Podwójne halo słonecznej na Alasce
Image
W mieście Fairbanks na Alasce doszło do obserwacji ciekawego zjawiska optycznego - podwójnego halo słonecznego. Mieszkańcy twierdzą, że tej zimy już kilkukrotnie można było zobaczyć halo słoneczne, w tym dwukrotne 17 stycznia.
Spektakularna obserwacja była możliwa ponieważ na skutek ataku zimy w powietrzu znajduje się bardzo dużo kryształków lodu, które działają jak maleńkie pryzmaty. Dzięki temu, że są oświetlane przez silne źródło światła, na niebie pojawia się zwielokrotnione słońce.
Wewnętrzny pierścień halo był typowy o promieniu kątowym 22 stopni. Został utworzony przez przejście światła słonecznego przez kryształy lodu w postaci heksagonalnych pryzmatów. Pierścień zewnętrzny to coś bardziej egzotycznego, ponieważ ma on promień kątowy 46 stopni i takie coś występuje rzadko.
- Dodaj komentarz
- 1574 odsłon
Projektor
Projektor
Dokładnie!!!!!
Dodane przez Antychryst666 w odpowiedzi na Projektor
Dokładnie!!!!!
Wiem. Polecam książki Adama
Dodane przez FOL (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Dokładnie!!!!!
Wiem. Polecam książki Adama Wisniewskiego-Snerga np. Robot tam on to mistrzowsko wyjasnił.A ziemia to statek Kosmiczny.Ciekawe co się stanie jak skończy się paliwo?Na razie poruszamy się ruchem jednostajnie przyspieszonym jak rakieta stąd grawitacja.
Wielkie mi halo....
Wielkie mi halo....
Jest zima więc powinna być
Jest zima więc powinna być noc polarna.