Poinformowano oficjalnie, że Hugo Chavez nie żyje

Kategorie: 

Źródło: Youtube

Informacja, która pojawiła się przed kilkoma dniami niestety sprawdziła się. Prezydent Wenezueli, Hugo Chavez nie żyje. Władze w końcu przyznały, że trzecia kuracja antyrakowa, którą w ciągu dwóch ostatnich lat przechodził Chavez nie powiodła się.

 

Hugo Chavez przeżył 58 lat. Jego choroba zaczęła się nagle w 2011 roku. Prawdopodobnie pierwotna choroba jaką mu zdiagnozowano to rak prostaty, ale ostatnio informowano o poważnych kłopotach oddechowych jakie trapiły prezydenta. Nie widziano go publicznie od grudnia zeszłego roku a według plotek Chavez nie żyje nawet od stycznia. Teraz po prostu postanowiono poinformować o tym publicznie i zmierzyć się z przedterminowymi wyborami.

Od początku o swoją chorobę  obarczał Amerykanów. Stany Zjednoczone próbowały go obalić już w 2002 roku, ale im się nie udało. Trzeba przyznać, że powolne trucie celem powstania choroby nowotworowej to dobra metoda na zmiany polityczne. Poza tym faktycznie USA miałoby aż nadto powodów, aby chcieć się pozbyć niechętnego sobie satrapy. Głównym powodem nie był nawet jego niewyparzony język, ale ogromne złoża ropy, które pozwalały Chavezowi na zabawy w socjalizm.

Oficjalnie władzę w Wenezueli przejmie teraz namaszczony przez Chaveza  wice prezydent, Nicolas Maduro. Już dzisiaj z jego strony pojawiły się deklaracje, że wydalił z kraju pracowników ambasady USA. To oczywiste, że od agentów CIA po prostu się tam roi, ale tego typu decyzja ma jedynie za zadanie zamanifestować kontynuację rzekomego kursu antyamerykańskiego. Zaczyna się już po prostu kampania wyborcza.

Walka o przyszłość Wenezueli trwa od jakiegoś czasu, ale wraz ze śmiercią Hugo Chaveza wchodzi w nową fazę. To czy przez zmiany przejdzie bezpiecznie będzie w dużej mierze zależało od tego czy następcą zmarłego prezydenta pozostanie Nicolas Maduro, czy też złoża ropy będą czynnikiem sprawczym zmian prowadzących do utworzenia marionetkowego państwa z nic nieznaczącym przywódcą, ale za to niestabilnego jak Irak, Libia czy Afganistan.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kbk

"Informacja, [...] sprawdziła

"Informacja, [...] sprawdziła się"
sama się sprawdziła?
Czy może Admin sprawdził osobiście?
Czy tylko informuje, że informacja została potwierdzona przez inne informacje lub "agencje" informacyjne?
Społeczeństwo informacyjne.

Portret użytkownika NYC

Mam nadzieje ze US nie zarazi

Mam nadzieje ze US nie zarazi ten kraj swoim rakiem. Za duzo juz tych wojen, wprowadzenia destabilizacji krajow i cierpien ludzi pod pozorem demokracji. Najgorsze ze w wiekszosci Amerykanie tego nie widza. Przyjdzie czas ze ten kraj zostanie kiedys w przyszlosci osadzony jak hitlerowskie Niemcy.

Strony

Skomentuj