Polacy masowo uciekają na zachód Europy - zbliżamy się do rekordowej emigracji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dotychczasowy oficjalny rekord ilości Polaków pozostających poza granicami kraju padł w 2007 roku, kiedy było ich tam ponad 2,27 mln. Okazuje się, że strumień ludzi uciekających z "zielonej wyspy" raczej wzbiera niż słabnie, a już zupełnie nie ma mowy o odwróceniu trendu. Według raportu dziennika Rzeczpospolita, już w 2014 roku, możemy ten niechlubny rekord poprawić.

 

Wejście Polski do Unii Europejskiej większości ludzi kojarzy się pozytywnie, jako zdobycz. Jest to jednak przyczyna wszystkich problemów. Na skutek wejścia do Wspólnoty nastąpiło wyrównanie poziomów cen towarów. Litr benzyny kosztuje w całej UE mnie więcej tyle samo, z uwzględnieniem lokalnej siły nabywczej. Paliwo jest prawie dwa razy droższe niż w bogatych Stanach Zjednoczonych.

 

Jednocześnie z wyrównywaniem cen towarów powinny rosnąć pensje Polaków, ale niestety nie wzrosły tak bardzo jak powinny i proces ten w wielu miejscach wydaje się być w zawieszeniu. Nadal wiele osób pracuje za przysłowiowe 1500 netto, pracując cały miesiąc po 8 godzin dziennie.

 

Rząd w Polsce ciągle mówi o potrzebie tworzenia nowych miejsc pracy, ale jednocześnie dociska śrubę przedsiębiorcom i to przeważnie z segmentu małych i średnich firm, oszczędzając wielkie korporacje. Prawda jest taka, że miejsca pracy powstają w 2/3 w małych firmach, które gnębione wysokimi podatkami nie są w stanie zapłacić ludziom więcej.

 

Poza tym nałożenie ponad 47% podatku na pracę etatową zwanego składką ZUS, powoduje, że nawet, jeśli przedsiębiorca chce dać komuś zarobić to pasożytujące państwo będzie próbowało zabrać swój haracz z ciężkiej pracy takiego człowieka. Haracz ten jest tak duży, że wypłaty są małe i gdy ktoś nie ma perspektywy zmiany zaczyna myśleć o emigracji.

 

Oczywiście wśród emigrantów są tez ludzie odważni, pragnący przygody. Wyjeżdżają i nagle okazuje się, że można uczciwie pracować w kraju, w którym haracze są mniejsze i żyć na poziomie podróżując po świecie. Nic dziwnego, że rośnie liczba ludzi, którzy też, tak jak były premier Tusk, pragną uwolnić się od tego syfu i zaznać normalności.

 

Fala emigracji z Polski na zachód może teraz dopiero przybrać na sile. Sytuacja geopolityczna Polski jest nie do pozazdroszczenia. Wszyscy rozprawiają o wojnie z Rosją, a w polskim wojsku trwa cicha mobilizacja.

 

Nagle mundurowi zaczęli spisywać samochody do wykorzystania przez armię. W całym kraju WKU wysyłają wezwania rezerwistom, starając się między innymi ustalić stan inwentarza do pełnienia roli mięsa armatniego. Wojsko nie wie po prostu ilu z młodych ludzi, którzy na wypadek wojny będą nosić karabiny, pozostało jeszcze w Polsce.

 

Powstanie takiej atmosfery spowoduje, że jeszcze więcej młodych ludzi pomyśli o emigracji z kraju o tak niepewnej przyszłości. Niewątpliwie eskalująca się sytuacja międzynarodowa może spowodować wzrost ilości emigrantów z Polski. Nikt przecież nie chce zginąć za naszą klasę polityczną, która wplątała nas w prawdopodobny konflikt z Rosją.

 

Gdy podsumuje się czynniki ekonomiczne i polityczne należy się spodziewać, że będą stymulowały eksodus Polaków na zachód. Nie należy się też spodziewać, że ktoś, kto żyje na emigracji w dobrobycie, wpadnie na pomysł, aby wrócić do zagrożonej wojną Polski.

 

Dla tych, którzy jednak zostają w kraju nad Wisłą, to raczej zła wiadomość. Oznacza to, że ciężar utrzymania potężnej rzeszy emerytów, rencistów i udających pracę urzędników, będzie rozłożony na coraz mniej osób. Niewątpliwie skutkiem emigracji będzie podwyższenie podatków i fiskalnej kontroli nad niedobitkami tych, którzy jeszcze tu zostali.

 

 

Źródła:

http://wyborcza.pl/1,132486,16684072.html

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-szokujace-statystyki-emigracja-bliska-rekordu,nId,1504090

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Igorigorlgrnd

To tak urewsko smutne... A

To tak urewsko smutne... A pamiętam jeszcze, jak mając 8 lat korona wracała na głowę orła... Pamiętam ten ogromny szacunek w naszych małych sercach... Szacunek do godła, do nauczyciela, do Polski... Wszyscy zostaliśmy oszukani i poddani długoterminowej eutanazji... Dzięki ci usraelu - morderco. Jesteście wrogiem całej ludzkości, podstępnym szatanskim narzędziem... Dzięki ci, bo dzięki całemu złu, które czynisz, wiem i czuję że to Święte Imię Jezus,- JEST Najwyższa wartością za którą bez wahania można oddać życie, jak tysiące przemilczanych masakr chrześcijan... Wiara do końca!!! Zwłaszcza w tym przedsionku piekła!!!

Portret użytkownika Polakmały

Zgadzam się z przedmówcami

Zgadzam się z przedmówcami Polska stacza się po równej pochyłej.
Ja naprzykład szukałem pracy 6miesięcy znalazłem jako Magazynier,oczywiście praca przez Agencje tymczasowa kasa 1490zł netto +soboty+nadgodziny+premia za niechorowanie(co 3miechy 300zł). razem 2000zł za miesiąc  plus minus 200zł
Unia dała mi to że po upływie 10lat od pracy na tym stanowisku mam o 700zł mniej niż przed wejściem do unii Zaj.bi.cie nie!
Za 2tyg kończy mi się umowa noi albo przedłużą albo wyjężdżam z tego kołchozu nie pierwszy raz zresztą ale tym razem już na stałe żegnaj zielona wyspo!!!

Portret użytkownika allbek

Co się stało z naszą Polską z

Co się stało z naszą Polską z naszym pięknym krajem
Coś jest chyba nie tak chociaż była rajem
To, że dobrze było wszyscy pamiętają
Co się dzisiaj dzieje młodzi uciekają
Wszystko się zmieniło lecz w tą gorszą stronę
Kiedy nas wciągnęli w swoją eurozonę
Wyjeżdżają ludzie za chlebem z ojczyzny
Bo nie wytrzymują tej strasznej drożyzny
Dziś jest bardzo różnie bogactwo i bieda
Jeden ma pałace drugi nie ma chleba
Co się porobiło każdy teraz kradnie
Jak tak dalej pójdzie to Polska upadnie
Dobrze nam się żyło aż ktoś pożałował
I chyba dlatego ten los nam zgotował
Dzisiaj większość ludzi pozbawiono pracy
Trzeba coś wymyślić by było inaczej
Dawniej była praca naród żył z godnością
Ale to historia to już jest przeszłością
Lecz mała iskierka gdzieś się w sercu żarzy
Trzeba mieć nadzieję że się coś wydarzy
Ludzie mają gdzieś rządzących obietnice
Mają dość wszystkiego idą na ulice
Muszą się zjednoczyć i rząd ten obalić
Żeby kraj ratować żeby kraj ocalić
Kiedyś była Polska czy Polska ludowa
A dziś nie wiadomo wszystko w rękach boga
Musi się obudzić naród bo to już agonia
Jutro to być może judeopolonia
Trzeba bronić swego kraju bo nikt nie chce chyba
Zamiast orła białego mieć gwiazdę dawida.

Portret użytkownika michail

Szczerze mówiąc nie liczę na

Szczerze mówiąc nie liczę na to, że cokolwiek się poprawi w naszym kraju. W Polsce będzie już tylko gorzej. NBP będzie mógł skupować obligacje rządowe, czyli mówiąc krótko – zacznie drukować polskie złote. Takie posunięcie doprowadzi jedynie do hiperinflacji, jak po upadku komunizmu. Bezrobocie drastycznie wzrośnie. Nic z tego dobrego nie wyniknie. Ale przecież politycy chcą dla obywateli jak najlepiej. Jako rozwinięcie tematu polecam http://independenttrader.pl/239,czas_zaczac_dodruk_zlotowek.html

Portret użytkownika roxy

dodruk pieniądza spowodował

dodruk pieniądza spowodował hiperinflacje ale zaczęła się ona nie po upadku komunizmu ale jeszcze za jego ostatniego żywota... prędzej czy później ludzie i tak obudziliby się któregoś pewnego dnia bez swoich oszczędności . Komuna o tym wiedziała dlatego potrzebna im była Solidarność jako "listek figowy" do tego co za chwilę będzie ...Gdyby nie to wisieliby na drzewach zamiast liści!...

Portret użytkownika Miko

Pamietacie Akcia przeciwko

Pamietacie Akcia przeciwko wysokim cenom paliwa z 2012 r, nie przyniosło to niewiadomo jakiego skutku, ale zrobiło sie głośno. Sadze ze musimy w jakis sposób zamanifestowac tak złą sytuacje, nas Polaków trzeba si zorganizować i spróbować coś z tą sytuacj zrobić - może jescze nie jest zapóźno

Portret użytkownika ozzi

płacz polactwo płacz nad

płacz polactwo płacz nad swoim losem !!! Guzik wam się nalezy a nie niepodległość , wyjeżdżajcie albo dawajcie się tu tłamsić na miejscu....za lat 10 , 20 nic z was nie zostanie ! Już teraz jesteście parobkami a wtedy będziecie błotem na nogach Panów którzy was będą strząsać jak przylepione gów...no

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Często a ja najczęściej chyba

Często a ja najczęściej chyba atakuje żydów- syjonistów widząc wszędzie ich splugawione obecnosci. Jednak dla przypomnienia wszystkim mam i popieram pogląd na te kwestię w przytoczonym cytacie:
"Poniżej fragmenty deklaracji ruchu Naturei Karta, zrzeszającego Żydów
dochowujących wiary swojej religii:

"Syjoniści odrzucili żydowska wiarę i twierdząc, że lekarstwem na 'żydowski
problem' jest posiadanie silnego państwa z silną armią. Ta wymiana uświęconej
wiary na nacjonalizm niszczy świętą istotę żydów. Przyniosła wojnę, śmierć i
rozlew krwi. Rezultatem jest ich państwo, najniebezpieczniejsze miejsce dla
żydów.

Syjoniści poświęcili wiele żydowskich istnień w swych ciągle trwających
konfliktach. By osiągnąć swój cel zawsze świadomie wywoływali antysemityzm.
Podczas II wojny światowej byli przeciwni dawaniu pieniędzy na ratowanie Żydów.
Lider syjonistów Yitzhak Greenbaum powiedział podczas przemówienia w Tel Avivie
18 lutego 1943 roku, że ktoś powinien stawić opór tej fali drugorzędnych
roszczeń. Powiedział także:
>>Jedna krowa w Palestynie jest ważniejsza niż wszyscy europejscy Żydzi.<<

Nie może być prawdziwego pokoju tak długo jak państwo syjonistyczne istnieje.
Syjonistyczne państwo jest największą katastrofą dla Żydów! Nie ma pokoju dla
czyniących zło, powiedział Bóg. (Izajasz 48 i 57)

Żydzi mieszkali w Palestynie w pokoju i harmonii z Palestyńczykami aż do
nadejścia syjonistów. Prawdziwi żydzi są nie tylko przeciwko okupacji
Zachodniego Brzegu i Gazy z jej codziennymi gwałtami i zabójstwami, ale także
przeciwko całej okupacji palestyńskiej ziemi. Według Tory, cała Palestyna
powinna być zwrócona Palestyńczykom.

- Według Tory, Żydzi nie mogą przelewać krwi, krzywdzić, poniżać czy dominować
nad innymi ludźmi.

- Niech świat wie, że bycie Żydem znaczy bycie oddanym Torze i odrzucenie
syjonistycznej herezji.

- Syjonistyczni politycy i ich współtowarzysze nie przemawiają w imieniu Żydów,
nazwa Izrael została przez nich skradziona. Syjonistyczna propaganda przeciwko
żydowskiej tradycji i prawu stawia syjonizm na pozycji największego wroga żydów.

Podpisano:
American Neturei Karta - Przyjaciele Jeruszalaim " koniec cytatu
 Tak wyznawcy Tory, której syjonistyczną wersją jest faszystowski, zbrodniczy Talmud...

Strony

Skomentuj