Polacy wkrótce zapłacą za prąd o 30% więcej, a za gaz może nawet 50% więcej!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polacy narzekają na powszechną drożyznę, która jest obserwowana zwłaszcza w cenach produktów powszechnego użycia. Teraz jednak może się okazać, że rosnące ceny żywności będą najmniejszym z problemów Polaków. Zanosi się na to, że w najbliższym czasie dojdzie do drakońskich podwyżek cen energii elektrycznej i gazu i to nawet o kilkadziesiąt procent! 

 

Przyczyn należy upatrywać w dwóch głównych czynnikach. Po pierwsze odpowiada za to szaleństwo związane z walką z globalnym ociepleniem. Opodatkowanie emisji dwutlenku węgla powoduje, że Polska, aby produkować energię elektryczną z węgla, będącego naszym bogactwem, musi płacić za każdą tonę wyemitowanego CO2.

 

Unia Europejska tak bardzo dba o ziemski klimat i przy okazji zawartość portfeli Polaków, że wprowadzono podwyżkę tych opłat z 5 euro za tonę CO2 do 25 euro za tonę. Poza tym wyjątkowo drogi jest węgiel, który spalany jest w polskich elektrowniach i to mimo tego, że mamy jego ogromne złoża. 

Według wyznawców religii globalnego ocieplenia wywoływanego antropogenicznie, podatek węglowy jest koniecznością jeśli chcemy osiągnąć cele w zakresie obniżenia globalnej średniej temperatury nałożone w ramach Porozumienia Paryskiego. Ten oczywisty szwindel jest obliczony na okradnięcie ludzi w imię wzniosłego celu będącego naukową mrzonką, co stanie się to wkrótce jasne dla każdego kto płaci rachunki za prąd.

 

Jedyny konkret to stworzenie rynku emisji CO2, na którym handluje się nimi determinując zdolność danej gospodarki do rozwoju. Nie wiadomo właściwie po co oni to robią. Skala podwyżek musi być szokująca bo socjalistyczny rząd PiS zapowiada już dopłaty dla biednych, czyli łapiących się na pierwszy próg podatkowy. Inni mają płakać i płacić o kilkadziesiąt procent więcej nie tylko za siebie, ale też za tych, których na skutek idiotycznych decyzji politycznych, nie będzie stać na prąd. 

 

Wygląda na to, że czas najwyższy na własne rozwiązania takie jak fotowoltaika, czy małe przydomowe elektrownie wiatrowe. Mieszkańcy blokowisk są jednak w tym zakresie skazani na dostawców elektryczności i po prostu będą musieli płacić więcej.

 

Horrendalne ceny elektryczności zostały już zaproponowane samorządom, firmom państwowym i prywatnym. Wzrost cen w niektórych przypadkach wyniósł aż 60%. To tylko pozornie nie dotyczy konsumentów, bo w rzeczywistości to właśnie oni zapłacą za droższe produkty i usługi.

 

Okazuje się, że drastyczny wzrost cen energii elektrycznej to nie koniec, bo zapowiadają się też równie wielkie podwyżki cen gazu. Mogą one wynieść do 50% , a przyczyną takiego stanu rzeczy ma być rzekomo wzrost cen gazu na świecie. Wystąpił on z powodu niskich zapasów gazu w USA, sankcji na Iran i polityki walki z węglem, co szczególnie skutkuje wzrostem cen błękitnego paliwa. 

Innymi słowy idiotyczna polityka klimatyczna mająca za zadanie regulowanie globalnej temperatury, co w samo w sobie wydaje się być absurdalne,  ma być osiągnięta poprzez opodatkowanie emitowanego CO2, co powoduje drożyznę na rynku energetycznym krajów, które nie postawiły na energetykę atomową, uważaną mimo skażeń środowiska za ekologiczną ze względu na bilans węglowy. 

 

Ciekawe jak rządzący wyjaśnią społeczeństwu, że musi oddać kilkadziesiąt procent więcej pieniędzy za dostęp do sieci energetycznej i gazowej, a węglem nie może się ogrzewać bo to powoduje smog. Znaleźliśmy się w ekologicznej dyktaturze i teraz będziemy musieli za to słono zapłacić.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika hyh

Gdzie Polacy tam jakies fatum

Gdzie Polacy tam jakies fatum .., Wszystko sie po nich rozpada... Zachodnia Ukraina , Syria, Irak ,Libia , NRD ,UK , Francja..

Polacy na Madagaskar... z 3 zaborow osiagneli nasi przodkowie wolnosc a teraz niepodleglosc zamieniaja Polacy w rozpad panstwa..

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Witam.

Witam.

Ludkowie mili. Czy tylko obecnie popularne formy wytwarzania energii elektrycznej istnieją w świadomości tu obecnych?

A geotermia? Bardzo wydajne, czyste źródło energii elektrycznej :

https://www.youtube.com/watch?v=N2bDyALGVfA

Proszę zwrócić uwagę na wydajność w czasie. Tu się nic nie zużyje, nie ma śmieci czy odpadów radioaktywnych. Prosta konstrukcja. Ale jak wtedy "cwaniaki z cienia" mogliby trzymać państwo za przysłowiowe jaja, jak to się ma w przypadku elektrowni atomowych ( Fukusima, i in.).

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika kolo

Ciekawe,ze za komuny ja

Ciekawe,ze za komuny ja miałem w kazdym pokoju zarówki 60W a nawet 100W wszyscy tak mieli,jak sie przepaliła to sie wkrecało cokolwiek czy to 30W czy 80W..A teraz same ledy diody i jeszcze problem.:D 

Portret użytkownika Endymion

O zgrozo, ewenementem

O zgrozo, ewenementem wszelkich strajków francuskich jest ich multikulti i odejście od kościółka watykańskiego. Nie ma pasterza jak w latach 80-tych w Polsce co by wk..nych hamował, a południowcy co to są już większością we Francji, ze swą roszczeniową postawą nie pozwolą na obiżenie standardu życia. W Polsce podobną rolę mogli by odegrać Ukraińcy, ale nasi wspólni wrogowie podgrzewają antagonizmy wmawiając nam, że każdy przodek Ukraińca rezał każdą naszą babkę.. Swoją drogą żygam już wybielaniem Polaków w historii wojen. Takie rzeczy miały miejsce: Oficer husarii wychodząc z burdelu (o zgrozo słowiańskiego, gdzie kobiety z własnej woli i chęci zysku pracowały) zostaje zaczepiony przez burdelmamę: "Panie, a pieniądze????!!!!???", na to ten odpowiada: "Oficej husarii swój honor ma i pieniędzy nie bierze!"  ;))

Komuś bardzo zależy, aby nie było zgodny między nami i Ukraińcami, przemyślcie to!

 

P.S. największe kanalie, które poznałem za granicą to byli Polacy, moi rodacy Sad Kolegę "koledzy" ze studiów w Polsce pobili i wyrzucili z mieszkania w Londynie, a pomógł mu kolega z pracy - Somalijczyk, wyznawca islamu na dodatek..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika marek500

Przyczyną tych naszych

Przyczyną tych naszych nieszczęść jest właśnie szukanie jakiegoś mitycznego pasterza. Nie potrafimy się sami rządzić (najczęściej z powodu nieuctwa, lenistwa i wygodnictwa). Jedni widzą zbawiciela w USA, drudzy w UE, trzeci w Rosji, a jeszcze inni w niebie. Każdy z nich uważa że jego opcja jest najlepsza i tępi przeciwników jak hitlerowców. Nasi sąsiedzi śmieją się z nas i wykorzystują naszą głupotę. To że USA , Rosja lub UE nas rozgrywają , trudno, za nimi stoi siła i rozum, ale że kręcą nami nami zacofani i tępi Ukraińcy to już wstyd. Zgody medzy Polakami i zachodnimi Ukraińcami nie szukaj , bo to jak zmieszać wodę i ogień. Może po 200 latach mądrej polityki u nas i u nich było by to możliwe, ale nie teraz. I to ci powiem że dla Polski większym zagrożeniej jest silna Ukraina niż silna Rosja.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Naprawdę komuś bardzo zależy

Naprawdę komuś bardzo zależy na tym, aby nie było zgody między nami a ukraińcami? Popatrz na reżimową TV i reżimowe portale, gdzie sączy się cały czas nachalna pro-ukro-banderowska propaganda. Nie widzisz tego? Naprawdę? Za to wyraźnie widać w reżimowej TV i na reżimowych portalach, że komuś bardzo zależy na tym, aby nie było zgody między Polakami a Rosjanami. Też tego nie zauważyłeś? A wiesz komu na tym zależy? 

FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej  22.VI.1990./W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/

"Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej............" 

Teraz już wiesz? I pamiętaj, że nie mówimy o wszystkich ukraińcach. Mamy ukraińców wschodnich, do których nic Polacy nie mają. Mamy też ukraińców zachodnich, którzy od małego wychowywani są w nienawiści do Polski, oraz w podziwie dla nazizmu i swoich banderowskich "herojów"-ludobójców. I o tych ostatnich mówimy. A oni jak widzisz wcale nie żałują ludobójstwa dokonanego przez ich przodków i nadal gloryfikują nazizm i banderyzm. O jakiej więc zgodzie między nimi i Polakami mówisz?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Endymion

Propaganda w TVP nie tyczy

Propaganda w TVP nie tyczy zwykłych Polaków i zwykłych Ukraińców, to jest propaganda projudejska.. Generalizujesz, tak możesz Wszyscy Polacy kochają Jewrunię, czy nie taka Twa logika? Ja nie zaprzeczam historii, temu co się stało, ale też widzę przyczyny.. Teraz patrząc na sprawę, mam dobry przykład, Polacy gnębili Ukraińców niczym Żydzi Polaków teraz, gdyby Polacy zjednoczyli się i wymordowali jakieś 100.000 (dzieci też, bo chwasta wyrywa się z korzeniami i odnogami - tak prawi botanika), to będziesz zapewne piętnował polski nacjonalizm chcący pozbawić się pasożyta, a takim pasożytem byli tam Polacy, a raczej Rusini.. temat długi i dyskusyjny, ale nie jest biało czarny jak Ty chcesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

P.S.

nie mam przodków żydowskich ani ukraińskich, herbowym Polakiem jestem od 6 pokoleń - tyle wiem, kiedy i za co herb moja rodzina dostała, a nazwisko niepospolite, więc zasługi mej rodziny dla Ojczyzny również adekwatne musiały być..

Ślepo jako zadaniowiec, lub oszołom powtarzasz "Ukr nasz wróg", a ja zapytam się, czy poznałeś chociaż jednego???

 

Śmieszny jesteś w tych swych klapach nienawiści na oczach..

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Gdybyś uważniej czytał to, co

Gdybyś uważniej czytał to, co piszę, to nie pierdzieliłbyś takich bzdetów. Nie generalizuję i wyraźnie rozróżniam wschodnich ukraińców od tych zachodnich. Wschodni ukraińcy nie gloryfikują nazizmu i banderyzmu, zaś zachodni są wychowywani w podziwie dla nazimu i banderyzmu oraz nienawiści do Polaków. I o nich mówię. Nie bredź więc, że moim mottem jest: "ukr nasz wróg", bo sam pierniczysz niczym oszołom.

Nie wiem, kim jesteś, a twoje chwalenie się herbem i zasługami mnie nie interesuje. Pogadać sobie każdy może, więc nie wyjeżdżaj mi ze swoimi "zasługami" i "herbami". Nie muszę ci  w to wierzyć. Jarzysz? 

Co do nienawiści, to na co ty facet liczysz? Że Polacy będą się kochać z tymi, którzy w bestialaski sposób wymordowali bezbronne polskie kobiety, dzieci i starców? Dzieci nabite na kołki od płotów, kobiety przerzynane piłami, a ich potomkowie dziś budują pomniki tym zwyrodnialcom, a ty bredzisz, że "komuś zalezy na tym, aby Polacy i ukraińcy się nie dogadywali"? Sam majaczysz niczym systemowiec lub oszołom, bo na co ty liczysz? Że polacy pod ukraińskimi pomnikami zwyrodnialców typu bandera czy szuchewycz budowanymi w banderlandzie bedą się jednać z tymi, którzy pochwalają to ludobójstwo? Chyba cię pogięło. 

I nie usprawiedliwiaj tego, co zachodnie bander-ukry zrobiły na Kresach Wschodnich, bo na to nie ma usprawiedliwienia. Można było Polaków wyrzucić z domów, wysiedlić, ale nabijać dzieci na kołki od płotów, czy kobiety przerzynac piłami, to juz jest szczyt bestialstwa i degeneracji. Nienawiść więc do tych ludzi jest uzasadniona, więc nie pitol tu o klapkach na oczach. 

A kto kogo z kim chce skłócać, to ci podałem, ale jakoś tego nie skomentowałeś, bo PRAWDA chyba nie za wygodna dla zadaniowca?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Endymion

..aby nie  było, też nie

..aby nie  było, też nie podoba mi się zalewanie Polski Ukraińcami. Kolega z kartą Polaka kształci dzieci w polskich uniwersytetach. Jest Ukraińecem, a jego ojciec Polakiem. Prawda jest taka, że tych szkół wyższych jest zbyt dużo, teraz magister robi w biedronce na kasie, pieniądze w błoto wyrzucone.. mamy tylu profesurów i dokrurów, etatów na uczelniach po znajomości.. Też prawda, że patrzę egoistycznie, szybciej sztuczna inteligencja pozbawi mnie pracy, niż Ukrainiec..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Teraz to ty generalizujesz.

Teraz to ty generalizujesz. Ja nie mam nic do ukraińców, ale tych ze wschodu tego kraju. Natomiast zachodnie ukry są od dziecka wychowywane w podziwie dla nazimu i banderyzmu oraz nienawiści do Polski i taką postawę dziś prezentują, więc w Polsce nie powinno ich być w takiej ilości. Na dodatek przemycają tu broń. Lampka alarmowa więc zapali się każdemu normalnemu człowiekowi. Ale ty będziesz majaczyć o tym, że "ktoś nie chce porozumienia między Polakami a tymi zachodnimi ukrami". Wiesz, kto nie chce? Właśnie te ukry. Bo nie myślisz chyba, że Polacy będą się z nimi "porozumiewać" pod pomnikami zwyrodnialców typu bandera czy szuchewycz, których oni czczą? A może tak uważasz?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zacznijmy od tego, że ta

Zacznijmy od tego, że ta "polska szlachta" co gnębiła Rusinów to taka sama szlachta, która teraz u władzy jest i nic się w tym temacie nie zmieniło, czyli przemianowane żydostwo herbami przez Króla Polskiego żądnego szekli żydowskich do skarbca...

 Mój pradziad i dziad pan na włościach Wołynia ( Kiwerce), polskim (od 7 pokoleń do których udało sie dotrzeć), był dobrym panem, który dbał i nagradzał swoich poddanych a i tak ukry bestialsko wymordowały połowę mojej rodziny. Resztę rodziny ochronili sami Rusini przy wsparciu kontygentu węgierskiego. Część z tych złych skurwieli otrzymywało zapomogi i wsparcie od dziada, wyjątkowe skurwiele, zawistne, nieniawistne i do roboty nieskore, za to z roszczeniami ponad ich stan.

Portret użytkownika marek500

Drogi Panie trochę znajomości

Drogi Panie trochę znajomości historii. Ukraina nie była podbita przez Polskę. Rusińscy bojarowie i kniaziowie stawali się ''polską szlachtą'' bo przyjmowali zwierzchność króla polskiego za prawa i przywileje takie same jakie miała polska szlachta na terenie Królestwa Polskiego i Litwy. Nie robili tego z miłości do Polski tylko z wyrachowania (głownie otrzymania wsparcia przeciw Tatarom i Turcji). Praktycznie rządzili na swych latyfundiach bez żadnej kontroli, posiadali własną administrację, własne wojsko . To były państwa w państwie. Żydzi do tych rodów zaczęli wchodzić dopiero (o ile dobrze pamiętam) po Powstaniu Styczniowym, kiedy Car pozwolił mieszczanom nabywać majątki ziemskie i przy okazji kupować szlachectwo.

Portret użytkownika Endymion

Przeczytaj jeszcze raz, co

Przeczytaj jeszcze raz, co napisałeś.. "Pan na Włościach", a kto mu to dał?? Jeśli od Mieszka będziesz szukał, to żyda znajdziesz.. potem trochę pogmatwało się, ale od Kazimierza "wielkiego"po linii poszło.. zaprzeczysz??

SZACH I MAT  :)

 

" Mój pradziad i dziad pan na włościach Wołynia", JAKBYM SŁUCHAŁ WNUKA TUSKA ZA 20 LAT MÓWIĄCEGO O POLSCE                                          :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj