Podziemne pożary, wystraszyły mieszkańców Egiptu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Pożar wydobywający się z ziemi we wsi w prowincji Nowa Dolina, leżącej w południowo-zachodnim Egipcie, wystraszył miejscową ludność. Mieszkańcy obawiają się, że są to oznaki nieuchronnej erupcji wulkanu. Obecni na miejscu geolodzy twierdzą natomiast, że powodem problemów są źródła geotermalne i emisje gazów.

 

Niebieskie i czerwone płomienie wydobywające się z ziemi, wywołały zrozumiałe poruszenie w lokalnej społeczności. Władze natychmiast wysłały na miejsce zdarzenia zespół naukowców. Wówczas okazało się, że przyczyną tego zjawiska było uwolnienie gazu o wysokiej temperaturze z niższych warstw, bogatych w łatwopalne materiały organiczne, które oddziałują z wodami gruntowymi zawierającymi siarkę. Następnie, wychodzą one przez szczeliny w warstwach gleby, pod postacią oparów.

 

Gubernator regionu, Mohammed Al Zomlaut zapewnił miejscową ludność, że zjawisko nie jest groźne. Jak narazie, nic nie wskazuje jakoby miała tam miejsce aktywność wulkaniczna Pożar miał miejsce blisko powierzchni jednak nie zagraża on bezpośrednio mieszkańcom regionu.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Skomentuj