Pokazowe brutalne akcje aparatu przymusu względem społeczeństwa stają się normą

Kategorie: 

Kadr z nagrania dokumentującego aresztowanie Kima Dotcoma

W czasach nowożytnych nastąpiło całkowite pomieszanie pojęć i moralności. Wciąż słyszymy zapewnienia, że rodziny jednopłciowe są lepsze od normalnych, słychać głosy relatywizujące takie obrzydliwości jak pedofilia a z drugiej strony najgorszą zbrodnią nie jest już zabójstwo, bo do tego poprzez propagowanie aborcji i eutanazji wręcz się zachęca. Dla osób stanowiących nasze prawa, co innego jest zbrodnią i przekonał się o tym szef słynnego serwisu wymiany plików Megaupload.

 

Operacja zatrzymania niejakiego  Kima Dotcoma została przeprowadzona w taki sposób jakby miano do czynienia z niebezpiecznym przestępcą. 20 stycznia  2012 jego dom otoczyło 70 funkcjonariuszy uzbrojonych w karabiny maszynowe niektórzy byli nawet z psami. W akcji brały udział auta pancerne i dwa helikoptery. Wszystko to po to, aby zamknąć człowieka oskarżonego o pomoc w łamaniu praw autorskich. To właśnie miara zbrodni założyciela Megaupload.

 

Czy to środki adekwatne do przewinienia? Nawet, jeśli zaklasyfikujemy działalność Kima Dotcoma, jako paserstwo to czy odwiedza się kogoś nieukrywającego się aż takimi siłami? Tak jak nie strzela się z armaty do komara tak i w tym przypadku siły były nieadekwatne do zadania.

Można też powiedzieć, że jest to widoczny znak nowego porządku świata. To nowy poziom, kiedy korporacyjne media decydują, co jest moralne a co nie jest. Od czasu do czasu robi się pokazówki siły władzy tak jak w Polsce z kibicem "Staruchem". Taką samą odstraszającą funkcję miało pełnić zatrzymanie Dotcoma. To zatrzymanie w stylu zatrzymania szefa kartelu narkotykowego miało odstraszać i chyba spełniło swoje zadanie. Ostatecznie zawsze policjanci mogli odnaleźć narkotyki.

 

Podobnie wyglądało zatrzymanie admina strony antykomor.pl i on ma kłopoty nadal. W dniu jego zatrzymania o 6 rano wpadło do niego kilkunastu uzbrojonych funkcjonariuszy służb specjalnych. Bardzo przypominało to sceny zatrzymania szefa Megaupload i miało wyznaczać granicę dozwolonej krytyki władzy. Totalitarne oblicze NWO wymaga stosowania odpowiednich środków odstraszania. Kiedyś było GESTAPO czy pociotki NKWD,  totalitaryzm zawsze stosuje terror w celu opanowania i odstraszania  społeczeństwa.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Polak13

Wszystko to będzie rozwijać

Wszystko to będzie rozwijać się do pewnego momentu aż Bóg wstrząśnie światem .Szatan zgubił już wielu rządzących zgubił też wielu ludzi ale i tak wszelkie zło wszelkie zboczenie wypaczenie spłonie zostanie zniszczone dlatego nie martwcie się zmianami trwajcie w wierze jeśli macie siłę .Tylko Bóg może nas uratować .

Portret użytkownika ja

Zaczyna sie a może już trwa

Zaczyna sie a może już trwa od jakiegoś czasu Nowy Porządek Światowy, trafne spostrzezenie autora. Ale ja osobiście dostrzegam cos znacznie gorszego a prawa autorskie sa tym co ma umozliwić ludziom przy władzy zastosować więcej kontroli i narzucić kolejne ograniczenia. Wiadomo nie od dziś że podstawowym problemem jest fakt że kiedys prawa autorskie wynosiły 4 lata, czyli sam autor mógł czerpać kożyści ze swojego procederu przez ten okres później musiał coś wymysleć żeby nie zdechnąć z głodu. Teraz ten okres trwa chyba około 75 lat, czyli taki twórca jedzie na swoim koniku przez całe życie. Z drugiej strony jeśli wiadomo było że internet był tak niebezpieczny dla tzw. Twórców to dlaczego nie zaczeto już na początku jego powstania zastosować kontroli w tej materii, odp. oczywiście dla zysku - poprzez reklamę Smile i to darmową Smile Po za tym jaki problem wymyslić nosniki na których nie da się od tak skopiować, czy to nie prowokacja Smile zresztą problem stanowią pośrednicy którzy doją swoich twórców a winę zrzucają na  zwykłych ludzi, jakoby oni stanowili problembo posiadaja jakieś nielegalne kopie Smile Wcześniej to nie przeszkadzało aż tak teraz to inna historia, zwłaszcza że produkty są coraz słabsze i same sie powielają niejednokrotnie... a co do praw patentowych to inna historia i tam dopiero mamy jak na widelcu o co dokładnie chodzi Smile

Portret użytkownika juhas

Skup się karol i odpowiedz,

Skup się karol i odpowiedz, ale naprawdę logicznie. Po pierwsze zredaguj definicję pisiorskiego pomiotu i określ dlaczego tak agresywnie do tej grupy ludzi podchodzisz. Po drugie i przede wszystkim określ dlaczego wrzucasz do jednego worka tematy, które z PIS (domyślnie zakładam że o nich chodzi) nie mają nic wspónego, a jedynym wspólnym mianownikiem są poglądy będące odpowiednikiem opozycji przeciwko wrogom naszego kraju.
 
 
Na koniec - nie sraj chłopie w gniazdo, które jest Twoim domem.

Portret użytkownika Voymir

Słychaj chłopie, Ty chyba

Słychaj chłopie, Ty chyba czegoś nie doczytałeś... Mamy tutaj tekst o tym, że władza nadużywa swojego autorytetu i władzy, w celu zastraszenia. Jakaby nie była wina tego gościa - nie zasłużył sobie na takie zainteresowanie władza, żeby 70 chłopa mu się wpierniczyło do chaty. Poza tym jesteś jakimś prowokatorem chyba... bo życzysz innym źle, co Ci chomik zrobił? co Ci zrobił Megaupload?

Portret użytkownika agaton

Okropny i tendencyjny

Okropny i tendencyjny artykół. w zyciu nie słyszałem by związki jedno-płuciowe miały by być lepsze od dwó-płuciowych lub by aborcja była propagowana na porządku dziennym jako dodatek to życia... pisząc takie artykuły sami tworzycie własny porządek świata bazowany na nietolerancji i agresji.

Kiedyś myśleliśmy że ziemia jest płaska,W SZKOLE UCZONO NAS ŻE ATOM JEST NIE PODZIELNY.dziś myśli się że wszechświat ma granice

Portret użytkownika agaton

60 minusów, co za popularność

60 minusów, co za popularność wypowiedzi!! i to za ortografie którą się tak niektórzy szczycą mimo że tyle sie mówi o bezcelowości i bezsensowności użycia ortografii w języku polskim bo niczemu nie służy.nie mieszkam w polsce od 10 lat więc mało mi potrzebna any way!szkoda tylko że skupiacie się na takich mało ważnych sprawach a nie nas sensem słów. to chyba efekt prania mózgu systemu edukacji.wstyd że polak nie potrafi pisać poprawnie po polsku? a mi nie wstyd, bo nie znalazłem w polsce nic z czego mógłbym być dumny skoro mieszkają tam tacy smutni ludzie. nie wstyd mi również bo mówię w czterech językach, piszę również i co z tego że popełniam błędy, rozumiesz tekst? rozumiesz przesłanie, nie? a przemyślałaś/eś? nie, no to czas zacząć bo życie ucieka a mózg butwieje w ciemnym pudełku.nie wstyd mi również z innych powodów Wink podróżowałem po 4 kontynentach i mam zajebista pracę. nie wstydzę się niczego. kocham swoje błędy tak samo jak sukcesy.wstydzić powinien się ten kto nie ma nic do powiedzenia po za wytknięciem błędu ortograficznego.weź się za siebie człowieku, jesteś wart więcej niż myślisz!! nie dowartościowuj się bluzgając innych lub wyszukując ich błędy.oto moja rada, ale pewnie jej nie przyjmiesz bo przecież pewnie błędów narobiłem bez liku... a to się liczy. przecież dla ciebie jestem nikim.Ave Poland!!

Kiedyś myśleliśmy że ziemia jest płaska,W SZKOLE UCZONO NAS ŻE ATOM JEST NIE PODZIELNY.dziś myśli się że wszechświat ma granice

Portret użytkownika Rave

Jeśli nie słyszałeś, to

Jeśli nie słyszałeś, to znaczy że za mało słuchasz. A po drugie naucz się ortografii, podręczniki z podstawówki znajdziesz w internecie jako e-booki. I ucz się, ucz chłopie, bo chyba nie chcesz, aby myśleli że jakiś gimnazjalista tu troluje. 

''Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to ,że nie próbowali się z nami skontaktować.''

Portret użytkownika sorina

Pewnie,że potrafię

Pewnie,że potrafię przeczytać.Wstyd mi tylko, że ze szkół wypuszczają ignorantów, którzy publicznie nie czują wstydu, że są świadomymi analfabetami. Do groma, jest automatyczna korekta tekstu, tylko trzeba z niej skorzystać. To pewnie jednak jest równie trudne jak polska ortografia. Bez odbioru.

''Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to ,że nie próbowali się z nami skontaktować.''

Strony

Skomentuj