Pojawiły się nowe dowody w sprawie inwigilacji USA przez Chiny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Agencja Bloomberg zarzuca Chinom szpiegowanie amerykańskich korporacji i agencji rządowych. Dziennikarze śledczy powołują się na liczne źródła, choć anonimowe, które zgodnie twierdzą, że hakerzy powiązani z chińską armią prowadzili inwigilację Stanów Zjednoczonych na masową skalę. Co ciekawe, poszkodowane korporacje zgodnie twierdzą, że doniesienia Bloomberga są nieprawdziwe, a po ich stronie stanął nawet Departament Bezpieczeństwa Krajowego.

 

Według agencji Bloomberg, chińscy hakerzy instalowali mikrochipy w serwerach, z których korzystały największe amerykańskie korporacje oraz agencje rządowe. Dzięki temu, cyberprzestępcy mogli szpiegować wszelką działalność i wykradać dane. Program inwigilacyjny rzekomo skupiał się na około 30 największych firmach, agencjach CIA i FBI, Siłach Powietrznych, Marynarce Wojennej oraz Departamencie Obrony.

 

W centrum całej afery znalazła się firma Supermicro – to właśnie w jej płytach głównych rzekomo umieszczane były mikrochipy. Jednak agencja Bloomberg jest praktycznie osamotniona w swoich oskarżeniach. Wszystkie poszkodowane firmy, a nawet Supermicro zaprzeczają tym doniesieniom, zaś Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych stanął po ich stronie twierdząc, iż nie ma powodów, aby nie wierzyć oświadczeniom tych korporacji.

Reakcje na zarzuty Bloomberga w sprawie chińskiej inwigilacji Stanów Zjednoczonych wydają się być co najmniej dziwne. Wszyscy zgodnie sugerują, że cała historia została zmyślona. Jedynym wyjątkiem jest Yossi Appleboum, współdyrektor firmy Sepio Systems, która w sierpniu została podobno wynajęta przez anonimową firmę i odkryła rzeczony chip. Izraelski ekspert przekazał Bloombergowi dowody w tej sprawie.

 

Supermicro po raz kolejny odrzucił zarzuty, ale akcje firmy wciąż tracą na wartości. Nie wiadomo jednak, czy chińscy hakerzy faktycznie szpiegowali USA z pomocą mikrochipów, czy też cała ta akcja z ujawnieniem rzekomej inwigilacji miała zupełnie inny cel.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

odnośnie tego szpiegowania to

odnośnie tego szpiegowania to Chiny mają dostęp do wszystkich osiągnięć USA, dziwne że to dopiero teraz ujawniają ?! wystarczy popatrzeć na plagiaty chińskiego wywiadu żeby wiedzieć że nic sami nie wymyślili ! jak choćby spapugowany superodrzutowiec

chiny mają w każdym mikroprocesorze szpiegoskie urządzenia więc wszystkie części jakie produkują są usłużne chińskiemu wywiadowi ! za jakiś czas chińskie komuchy mogą przejąć władzę nad światem ! Jako Polacy musimy się modlić o ratunek przed złem NWO, naszą nadzieją jest Duch Święty i modlitwy różańcem oraz koronką do Miłosierdzia Bożego !

hitlerowcy chcieli przejąć władzę w niemczech i przjęli nad niemieckimi katolikami oraz napisali nową biblię hitlerowską a teraz chińskie diabelskie komuchy przejęli władzę w chinach nad katolikami i piszą swoją biblię ! "Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich w porozumieniu z Radą Biskupów Chin zatwierdziło pięcioletni plan podporządkowania tamtejszego Kościoła władzy państwowej. Decyzję podjęto przez aklamację. To odpowiedź na wezwanie Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga z 2015 roku. Prezydent wskazał wtedy na potrzebę pozbawienia chińskiej kultury wszystkich śladów wpływów zagranicznych. Plan sinizacji obejmie także wyznania protestanckie i jak zaznaczają obserwatorzy, zawierać ma „przepisanie Biblii” w nowej, sprzyjającej rządowi wersji. Mimo, że liderzy tych denominacji z oburzeniem patrzą na podobne pomysły, to nie ukrywają, że rząd jest w stanie do tego doprowadzić. W związku z tym także katolicy pilnie obserwują działania chińskich władz w tym zakresie.: http://www.pch24.pl/biblia-napisana-od-nowa-i-pod-dyktando-komunistow--wladze-chin-maja-plan-sinizacji-chrzescijanstwa,60708,i.html#ixzz5TUpwSo2m

17 punktów Agenda 2030  Czym ona jest dla ludzkości

https://www.youtube.com/watch?v=L6exmnX2ADE

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Łatwo to wyjaśnić... Chiny

Łatwo to wyjaśnić... Chiny kraj zrujnowany technologicznie przez Mao nie ma czasu, by swoją inteligencją nadrobić 50 lat postępu technologicznego Plagiat czegokolwiek wymaga super inteligencji co inteligentnie uczynili tworząc obiekty daleko doskonalsze od wydumek żydowskich syjonistów Ameryki. I chwała im za to!

 Wymyslili: Super ulepszenia topornej wydumki amerykańskich syjonistów...

Portret użytkownika Zenek ;)

" Nielegalny wwóz broni z

" Nielegalny wwóz broni z Ukrainy to nie żaden wymysł , twierdzi Sekretarz Generalny Rady Bezpieczeństwa Białorusi Stanisław Zas. – A wzmocnienie posterunków granicznych przez naszych sąsiadów poprawiłoby tylko tranzyt ludzi, powiedział Zas, występując podczas odbywającej się dziś w Mińsku międzynarodowej konferencji na temat zwalczania terroryzmu."

całość
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/szef-rady-bezpieczenstwa-bialorusi-o-przemycie-broni-z-ukrainy-niestety-to-prawda-2018-10

Do GENERALNEJ jewropejskiej POLINerrii tez zawzięcie wwożą.....
i co to będzie jak postanowi Poroszenko OBALIĆ Merkel samemu obwołując się kanclerzem MittelEurope ?

Przecież od płaczu dobywającego się z PiSowskich przybytków im Odra wyleje....
nie mówiąc o tym jaki zazieleni wszelkie izraelskie pustynie....

Skomentuj