Podczas wizyty na Litwie, papież Franciszek zrównał Polaków z nazistami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W trakcie ostatniej pielgrzymki papieża Franciszka do państw bałtyckich wypowiedział on jak zwykle sporo kontrowersyjnych opinii. Jedna z nich była szczególnie szokująca, zwłaszcza dla nas Polaków. Na Litwie zrównał nas z niemieckimi nazistami. 

 

Podczas jednego z przemówień Franciszek jednym tchem wymienił Polaków i Niemców w zestawieniu z Nazizmem. Takim stwierdzeniem papież wyrządził nam wielką krzywdę, ponieważ jego słowa są teraz cytowane na całym świecie. 

"Część tej tragicznej historii Litwy nadeszła z Zachodu, od Niemców, od Polaków" - powiedział papież

Papież Franciszek przedstawił nasz kraj na Litwie jako najeźdźców porównywalnych z niemieckimi bestiami. Nie wspomniał o chrystianizacji pogańskiej Litwy. Nie zająknął się na temat Unii Polsko-Litewskiej, skutkującycej setkami lat wspólnej historii obu narodów. Po prostu porównał nas do niemieckich nazistów. 

Szkoda, że papież Franciszek nie wspomniał przy okazji o tym ile Polacy wycierpieli podczas wojny z powodu działań litewskich kolaborantów. Zamiast tego przedstawił to tak jakby to Polska, a nie Rosja, od wieków uciskała biednych Litwinów. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Astronom8219

Ten Gość nie jest taki święty

Ten Gość nie jest taki święty to zwykły pośrednik na wet tym chyba nie jest jest opętant przez białego diabła jaki on święty mało to słychać o skandalach w watykanie wino i co ino tam się bawią i ucztują i tyle i złotego cielca by odlali jak by mogli ja nie potrzebuję fałszywych takich proroków takich jak biały dymac zlucyfer i nich w kokolino pieże a nie w perwollu a odemnie to niech się odpieprzy dziad stary bo pieprzy głópoty do piekał z nim lub wólkanu z dziadem, chociaż nie lebiej na słońce tam większa temperatóra.

Portret użytkownika ....................

.....................widze że

.....................widze że odzywają się prawdziwi polacy..................tutaj jeden z drugim się udzielasz.................ale za godzinę pójdziesz i kogoś oszukasz albo okradniesz,,,,,,,,,,,,,,,,,,,wrócisz na tą stronę i dalej będziesz udawał polaczka jak gdyby nic się nie stało-----------------nawet ci do głowy  nie przyjdzie że żyjesz jak gniot a udajesz jeden z drugim człowieka na poziomie..................nie zmuszam nikogo do czytania--------------------mądrzejszy albo nie czyta albo przeczyta i przeanalizuje-----------------mniej mądry przeczyta i oceni------------------a gniot zostanie gniotem ,,,,,,klonem-mutantem.............................

Portret użytkownika Leszek

Dopoki Polaczki nie rozlicza

Dopoki Polaczki nie rozlicza sie za smierc Chrystusa Awatara ostatni raz inkarnujacego w latach 50-70 XX wieku w okolicach Nowej Huty w Krakowie, dopoty Polaczki beda rznieci w kakao i beda placic,placic i placic swoja krwia.

1. Morderca musi siegnac bruku!!!! Mit swietego ma sie skonczyc - zadanie dla Polakow
2. Serce matki ma wrocic na swoje miejsce - zadanie dla Franciszka
3. Ksiega Zycia ma zostac zwrocona wlascicielowi- obecnie w USA
4. Inkarnacja Marii Magdaleny ma zostac uwolniona - obecnie w Niemczech

Jak polaczki wymusza na mocarstwach te zadania to klatwa Jahve straci swoja moc. Polska stanie sie Lechia!!!

A teraz sobie przeanalizujcie kto jest tak naprawde Wrogiem?
Rosja nalezala i nalezy do Rusa, brata Lecha, wiec stamtad nie plynie zagrozenie, ale Rus nie zamierza stac bezczynnie i patrzyc jak dziecia Lecha dzieje sie krzywda, wszak to rodzina. Ingerowac nie ma zamiaru, ale pouczac tak.
Czy Rus dziala na szkode Polaczkow??? Rus wprowadzil sankcje dla Polski, zeby pokazac glupiemu Polaczkowi do czego prowadzi sluzalcza polityka wobec USA. Ale Polok mowi ze Rus zly, bo sie msci..... itd.
Nauczyli polaczkow czcic Jezusa syna Jehovy i jakas ladacznice czarna Madonne, wiec polaczki oddaly wszysko by sie nowym bozka przypodobac. Zydowskim bozka!!!

Zamiast wyczekiwac Jezusika to wezcie sie za zrobienie porzadku w swoim Bardachu.

Acha nie jestem Rusofilem......

Portret użytkownika A K

Rusofilem moze nie jestes,

Rusofilem moze nie jestes, ale Polakofilem juz tak! Biada temu patalachowi ktory nauczyl Cie naszej Polskiej mowy. A jezeli jestes Polakiem, to za te wszystkie chasla typu "Polaczki", nalezy Ci wszystkie zeby powybijac i wypier**lic z nad wisly, psie skundlony z odchodami zydowskimi!!! Jesli faktycznie zes "Polak", tym wiekszy smiech z Ciebie psie zapchlony, ublizajac w ten sposob Polakom, ublizasz samemu sobie... Ale czego wiecej mozna sie spodziewac po takiej kreaturze, ktorej moralnosc jest na poziomie smierdzacego mulu bagiennego... A te pustynne bajki to zachowaj dla siebie i swoich potomnych, o ile jakakolwiek kobieta zechce Ci je urodzic.

Ps: nie pozdrawiam i nie licze na odpowiedz!

Portret użytkownika ....................

to mieszek1 sprzedał

to mieszek1 sprzedał polaczkowo przed śmiercią do mieszka pedofili watykańskich którzy niby rządzą jako sludzy bozi---------------------------zaś pedofili watykańskich stworzyli i wykreowali pedofile żydowscy....................i w tym mieszku watykańskim siedzimy do dzisiaj...................przed mieszkiem ci władcy słowiańscy byli wolni-----------bali się ich pedofile z watykanu i pedofile jude...............dopiero teraz niektórzy historycy mówią głośno że mieszek1 mógł nie być słowianinem.......................z rozkazu żydów kardynałki musieli jakoś podstępem wcisnąc swojego klienta do polaczkowa dać mu wojsko i umocnić jego władze................potomkowie tego mieszka już byli królami.................od mieszka zaczęła się niewola.................jak jagiełło wygrał bitwe z krzyżakami to pedofil z watykanu na rozkaz pedofili jude rzucił klątwę na polaków-----------------ta klątwa nie została zdjęta do dzisiaj......................stolcman będąc prezydentem w usa założył spółke cywilną ,,,,polska,,,,,i sprzedał polske na 400mld...dol....żydom........................każdy pedofil z watykanu traktuje polskę jak swoją własność.....................po pierwsze------------przycisnąć pedofili z watykanu i jude by anulowano dokument mieszka1 o oddaniu polski na własność watykanowi.......................po drugie......................wziąć za ryj pedofili z watykanu i jude by głośno i oficjalnie zdjeli tą klątwe z polski------------niech siebie przeklinają.........................po trzecie wziąć za ryj stolcmana i pedofili z jude niech anulują i zamkną tą spółkę,,,,,,,,,,polska,,,,,,,,,,,,zrobią dokumenty potwierdzające zamknięcie tego sku#wysyństwa......................bez tego wszędzie jesteśmy wykupionymi niewolnikami.......................................polaczek--żydek-------------wielki święty---śnięty papież--------------ale nic nie zrobił dla kraju-----------------nie anulował dokumentu mieszka----------nie odwołał klątwy------------i nic nie powiedział by zamknąć spółke cywilną razem ze stolcmanem..............................

Strony

Skomentuj