Podwodny robot znalazł w Fukushimie stopione paliwo jądrowe

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Zdaniem rzecznika Tepco (Tokyo Electric Power Company), podwodny robot zlokalizował stopione paliwo jądrowe w Fukushimie. Duże ilości zestalonej substancji są widoczne pod reaktorem. Jeśli informacja okaże się prawdziwa, będzie to prawdziwy kamień milowy w oczyszczaniu skażonego terenu.

 

Elektrownia jądrowa Fukushima I uległa najpoważniejszej od Czarnobylu awarii, wywołanej przez tsunami w 2011 roku. Ponad 200 tysięcy osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów z uwagi na awarię trzech reaktorów po ich zalaniu.

 

Fragmenty uszkodzonych reaktorów są wciąż bardzo zanieczyszczone i tylko roboty są w stanie poruszać się w ich pobliżu. Znajdowanie odpadów paliwowych przy każdym z uszkodzonych reaktorów jest ważną częścią procesu usuwania promieniotwórczych substancji i ma potrwać jeszcze nawet kilkadziesiąt lat.

„Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zarejestrowane na nagraniu zestalone przedmioty to mieszanina stopionego metalu oraz paliwa” – twierdzi rzecznik Tepco. Stopione substancje znajdowały się pod rdzeniem wewnątrz reaktora numer 3 w Fukushimie. Za odkryciem stoi mały, zdalnie sterowany robot o nazwie „Little Sunfish”.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Po pierwsze to co widać to

Po pierwsze to co widać to nie jest stopione paliwo.
Po drugie nic nie znalazł.
Po trzecie robot padł po parudziesięciu sekundach.
Po czwarte nikt nie wie gdzie się aktualnie znajduje stopione paliwo.
Po piąte stopione paliwo jest płynne i jest wiele razy cięższe niż ołów a jest tego w każdym reaktorze po 180 ton, a dodatkowo stopione paliwo czyli corium jest gorące, do takiego stopnia że przepala stalowe kaski i kotły zabespieczająco-ochronne, niektórzy normalni naukowcy mówią że corium nawet potrafi swoją wściekłością przepalać i skruszać lite skały. (co jest wielce prawdopodobne bo swoim ekstremalnie wysokim promieniowaniem zwyczajnie rozczepia atomy ciał stałych przy których się znajduje.)
https://www.youtube.com/watch?v=I2bcuFIq3N4 warto zasubskrybować ten kanał.
UWAGA UWAGA UWAGA - NIE WOLNO ZBIERAĆ GRZYBÓW I ICH JEŚĆ. SĄ SILNIE SKAŻONE SKAŻONYM DESZCZEM Z RADIOAKTYWNYMI PIERWIASTKAMI Z FUKUSHIMY DAIICHI - NA CAŁYM ŚWIECIE TAK SAMO.
NA DOWÓD TEGO DOŁĄCZAM LINK DO MONITORINGU Z BADAŃ NA SKAŻENIE ZNAJDUJĄCE SIĘ W GRZYBACH.
TAKA INFORMACJA POWINNA BYĆ NADAWANA W RADIO I TV I WSZELKICH MEDIACH ALE JEST ZATAJANA ZE WZGLĘDU NA PANIKĘ MASOWĄ.
W GRZYBACH PODAJĄ radioaktywny CEZ 137 a innych nie podają bo się boją, a z pewnością się znajdują inne jeszcze bardziej groźne toksyczne radioaktywne pierwiastki.
https://www.sujb.cz/aplikace/monras/?lng=en_GB (kliknać trzeba mushrooms (grzyby - sa tam nawet ostrzeżenia że są tak mocno skażone jak zaraz po Czarnobylu w samym Czarnobylu.)
https://pasteboard.co/GCgl0ZoR.jpg
Ilość Bq tzn. że co każdą sekundę dostajemy taka ilość strzałów promieniowania wewnątrz organizmu, co każdą sekundę ! (rak bardzo szybko powstanie po zjedzeniu takiego odpadu atomowego, bo grzyby jedzeniem normalnym już nigdy nie będą.)

http://ulub.pl/qbP1NNBjnd/japonski-zurnalista-oskarza-izrael-o-sabotaz-fukushimy
http://ulub.pl/47J9HCh7k2/fukushima-informacje-aktualizowane-6022017

Portret użytkownika Anioł Prawdy

No trzeba jakoś wykończyć

Kto sieje ferment ten sieje - gdybyś się nie przejmował Fukushimą lub nie był płatnym dezinformatorem to byś tu nie przylazł.
A ogólnie to rząd Japoński jest bardzo przychylny ludziom swoim, podobnie jak u nas w Europie. No trzeba jakoś wykończyć szybciej ludzi w Japonii zanim się całkiem połapią i zlinczują tych zakłamanych sukinsynów twojego pokroju - i to samo u nas w ue - tam nachodźcy tu banderowcy tam grzyby i wszędzie skażenie i nic się nie dzieje tylko że aż od tego padają jak muchy, i według takich jak ty to pewnie nieszkodliwe to ekstremalnie toksyczne coś co będzie zabijało całe życie na ziemi przez miliony lat.
Jak jesz codziennie grzyby to już jest kłamstwo - bo nikt na świecie nie je codziennie grzybów więc kłamiesz bezczelnie.
A tak w ogóle to dla mnie możesz nawet pić tę wodę z kontenerów co chłodzą stopione paliwo po reaktorowe corium. Przynajmniej będzie jednego kłamcy i dezinformatora durnego mniej...
https://www.youtube.com/watch?v=kr4mFLws3BM

Portret użytkownika keri

W arcie najpierw jest

W arcie najpierw jest napisane, że

"Duże ilości zestalonej substancji są widoczne pod reaktorem.", a niżej, że

"Stopione substancje znajdowały się pod rdzeniem wewnątrz reaktora".

To znaczy, że Tepco tradycyjnie nałgało i nie ma nawet pojęcia jaki żałosny kit wciska.

Skomentuj