Polacy pojadą do USA bez wiz już od 11 listopada

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już od 11 listopada Polacy wreszcie będą w stanie jeździć do Stanów Zjednoczonych w ramach ruchu bezwizowego. Stosowne dokumenty, potwierdzające przystąpienie Polski do programu Visa Waiver podpisał dzisiaj prezydent USA, Donald Trump.

 

O podjęciu ostatecznej decyzji, aby Polaków traktować jak innych obywateli UE, poinformowała Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Ogłoszono to na wspólnej konferencji prasowej pani ambasador i pana prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Podróże bez wiz do Stanów Zjednoczonych będą możliwe dzięki temu, że wreszcie osiągnięto odpowiedni procent odmów wizowych, wynoszący 3%, który przez lata był nieosiągalny. Zmieniło się to dopiero niedawno i konsulowie przestali być nagle tal skrupulatni i często niepotrzebnie złośliwi. Zmiana podejścia do przyznawania  wiz Polakom pozwoliła wypełnić te wymagania.

Oczywiście należy pamiętać, że i tak, każdy kto zdecyduje się na podróż do USA może zostać cofnięty do domu, jeśli nie spodoba się pracownikowi tak zwanego Emigration. Pod tym względem nic sie nie zmienia. Jednak wiza nie będzie już taka droga i wymagana opłata sprowadzi się do 15 dolarów. Nie będzie też konieczne wypełnianie upokarzających formularzy w których pytano o zamiar prostytuowania się na terytorium USA. 

 

Polska jest ostatnim amerykańskim sojusznikiem, którego obywatele nie mogli latać za ocean bez wiz. Decyzja Donalda Trumpa zmienia wreszcie ten stan rzeczy. Niewątpliwie ma to związek z przyszłorocznymi wyborami w Stanach Zjednoczonych a zniesienie wiz dla Polaków ma być ukłonem nie tylko względem nas, ale i naszych rodaków, którzy będą to z pewnością pamiętać podczas głosowania.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Nie wiem o jaki sukces chodzi

Nie wiem o jaki sukces chodzi, ale napewno jest on zapierający dech w piersiach. Gratulacje dla rządu Polin, kochanej Pani Mosbacher, że ten sukces ogłosiła i wszystkich mieszkańców Polin. Będziecie mogli sobie pojechać dla odmiany od zbierania szparagów w Niemczech pojechać zbierać kukurydzę do USA. Zlewozmywaki są chyba niestety wszędzie takie same, ale to i tak nie umniejsza sukcesu.

Portret użytkownika Easy Rider

Właściwie to co miałoby

Właściwie to co miałoby dzisiaj ciągnąć ludzi z Polin do kraju, gdzie 40% mieszkańców musi korzystać z różnych form pomocy socjalnej? Ponadto, w końcu może tam dojść do wydarzeń, w związku z którymi władze już dawno przygotowały 800 obozów detencyjnych FEMA i kilka milionów trumien plastikowych (2-3 osobowych!).

Strony

Skomentuj