Pojawiła się propozycja przekształcenia Unii Europejskiej w państwo federalne

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Unia Europejska boi się rozpadu do tego stopnia, że zaczęto już wprost proponować przekształcenie obecnej organizacji w państwo federalne, które określono jako Europejską Unię Federalną. Stwierdzono, że w obecnej sytuacji większa "integracja polityczna" jest czymś koniecznym i nie można rezygnować z działań tylko ze względu na niektóre państwa, które paraliżują pomysł.

 

W liście otwartym, który został opublikowany na łamach włoskiej gazety La Stampa, propozycję przekształcenia Unii Europejskiej w państwo wysunęli przedstawiciele izb niższych czterech państw - Claude Bartolone z francuskiego Zgromadzenia Narodowego, Laura Boldrini z włoskiej Izby Deputowanych, Norbert Lammert z niemieckiego Bundestagu i Mars Di Bartolomeo z Izby Deputowanych, tj. parlamentu Luksemburga.

 

Zwrócono uwagę na problem, wynikający z masowej migracji z państw arabskich i afrykańskich w kontekście rosnącej popularności "populistów", którzy chcą przejąć władzę w wielu krajach UE i przyjąć antyeuropejski kurs. Stwierdzono wyraźnie, że problemem nie są uchodźcy, lecz ludzie, którzy promują nacjonalizm i ideę państwowości.

Autorzy listu wskazują również na problem, wynikający z "Brexitu". Wielka Brytania jest faktycznie pierwszym państwem, które postanowiło opuścić struktury Unii Europejskiej a w wielu kolejnych krajach zaczęto domagać się zorganizowana referendum w tej sprawie.

Przekształcenie Unii Europejskiej w federalne superpaństwo zapewniłoby jej jeszcze większe możliwości. Poszczególne państwa w zasadzie przestałyby istnieć i z pewnością nie miałyby już prawa opuścić UE - w liście wyraźnie mówi się o "bliższej integralności politycznej", choć politycy zdają sobie sprawę, że pomysł ten spotyka się z wielkim sprzeciwem. W kwestii uchodźców zaznaczono, że żadne europejskie państwo nie jest w stanie poradzić sobie z masową migracją samodzielnie, więc zbudowanie superpaństwa pozwoliłoby osiedlać obcokrajowców w dowolnym miejscu, tj. dzielić się nimi - w ramach "europejskiej solidarności".

 

Podczas gdy oficjalnie mówi się o stworzeniu Europejskiej Unii Federalnej, Polska znowu oberwała za to, że nie jest państwem demokratycznym i państwem prawa. MSZ Luksemburgu, Jean Asselborn stwierdził, że Polska w obecnej postaci nie zostałaby przyjęta do Unii Europejskiej. Czy to oznacza, że nasz kraj zostanie wydalony i nie będzie mógł wejść w struktury przyszłego superpaństwa?

 

Źródła:

http://www.tagesspiegel.de/politik/pis-regierung-in-warschau-asselborn-bezweifelt-polens-e...

https://www.lastampa.it/2017/02/26/cultura/opinioni/editoriali/un-patto-per-lunione-federa...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)Komentarze

Portret użytkownika Polak777

Unia nie jest w stanie dać

Unia nie jest w stanie dać radę Grupie Wyszechradzkiej i innym "niesfornym" państwom to chce je wchłonąć by odgórnie (z berlina zapewne) narzucać prolewicowe "prawa".

Trzeba zrobić PolExit póki jeszcze czas!

Portret użytkownika Antyparch

Zupka nie osiągnęła jeszcze

Zupka nie osiągnęła jeszcze odpowiedniej temperatury. Jeszcze nie wrze.

Ale chyba cele dalsze "gejropy" są łatwe do przewidzenia?

Ładnie to szejku opisuje. Nie sposób mu zarzucić brak logiki.:

https://www.youtube.com/watch?v=iMiSfTHCUeU

A więc domino po kolei się przewraca. A ludzie w znakomitej większości są nieświadomi co ich czeka. Jak to zatrzymać? Trzeba po prostu jak najwięcej ludków uświadamiać, co to się dzieje i dokąd nas zaprowadzi. Sam to robię, ale muszę przyznać, że bardzo opornie to idzie. Ludzie wolą wypchnąć takie newsy ze świadomości krótkim :"A co ja mogę?". A gadaj o takich rzeczach chociaż jeden z drugim ! Ważne, żeby temat się nagłaśniał !!! Żeby ludzie przynajmiej trochę zakumali z prawdziwych planów chujni gejropejskiej. Cały czas ulegamy czarowi "divide et impera". A to, co marionety pseudoparlamentu UE aktualnie mają w planie, to już szatkowanie i max rozproszenie. Media dokończą dzieła. Jeżeli damy się podzielić i rozproszyć, to już po nas i wszyscy wylądujemy "na emigracji zarobkowej we własnym kraju". A potem totalitaryzm jakiego jeszcze nie było. Komuna to będzie przy tym żłobek.

Jak moglibyśmy się zjednoczyć? Na pewno nie przy współudziale jakichkolwiek partii !!! Jak nie partie polityczne, to co? A no Zgromadzenie Narodowe, albo Wielki Wiec Słowiański, "wybierz dziesiątaka", .... . Zwykli Polacy w ten sposób będą mogli zadecydować, qrwa, o sobie !!! I przyszłości swojej, dzieci, wnuków, itd. Bo, jak dla mnie, walka "ich" metodami, na ich polach bitew, w czasie przez "nich" wyznaczonym, to nasza totalna porażka. Ostatnia zresztą.

Dlaczego w Holandii nie ma Trybunału Konstytucyjnego? Bo mają Króla, który załatwia wątpliwe sprawy w najprostszy, godzien Króla, sposob : "Nie działa? To się wymienia niedziałające elementy na nowe, działające zgodnie z przeznaczeniem". Toteż urzędaski z pokorą robią co do nich należy, bo wszystko jest jasne. A nie : mają pomysły własne i robią po swojemu. Bo takie postępowanie jest tylko w interesie własnym urzędaska, a nie Narodu i Królestwa. Postawa niepożądana dla całej reszty.

Zatem dlaczego my, Polacy, nie przegłosujemy zwykłą większościa 2/3; przejścia na system Monarchii Konstytucyjnej ? Moglibyśmy ogłosić neutralność, wyjść z posranej gejunii i zacząć o sobie stanowić. Instytucja Króla, jak dla mnie, jest bardzo dobrym lekarstwem na tę chorobę dermatologiczną zwaną niekiedy "Parchem".

I tu przyszedł mi do głowy pomysł, żeby troszkę "wygładzić" sobie nick.

W miejsce "Antyparcha", będzie "Wiedźmin-Dermatolog".

6280

6246

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wlodi

wszyscy czyli kto? kmioty

wszyscy czyli kto? kmioty prosowieckie? refereddum unijne było i naród Polski jasno się wyraził z kim chce trzymać. Na pewno to my nie chcemy mieć nic wspólnego z dziedziczką stalinowskiego grodu sowiecka rosją. Precz z kacapami

 

Portret użytkownika OMEN

Taa... Więc Republika

Taa... Więc Republika Federalna Niemiec chce wejść na wyższy poziom w tej grze, i zastąpić UE.To było do przewidzenia.Bo przecież reszta tej zachodnioeuropejskiej hołoty, to kwiatki do niemieckiego kożucha...

Strony

Skomentuj