Polacy masowo rezygnują ze szczepionek na COVID-19 od AstraZeneca

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dobiegające z całego świata doniesienia o bardzo poważnych powikłaniach pojawiających się po przyjęciu szczepionki na COVID-19 od brytyjskiego koncernu AstraZeneca, wprowadziły chaos w harmonogramie krajowego programu wakcynacji.

Szczepienia specyfikiem od AstraZeneca wstrzymały między innymi Niemcy, Włochy, Francja i Hiszpania. Nie zrobiła tego Polska, bo władza uznała, że bez względu na powikłania korzyści i tak są większe niż straty.

Tak więc dla rządu nie jest ważne to, że z tego powodu umrze może kilkaset, a może kilka tysięcy ludzi, skoro przeżyje kilka milionów.

Szef Kancelarii Premiera - Michał Dworczyk - powiedział:

Zalecenia Europejskiej Agencji Leków dotyczące szczepionki AstraZeneca złagodziły sytuację, ale skutki negatywnych doniesień widzimy także w Polsce. Wzrosła liczba osób, które odmówiły szczepienia preparatem AstraZeneca. Nie było żadnych przesłanek ze strony lekarzy, naukowców i instytucji, by wstrzymać szczepienia.

Skoro nie było „żadnych przesłanek”, dlaczego szczepienia wstrzymały największe państwa Unii Europejskiej, a nie zrobił tego nadgorliwy polski rząd?

Na szczęście, przynajmniej część Polaków ma swój rozum i nie dało się do końca zwieść propagandzie cudownego leku na COVID-19. Choć zgłosili się do szczepień, obserwując ostatnie doniesienia, postanowili zrezygnować i nie ryzykować.

Na ten moment liczba osób rejestrujących się na szczepienia brytyjską szczepionką spadła o kilkadziesiąt procent.

Jeśli rząd nie wykorzysta zakupionych dawek, to pewnie będzie musiał je wyrzucić do kosza, więc wymyślił sobie, że w ramach rekompensaty dla samego siebie, przyspieszy szczepienia w innych grupach wiekowych.

Szkoda, że miliony ludzi w ten czy inny sposób, zostało jednak zmuszonych do przyjęcia preparatów Pfizer/BioNTech i AstraZeneca. Oby w ich wypadku nie doszło do większych strat zdrowotnych, bo jeśli tak się stanie, szpitale zostaną „zalane” nie dziesiątkami tysięcy, a milionami potrzebujących pomocy. A wtedy nawet tymczasowy szpital wielkości całej Warszawy, nie pomoże.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika BG

AZ powikłania na poziomie 0

AZ powikłania na poziomie 0,0006 %, niech podadzą ile jest u Phizera, żeby było uczciwie.  To próba ukarana GB za wyjscie z UE, i pokazania jej że są poza Europą.  A poza tym widać jak polskie lemingi wieżą niemieckiej propagandzie. Wszystko to skonczy się przezucaniem się  arkuszami kalkulacyjnymi powikłań , przez producentów.  Hehe

Portret użytkownika PolakJakMadry

Panie Marcinie kozero, fakt

Panie Marcinie kozero, fakt faktem że być może rezygnują, ale musze 3 po 3 słowa od siebie dodać. Mnie się wydaje że polak to jest mądra człowiek i zawsze lubi jak ktoś mu daje coś do wyboru. On wtedy ma tę namiastkę , albo nawet poczucie wolności wyboru. Czyż nie o to w tym wszystkim chodzi ? Smile

Portret użytkownika MlotoWiertara

Robia w trabe wszystkich za

Robia w trabe wszystkich za chwile powiedza ze szczepionka to przezytek i wymysla cos innego potem znowu wroca ze sie mylili , w ten sposob dojda do momentu kiedy 90 proc ludzi bedzie stalo dla nich na glowie.

Jedni beda sie szczepic a inni robic cos innego myslac ,ze to bedzie dla nich lepsze...

tak sie oszuka idiotow. bo oni nie mysla dwojako tylko jednoliniowo.

pomysla ze szczepionka jest zla i zrobia cos innego co bedzie miec ten sam skutek ale w ich wierze bedzie to dobre i nie dojdzie do nich ze ich oszukali . potem takie palanctwo bedzie zwodzic nastepnych i nastepnych.

na kazda slabosc zlapia inne charaktery , jednego na covid innego na ...... a jeszcze innego na....

 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj