Podwodne wycieczki na Titanica staną się rzeczywistością już w 2021 roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykański biznesmen zamierza zaoferować od przyszłego roku podwodne wyprawy do wraku Titanica.

 

Stockton Rush, dyrektor OceanGate Expeditions, spodziewa się, że będzie w stanie organizować nurkowania na głębokości ponad trzech tysięcy metrów gdzie spoczywa zatopiony liniowiec. Planuje organizować takie wyprawy w okresie maja do września.

 

Aby to śmiałe przedsięwzięcie było możliwe planuje się budowę prywatnej łodzi podwodnej, a właściwe batyskafu, któy będzie w stanie pomieścić pięć osób. Według Rusha na wyprawy od maja do lipca 2021 roku część miejsc (36) została już zarezerwowana. Biznesmen zamierza zamienić Titanica w atrakcję turystyczną i spodziewa się, że jego inicjatywa będzie opłacalna. Cena biletu wyniesie aż 125 tysięcy dolarów.

 

Wycieczka będzie miała formę ośmiodniowej wyprawy, która rozpocznie się na Nowej Fundlandii w Kanadzie. Następnie pasażerowie zostaną przewiezieni do miejsca, w którym statek znajduje się 370 mil na południowy wschód od Nowej Fundlandii.

 

Podwodna część wyprawy potrwa od sześciu do ośmiu godzin, łącznie z nurkowaniem, inspekcją terenu i wynurzeniem na powierzchnię. Według planu w każdej wycieczce weźmie udział pięć osób: kapitan łodzi podwodnej, naukowiec i trzech turystów. 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj