Pojawiły się pierwsze nagrania z przerwania tamy w Brazylii

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Kilka dni temu w Brazylii doszło do katastrofy. Zawaliła się tam zapora zbiornika poflotacyjnego kopalni rudy żelaza, należącej do firmy Vale. Lawina błota rozlała się po okolicy i wyrządziła spore zniszczenia zabijając przynajmniej 115 osób.


Do zdarzenia doszło w dystrykcie Brumadinho w stanie Minas Gervas. Przerwana tama uwolniła ogromne ilości błota, które szybko rozlało się po okolicy. Zdarzenie wymusiło ewakuacje lokalnej społeczności.

Nadal zaginionych jest 248 osób, co sugeruje, że ostateczny bilans ofiar tej katastrofy może wynieść nawet 363 osoby. Oficjalnie będzie to wiadomo dopiero wtedy, gdy odnalezione zostaną zwłoki osób uważanych obecnie za zaginione. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika NoProblemJest

W Polsce też mamy takie coś.

W Polsce też mamy takie coś. Nazywa się Żelazny Most. Wyguglajcie sobie, jest to tak wielkie i wysokie że piramidy przy tym to pikuś. Srednica 14 kilometrów. Do tego tak toksyczne że w celu zahamowania parowania zalewa się powierzchnię ciekłym asfaltem z helikopterów. Nie można tam wejść. Każdego kto próbuje tam dotrzeć ochrona zawija do terenówki i wywozi na dół.

Portret użytkownika PawełS

Nie ogarniam ludzi co piszą

Nie ogarniam ludzi co piszą takie rzeczy. Zginęło ponad 100 osób. Takich miejsc gdzie może stać się podobna tragedia jest miliony na świecie. I ani Trump ani Natanjahu nawet o nich nie wiedzą. Jesteś jak te ciule z PO-PISu co politykę na wszystkim robią. Oby znaleźli tych zaginionych całych i zdrowych. 

Portret użytkownika Zenek ;)

Pojawiły się pierwsze FIMIKI

Pojawiły się pierwsze FIMIKI CGI z przerwania tamy,

 

jaka WYSADZONA W POWIETRZE dałaby włascicielom DUŻY ZYSK z tytułu NIEZAPŁACENIA NALEŻNYCH PRACOWNIKOM ODPRAW (bo trupom się odprawy nie należą)

 

a tak tym się teraz musi martwić UBEZPIECZYCIEL albo PAŃSTWO....

(czyli jałmużną dla wdów ofiar)

 

a WYEKSLPATOWANĄ KOPALNIĘ w tonie żałobnych fanfar można z ZYSKIEM jeszcze ZAMKNĄĆ

 

 

Portret użytkownika Kruczysko

Szefa bądź Szefów czy też

Szefa bądź Szefów czy też Prezesów, czy jak sie tam zwą właściciele tego zakładu, powinno się postawić przed sądem za mord na ponad trzystu osobach, bezwzględne więzienie dla nich jako przykład dla innych, którzy mają gdzieś bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców bądź własnych pracowników.

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Skomentuj