Pojawiły się pierwsze zdjęcia Marsa wykonane przez chiński łazik

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chińska agencja kosmiczna opublikowała pierwsze zdjęcia wykonane przez łazik Zhurong na Marsie.Ppokazują one fragment jego lądowiska i samą czerwoną planetę. Udostępniono również krótkie klipy, pokazujące moment gdy lądownik i łazik oddzielają się od orbitera podczas lądowania.

 

Pierwsze z udostępnionych zdjęć, zostało wykonane przez kamerę nawigacyjną zamontowaną z tyłu łazika. Pokazuje panele słoneczne i rozmieszczone anteny Zhurong, a także fragment czerwonej planety. Kolejne zdjęcie, to czarno-białe ujęcie wykonane przez kamerę znajdującą się przed łazikiem. WIdać na nim nie tylko drabinkę zejścia z łazika, rozciągającą się na powierzchnię planety, ale także horyzont Marsa.

21 lub 22 maja Zhurong zejdzie z ramp, które widać na czarno-białych fotografiach i dołączy do statku kosmicznego Curiosity i Perseverance. Chiński łązik, będzie badał część planety zwaną Utopia Planitia, używając swoich instrumentów do badania geologii i klimatu regionu. 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika TylkoMysle

Niepotrafia zdanie kierowac

Niepotrafia zdanie kierowac samochodem autonomicznym  z punktu A (Berlin) do docelowego punktu B (nowyYork).... Przykladowo a kit nam wciskaja ze z ziemi steruja czyms co jest na marsie elonka muska. To jest total bulszit dla zaszczepionych bezmozgowcow.  SCIEMA LUDZIE TO JEST

Portret użytkownika Quark

Natężenie ruchu ... mówi Ci

Natężenie ruchu ... mówi Ci to coś ?? Na marsie jest PUSTO .. z niczym nic się nie zderzy a łaziki sterują się same bo opóźnienie sygnału z ziemi jest bardzo duże i muszą być autonomiczne - otrzymują jedynie dyrektywy co robić.

Portret użytkownika 710f34nc7&y

"Niektórzy mówią że wiara w

"Niektórzy mówią że wiara w Boga to głupota i zabobon" to są ci którzy nie wiedzą co mówią. System nie daje wyboru, upadli nie dają , politycy zaprzedali swoje dusze na "30 srebrników", cały świat upada a ufolce ani politycy wam nie pomogą , a oni mają apetyt na flesz, nie uchronicie się. Jeśli nie nawrócicie się na prawdę. Wojna trwa od starożytności, od początku istnienia człowieka na świecie. Był o tym program dokumentalny w naszej TVP. Smile

 

 

Strony

Skomentuj