Podwójna gra Zachodu z Iranem

Kategorie: 

http://www.pinger.pl/szukaj/po_tagu/p/6/?t=Wojna

Przedstawiciele Iranu i grupy sześciu mocarstw uzgodnili w czwartek, że kolejna runda rozmów poświęconych kwestii kontrowersyjnego irańskiego programu nuklearnego, odbędzie się 18-19 czerwca w Moskwie - poinformowała szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton.

 

Mimo pozornego wyciszenia emocji związanych z irańskim w pełni pokojowym programem atomowym,jutro może nastąpić wstrząs. Eksperci MAEA mają ujawnić raport mówiący o dalszym prowadzeniu przez Iran programu atomowego.Niepokojące są dwie nasuwające się konkluzje-rozmowy nie dały przełomu na co Izrael powie dość czekania ,raport z pewnością nałoży się na fiasko rozmów w Bagdadzie co może ostatecznie sprowokować Izrael do napaści na Iran.

 

Sytuacja robi się bardzo niepewna z jednej strony zaogniający się spór Izrael-Iran,z drugiej wybory w Egipcie ,które mogą spowodować wojnę między Egiptem ,a Izraelem ,z kolejnej strony coraz bardziej dramatyczna sytuacja w Syrii(która zmieni się wkrótce w poligon doświadczalny Al-kaidy). Niepokojące sygnały dochodzą z Libanu gdzie ścierają się szyici z sunnitami .Bliski Wschód może zapalić cały świat.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Berserker
Portret użytkownika Berserker

Komentarze

Portret użytkownika bol

przyszła mi do głowy straszna

przyszła mi do głowy straszna myśl, a jeżeli nie ma zadnego globalnego planu ?Jeżeli to tylko malutkie interesiki malutkich kacyków pchających się do koryta. Ci z usa coś chcą uksznąć i ci z rosji i z usraela. Jeżeli to tylko bezład i chaos chciwych ludzików huśtajacych opcjami rozwala gospodarkę, aż w końcu doprowadzi do katastrofy. Może to tylko krótko wzroczne, zaślepione chciwością korporacje i  jak balony, rozdęci swoim ego miliarderzy ? Może przeceniamy siły wroga ?

Portret użytkownika na świadectwo2

gdyby w planie wszystkich

gdyby w planie wszystkich stron nie było wojny to i nie byłoby problemu w ogóle - wszyscy graja wjednej druzynie , pytanie czy marionetkami sa swiadomie czy sa tak zwiedzeni ze nie do konca wiedza co robia , kiedys napisałem tutaj ze moim zdaniem kwiecien i maj to za wczesnie na wielkie wojny ale listopad i grudzien to za pózno i obymmsie mylil Wink - w kontekscie listopada i grudnia a nie kilku nastepnych majowych dni - co by nie było w razie czego nie wpadajcie w panike , rozpacz i nie upadajcie na duchu , a jesli dojdzie do kontrolowanego starcia np NATO - Rosja to jesli mieszkacie w najwiekszych miastach to prewencyjnie opusccie je bo moga byc jednym z pierwszych celów , nie kochajcie tez pieniadzy i dóbr materialnych bo miłość do nich zabija

Portret użytkownika AnauelMax

Witam, czytając między

Witam,czytając między wierszami to czeka nas domino zdarzeń.... Wg. chciażby kalendarza syjonistycznego kluczową datą jest 21 czerwca (polska i jewropa) => dzień ofiar z ludzi oraz dzień narodzin Ksiecia W.... Dodatkowo Książe W kończy w tym dniu 30 lat, co jest kluczowym wydarzeniem na drabinie rozwoju masońskiej drabiny... Oj będą spiewać alleluja do fałszywego chrystusa....Z innej beczki, nie bez powodu w naszym karaju i w reszcie karjów UE wszyscy politycy/wszystkie rządu musiały wprowadzić reforme emerytalną przed jewro12.... W ostanim czasie praktycznie każdy z poszczególnych krajów UE musuał wprowadzić wyznaczone dla "siebie" przepisy/nowelizacje/ustawy... Gdy ONZ przejmie władzę => stworzy idealne prawo/dobre prawo dla wszystkich pozostałych europejskich niewolników....Nie bez powodu dobijają aktualnie Gercję, wzieli się za Włochy gdzie w trzy dni po zmianie prawa ubezpieczeniowego zaczeły się trzęsienia ziemi i ludzie nie dostaną zadnego wsparcia od rządu, w czasie najbliższych 4 tygodni zostały jeszcze Hiszpania i Portugalia... Obawiam się że w Polsce w czasie jewro12 będzie zadyma z Hiszpanami w tle... Gdy padnie system bankowy bank światowy będzie się domagał spłaty długów z odsetkami... Niestey nie będzie to mozliwe więc przejmą wszystkie inwestycje (drogi, dudowle, projety intelektualne) które były robione przy wsparciu pieniędzy pochodzacych z UE. W naszym kraju to dotyczy co drugiej inwestycji budowlanej....Z medialnej beczki, czytając spoty marketingowo/reklamowe to gdy już się zacznie na dobre to Paryż spłonie, GB rozpadną się na pół londek spłonie...?i niestety Japonia może sostać niespodziewanie zatopiona co zapoczątkuje mega głód...Gdy się zacznie zadyma to będzie to nie tylko wliski wschód ale jewropa oraz azja z chinami. Im bardziej globalnie tym lepszy będzie końcowy efekt...Ale my się nie martwy, mamy przecież zielona lemingową wyspę, kraj pozbawiony praktycznie wojska oraz elit wojskowych, ale za to jaki mamy rząd! hohoho znany w całej UE...Puenta jest jedna: trzeba przestać kalkulować,spekulować tylko zacząć, bądź kontynuować, bądź kończyć przygotowania do zadymy... Najważniejsze to przestać się bać. Tak długo jak długo biją nasze serca tak długo nasi wrogowie mają przesrane a my mamy szanse by jednak zmienić dziś,jutro na lepsze.../mimo wszystko/...Prosperującej świadomościAM 

Portret użytkownika M.

Zgadzam się kolego w

Zgadzam się kolego w 100%Główną siłą tych cholernych samozwańców jest strach i nasze dobrowolne oddawanie im władzy, by mogli rozwiązać problemy które sami wytworzyli. "Boimy się, więc zróbcie z tym coś".Trzeba gromadzić zapasy żywności i odzieży ochronnej jeżeli szykujemy się na wojnę, ale to krótkoterminowe myślenie i zgodne z ich agendą. W końcu celem ma być wojna i wyludnienie.Można też zrobić powtórkę z rozrywki z Islandii, tyle że na skalę globalną. Wówczas jedynymi prawdziwie stratnymi będą - przymsł zbrojeniowy, największe korporacje mające udział w bankach oraz same banki, a nie zwykli ludzie. Rząd każdego demokratycznego kraju jest wybierany przez ludzi i może zostać zdymisjonowany - o ile tylko społeczeństwo tego zażąda. Tyle, że społeczeństwa są leniwe i dopóki większość ma pełną miskę, dopóty nie wychyla nosa. Pozdrawiam,M.

Portret użytkownika Tata Buki

Chciałem plusika dać, a czemu

Chciałem plusika dać, a czemu zablokowane jest. Administracjo no proszę was, nie róbcie tu polityki onetu.Bardzo mnie cieszy że ludzie zaczynają tworzyć scenariusze przyszłości z informacji jakie zbierają i gromadzą, odrzucają fake i dezinformacje. To znak że obudziła się w nas rozwaga i instynkt który tak zaciekle za pomocą mediów próbowano ten instynkt wytępić. Gratuluję

Portret użytkownika edmund

Kiedy Polska budowała swoją

Kiedy Polska budowała swoją bombe atomową, to sprawę rozwiązano szybko i skutecznie (i do dziś nie wiadomo, ktora strona to zrobiła): profesor-generał, który był inicjatorem sprawy i głównym konstruktorem ...zginął w wypadku samochodowym (w niejasnych okolicznościach oczywiście).
...a był całkiem blisko...

Strony

Skomentuj