Poinformowano oficjalnie, że Hugo Chavez nie żyje

Kategorie: 

Źródło: Youtube

Informacja, która pojawiła się przed kilkoma dniami niestety sprawdziła się. Prezydent Wenezueli, Hugo Chavez nie żyje. Władze w końcu przyznały, że trzecia kuracja antyrakowa, którą w ciągu dwóch ostatnich lat przechodził Chavez nie powiodła się.

 

Hugo Chavez przeżył 58 lat. Jego choroba zaczęła się nagle w 2011 roku. Prawdopodobnie pierwotna choroba jaką mu zdiagnozowano to rak prostaty, ale ostatnio informowano o poważnych kłopotach oddechowych jakie trapiły prezydenta. Nie widziano go publicznie od grudnia zeszłego roku a według plotek Chavez nie żyje nawet od stycznia. Teraz po prostu postanowiono poinformować o tym publicznie i zmierzyć się z przedterminowymi wyborami.

Od początku o swoją chorobę  obarczał Amerykanów. Stany Zjednoczone próbowały go obalić już w 2002 roku, ale im się nie udało. Trzeba przyznać, że powolne trucie celem powstania choroby nowotworowej to dobra metoda na zmiany polityczne. Poza tym faktycznie USA miałoby aż nadto powodów, aby chcieć się pozbyć niechętnego sobie satrapy. Głównym powodem nie był nawet jego niewyparzony język, ale ogromne złoża ropy, które pozwalały Chavezowi na zabawy w socjalizm.

Oficjalnie władzę w Wenezueli przejmie teraz namaszczony przez Chaveza  wice prezydent, Nicolas Maduro. Już dzisiaj z jego strony pojawiły się deklaracje, że wydalił z kraju pracowników ambasady USA. To oczywiste, że od agentów CIA po prostu się tam roi, ale tego typu decyzja ma jedynie za zadanie zamanifestować kontynuację rzekomego kursu antyamerykańskiego. Zaczyna się już po prostu kampania wyborcza.

Walka o przyszłość Wenezueli trwa od jakiegoś czasu, ale wraz ze śmiercią Hugo Chaveza wchodzi w nową fazę. To czy przez zmiany przejdzie bezpiecznie będzie w dużej mierze zależało od tego czy następcą zmarłego prezydenta pozostanie Nicolas Maduro, czy też złoża ropy będą czynnikiem sprawczym zmian prowadzących do utworzenia marionetkowego państwa z nic nieznaczącym przywódcą, ale za to niestabilnego jak Irak, Libia czy Afganistan.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kbk

"Informacja, [...] sprawdziła

"Informacja, [...] sprawdziła się"
sama się sprawdziła?
Czy może Admin sprawdził osobiście?
Czy tylko informuje, że informacja została potwierdzona przez inne informacje lub "agencje" informacyjne?
Społeczeństwo informacyjne.

Portret użytkownika NYC

Mam nadzieje ze US nie zarazi

Mam nadzieje ze US nie zarazi ten kraj swoim rakiem. Za duzo juz tych wojen, wprowadzenia destabilizacji krajow i cierpien ludzi pod pozorem demokracji. Najgorsze ze w wiekszosci Amerykanie tego nie widza. Przyjdzie czas ze ten kraj zostanie kiedys w przyszlosci osadzony jak hitlerowskie Niemcy.

Portret użytkownika 777

Żyjemy średnio 75 lub 80 lat

Żyjemy średnio 75 lub 80 lat więc powinniśmy się przygotować opuścić ten świat, a do tego modlitwa jest najlepsza ! Istota Niebiańska Zbawiciel zmartwych wstał ! Dlatego jeżeli będziemy wiedzieć o Jego naukach to też zmartwych wstaniemy za Jego Łaskom !

Portret użytkownika arek

kto żyje 75 - 80 lat? tak

kto żyje 75 - 80 lat? tak wciskają wszystkim, że żyjemy coraz dłużej, niestety moim zdaniem jest odwrotnie. Ludzie umierają masowo na raka, choroby serca i inne w coraz młodszym wieku, a tych lat sędziwych dożywają jeszcze tylko osoby, które wychowały się w dawnych lepszych warunkach życia, m. in. na naturalnym jedzeniu. Dziś jest tak, że to rodzice 70- i 80-letnie opłakują swoje dzieci lub wnuków.

Portret użytkownika Qbek10

Szanowni Politycy

Szanowni Politycy Przedstawcie nam plan spłaty polskiego zadłużenia. Kiedy i czym planujecie spłacić WASZ dług. Na nasze dzieci i wnuki (których rodzi się coraz mniej) nałożyliście kontrybucję na całe ich życie. Urodzą się i umrą - niewolnikami. Co naszego chcecie sprzedać, aby dochód wystarczył na te długi? Przemysł stoczniowy - sprywatyzowany - nie produkuje. Przemysł samochodowy - sprywatyzowan...y - nie przynosi zysku. Przemysł wydobywczy - ledwie zipie - sprowadzacie energię i surowce. Hodowla bydła i trzody - spada. Co NASZEGO chcecie sprzedać, aby spłacić WASZE długi? Chcecie sprzedać Śląsk?... Pomorze? - na pewno wystarczy? ================= Jesteś Polakiem - nie dyskutuj o małej Madzi. Wklejaj to przynajmniej 10x dziennie na wszystkich forach, jakie są ci dostępne. Wkleić ten tekst 10x dziennie - może każdy. Więc nie pytajcie - "co mogę zrobić dla Polski?" Właśnie to!! Zadziała szybciej, niż jakiekolwiek marsze, czy demonstracje. Media będą musiały podjąć temat

Strony

Skomentuj