Pokrywa antarktycznego lodu morskiego osiągnęła rekordowo niski poziom

Kategorie: 

Źródło: NSIDC

Według amerykańskiego centrum NSIDC, obszar antarktycznego lodu morskiego, 1 stycznia 2019 roku, osiągnął 5,47 miliona kilometrów kwadratowych. Jest to najniższa wartość w tym dniu w historii obserwacji satelitarnych. 

 

Eksperci wyjaśniają, że jest to o 30 tysięcy kilometrów kwadratowych mniej niż poprzedni rekordowo niski poziom z 1 stycznia 2017, oraz o 1,88 mln kilometrów kwadratowych mniej niż średnia dla lat 1981-2010.

W grudniu 2018 roku antarktycznego lód morski topniał znacznie szybciej niż zwykle. W Antarktyce lód topnieje przeważnie przez półtora lub dwa miesiące w roku i jego minimalna wielkość zwykle jest notowana na przełomie grudnia i stycznia.

Jednak mimo rekordowego uszczuplenia, zdaniem naukowców, jest jeszcze za wcześnie aby wyciągać wnioski dotyczące przyczyn tak znacznej redukcji lodu morskiego na skutek wpływu zmian klimatycznych. Antarktycznego lód często zachowuje się bardzo chimerycznie i na przykład, w latach 2007 i 2014 jego powierzchnia w grudniu osiągała wartości maksymalne.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Leszek

Jak sie lod stopi to cos sie

Jak sie lod stopi to cos sie pojawi, bedzie to bardzo szybko i zburzy nie jeden swiat zbudowany na klamstwie. Ci co tutaj sa od wiekow, eonow lat wiedza co tam jest i wiedza, ze to sie niebawem obudzi. Tam jest Serce Matki ugodzone strzala smierci przez Archontow wieki temu, zamrozone i zabezpieczone, obecnie trwa regeneracja struktury energetycznej tego urzadzenia, bo to jest urzadzenie podtrzymujace zycie na tej planecie zwanej niegdys Atlantyda. Ziemia to nazwa wtorna powstala po zniszczeniu Serca Matki. Planeta jest plaska z tym urzadzeniem po srodku, pod spodem tego dysku jest swiat rownolegly, dlatego mamy tak skrajne kontrasty i tak rozne emocje. jedne swiat sie budzi, a drugi idzie spac, kto gdzie utknal ten tam zostanie do nastepnego razu. Ostatnie przejscie bylo 21.12.2012 roku, wowczas otworzyly sie wrota i kazdy mogl wybrac kierunek w jakim dalej podazy jego dusza, upadku lub wzniesienia. Ezo pierdoly o wielkim mesjaszu to bajki dla sciemy. Zbiorowe pranie mozgu. Maryja to statek kosmiczny-tzw czarna planeta, ktora dowodzi Aryman, dlatego jego przydupasy chodza w czarnym i petaja dusze by w chwili smierci ciala szly w czarna d.....ziure, podlaczone do czarnego komputera ssacego energie. Na wskutek chrztu robia uszkodzenia w matrycy duszy i pompuja czarna maz do glowy.....

Portret użytkownika Cosiek

Rafi i Kangur to ostatnio

Rafi i Kangur to ostatnio takie czołowe trolle, wszystko zanegują, ale dowodów jakoś nie widzę od nich, choć sami od innych rządają tychże dowodów.  Ziemia jest płaska, pewnie zarazem pusta w środku i tym podobne dziwne konstrukcje myślowe w ich głowach. Ich myśli tworzą materię to i taki świat sobie stworzyli.

Także Exart i inni, szkoda słów na te ,,wampiry energetyczne".

Strony

Skomentuj