Pojedyncze uderzenie pioruna w Rwandzie zabiło 16 osób i raniło aż 140!

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W sumie aż 16 osób zostało zabitych, a 140 zostało rannych po uderzeniu pioruna w Rwandzie. Trafiony został kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Do zdarzenia doszło w zeszła sobotę, 10 marca 2018 roku.

 

Tragiczny incydent miał miejsce w mieście Gihemvu, w górzystym rejonie Nyaruguru w prowincji południowej. Feralne wyładowanie atmosferyczne na miejscu zabiło 14 osób, a kolejne 2 ofiary to ciężko ranni, którzy zmarli zmarli później na skutek urazów.

 

W sumie na skutek zdarzenia 140 osób zostało przewiezionych do lokalnych szpitali. Według informacji podawanych przez lokalne media lekarze twierdzą, że troje z nich jest w stanie krytycznym, ale ich stan się poprawia.

 

Według władz podobny wypadek miał miejsce w piątek, 9 marca, kiedy błyskawica uderzyła w grupę 18 uczniów, zabijając jednego z nich. Uderzenia piorunów w górzystej Ruandzie występują dość często. W 2016 r. pioruny zabiły w tym kraju w sumie 30 osób.


 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj