Podwójny zamach terrorystyczny w Stambule. Zginęło co najmniej 38 osób

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Turcja znów padła ofiarą zamachu. W sobotę wieczorem, w pobliżu stadionu Vodafone Arena doszło do dwóch eksplozji. Według najnowszych szacunków, zginęło przynajmniej 38 osób, a 155 zostało rannych.

 

Zamachy bombowe miały mejsce przy stadionie, po zakończeniu meczu, w którym brały udział drużyny piłkarskie Beşiktaş JK i Bursaspor (wynik 2:1). Chwilę później, druga eksplozja miała miejsce w pobliskim parku Macka - zamachowiec-samobójca zdetonował ładunek wybuchowy przy zgromadzonych funkcjonariuszach policji.

 

Wśród ofiar śmiertelnych, 30 z nich to policjanci. Sytuacja mogła być jednak o wiele gorsza, gdyż w okolicy znaleziono trzeci ładunek wybuchowy. Na szczęście, policja zdołała go w porę zdetonować.

Rząd wprowadził w niedzielę żałobę narodową. Służby zatrzymały już 13 osób, podejrzanych o organizację zamachu bombowego. Władza kieruje swoje podejrzenia w stronę Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), która uznawana jest jako terrorystyczna. Zamach w Stambule może spowodować, że Turcja zacznie zwalczać Kurdów w Syrii z jeszcze większą siłą.

 

Ocena: 

Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu