prawo jest ale nie ma osób, które by czuwały nad jego przestrzeganiem.

 

Strony

Skomentuj