Polacy wkrótce wybudują tor testowy Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: Hyper Poland

Prace nad polskim Hyperloopem trwają w najlepsze, a firma zaangażowana w rozwój tej rewolucyjnej technologii odnosi ostatnio same sukcesy. Pokaźny zastrzyk gotówki pozwoli na budowę pierwszego toru testowego kolei magnetycznej w Polsce.

 

Technologia Hyperloop zyskała duże zainteresowanie w wielu krajach świata, między innymi w Arabii Saudyjskiej, Dubaju, Chinach, Rosji, Stanach Zjednoczonych i niektórych państwach Europy. W wyścigu europejskim, firma Hyper Poland, skupiająca inżynierów z Politechniki Warszawskiej, ma nadzieję jako pierwsza wprowadzić superszybką kolej magnetyczną.

 

W zeszłym miesiącu, polska firma odniosła sukces, gdy uzbierała ponad milion złotych na brytyjskiej platformie crowdfundingu udziałowego Seedrs. Pieniądze te pozwolą wybudować model lewitującego pojazdu dla Hyperloop. Demonstrator zostanie zaprezentowany publicznie już w połowie 2019 roku.

 

Natomiast w zeszłym tygodniu, firma Hyper Poland pochwaliła się kolejnym, jeszcze większym sukcesem. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapewniło dofinansowanie w wysokości aż 16,5 miliona złotych. Firma zamierza przeznaczyć te pieniądze na prace badawczo-rozwojowe i będzie mogła przyspieszyć wdrażanie technologii Hyperloop w Polsce.

Dowiedzieliśmy się również, że inżynierowie wybudują tor testowy w Żmigrodzie, niedaleko Wrocławia. Powstanie tam pełnoskalowy prototyp pojazdu oraz tor o długości ponad 500 metrów. To właśnie na nim, kapsuła zostanie rozpędzona do 300 km/h.

 

Warto dodać, że firma Hyper Poland jako jedyna na świecie opracowała technologię, która pozwala wprowadzić Hyperloop już na istniejącej infrastrukturze kolejowej. Pozwoli to znacznie ograniczyć wydatki na realizację tego pomysłu, gdyż nie będzie trzeba budować całej infrastruktury od podstaw. Dzięki dalszym modyfikacjom, kapsuły Hyperloop będą mogły osiągać prędkość do 600 km/h.

 

Hyper Poland chce docelowo wybudować sieć kolei magnetycznych, która połączy największe polskie miasta. Przykładowa podróż z Warszawy do Krakowa potrwa zaledwie 20 minut. Polski Hyperloop będzie można także połączyć z infrastrukturą w sąsiednich państwach i w bardzo krótkim czasie przedostaniemy się np. do Pragi czy Berlina. Kolej magnetyczna z pewnością będzie doskonałą alternatywą dla pociągów i samolotów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika minoduesp

Ciekawe w jaki sposób

Ciekawe w jaki sposób zamierzają ten wagonik rozpędzić na zaledwie 500 m do 300 km/h i jeszcze zdąrzyć go wychamować , przecież musiałby osiagnąć przyspieszenie jak dragster ( co najmniej 3G) !! - chyba ,że wychamowania nie ma w planach ...

Portret użytkownika rocafella

To wszystko to bujdy na

To wszystko to bujdy na resorach. Na 500 metrowym odcinku nie da się niczego sensownego dowieść. Po drugie to nie problemem jest rozpędzenie kolejki do 300 km/h tylko zadbanie o bezpieczeństwo pasażerów i tu pójdzie najwięcej forsy, w projekt bezpiecznego i komfortoego wagonu dla pasażerów.

Odcinek 500 metrów nie pokaże nam też zachowania na zakrętach i wzniesieniach.

Mam obawy że bezpieczeństwo będzie sprawą drugoplanową jak w naszych nowych szynobusach które jeżdżą przeładowane ale propagandowo zawsze są fotografowane z zewnątrz, bo liczy się to że są a nie jak się podróżuje wewnątrz.

Portret użytkownika Illuminat13

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=ZrRpiiBf1GI  bedzie sie dzialo upadek religi rzadow finansow to juz widac nawet w tych zaklamanych mediach jak wychodza grzechy tego swiata Beda chcieli kaplani roznych religi to powstrzymac ze wzgledu na wladze i pieniadze lecz nie maja szans maciciele tego swiata a wraz z nimi politycy ktorzy siedza im w kieszeni Prawie kazda religia na tej ziemi oddala od Boga zamiast do niego zblizac bozki katolickie hinduskie buddyjski islamskie itp itd posredniczki posrednicy   . 24 Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką 25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko      [[ Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. 28 Bo w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy   https://www.youtube.com/watch?v=dK-ilCytm9c   Wszechswiat fizyka kwantowa astronomia nauka to bedzie nowa religia tego swiata udowadniajaca istnienie Boga nie mrzonki pastuchow i sredniowieczne ksiazkowe przekrety

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika Podpisanym

Czas dorosnać i odpowiedzić

Czas dorosnać i odpowiedzić sobie na pytania : kto to co oni tam buduja jak tylko skończa przejmie, lub zniszczy...czas przestać się jarać zamkami wybudownymi na piasku, gdy już się dorośnie, postudiować historię i zmienić swe naiwne nastawienie do otaczajacego świata. czas póki jeszcze czas...

Portret użytkownika hyh Swarozyd

Inzynier Magister to przeciez

Inzynier Magister to przeciez chazar PISowski wiec on wierzy we wszystko co chazaria nakreca..

Jak nie mem to wrzuty wisraelu24 , konZYDeracja -  i jeszcze Mieszko I czyli odciecie sie Polski od historii sprzed 966 , ktora byla bogata bo po potopie juz pojawili sie zaraz po cofnieciu zlodowacenia pierwsi potomkowie wnuka Noego.

I ta podwojna osobowosc Dr Jekyll InZYDynier i Mr Hyde nocny magPISter

Portret użytkownika baca

no to Polska jest potęgą

no to Polska jest potęgą jeśli chodzi o zrzutki pieniężne...

Jurek Siema Owsiak już czuje ciepły odech na karku, bo nieżywy Adamowicz ze swoją puszką właśnie spadł na trzecią pozycję przez tę wirtualną kolejkę z Hypermarketu

 

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj