Podjęto próbę przelotu nad kanałem la Manche na latającej platformie

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Francuski wynalazca Frank Zapata, który zbudował latającą platformę zwaną flyboardem, podjął dzisiaj próbę przelotu nad kanałem La Manche. Miał zamiar przelecieć dystans między Francją i Anglią w 110 rocznicę pierwszego udanego lotu nad kanałem.

Niestety próba nie powiodła się. Problemem okazał się zbyt mały zbiornik paliwa wymuszający miedzylądowanie na barce. Podczas wykonywania tego manewru śmiałek wylądował w morzu, co zakończyło pojętą próbę.

 

Dopiero ekipa barki pomogła Frankowi Zapacie wydostać się z morskiej toni. Gdyby udało mu się wylądować, planował dotankować swój wehikuł i kontynuować przeprawę. Tankowanie było konieczne, bo zbiornik paliwa w jego flyboardzie miał tylko 6 litrów pojemności.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

A widziałeś kiedyś jak ta

A widziałeś kiedyś jak ta durna zabawka prezentuję sie w locie??Nie to poszukaj filmików, bo wygląda to cudownie i dużo bym dał za taki lot.Facet jest inżynierem i sam tą "zabawkę"ulepsza ,więc można mu wiele zapewne zarzucić ale nie to że jest durniem.To pionier ,może wizjoner ,dzieki takim jak on nie jeździsz na koniu tylko masz auto, nie płyniesz statkiem 2 miesiące za ocean tylko lecisz samolotem,a kiedyś dzięki takim jak on ludzie będą nie mal latać.

Nie każdy musi mieć talent czy wizję, wiekszośc z nas skazana jest na przeciętność ,ale ja nie kumam czemu tacy jak ty za wszelką cene chcą wyśmiewać każdego kto  ciebie przerasta??.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika minoduesp

Myślałem ,że jesteś

Myślałem ,że jesteś mądrzejszy ale się rozczarowałem . Nie nazwałem faceta "durniem" ani go nie wyśmiałem a jedynie uznałem ten wynalazek jako "ślepy zaułek" podobnie zresztą jak odrzutowy plecak "turbo skrzydło" czy jakiś tam "latający samochód" - bo każde z tych urządzeń jest jedynie ciekawostką bez jakiegokolwiek ekonomicznego uzasadnienia. A tak na przyszłość nie spiesz się tak z przyklejaniem ludziom etykietki ignoranta .

Skomentuj