Podczas wizyty na Litwie, papież Franciszek zrównał Polaków z nazistami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W trakcie ostatniej pielgrzymki papieża Franciszka do państw bałtyckich wypowiedział on jak zwykle sporo kontrowersyjnych opinii. Jedna z nich była szczególnie szokująca, zwłaszcza dla nas Polaków. Na Litwie zrównał nas z niemieckimi nazistami. 

 

Podczas jednego z przemówień Franciszek jednym tchem wymienił Polaków i Niemców w zestawieniu z Nazizmem. Takim stwierdzeniem papież wyrządził nam wielką krzywdę, ponieważ jego słowa są teraz cytowane na całym świecie. 

"Część tej tragicznej historii Litwy nadeszła z Zachodu, od Niemców, od Polaków" - powiedział papież

Papież Franciszek przedstawił nasz kraj na Litwie jako najeźdźców porównywalnych z niemieckimi bestiami. Nie wspomniał o chrystianizacji pogańskiej Litwy. Nie zająknął się na temat Unii Polsko-Litewskiej, skutkującycej setkami lat wspólnej historii obu narodów. Po prostu porównał nas do niemieckich nazistów. 

Szkoda, że papież Franciszek nie wspomniał przy okazji o tym ile Polacy wycierpieli podczas wojny z powodu działań litewskich kolaborantów. Zamiast tego przedstawił to tak jakby to Polska, a nie Rosja, od wieków uciskała biednych Litwinów. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Otwarte OKO

A ile jego zakon, Jezuitów,

A ile jego zakon, Jezuitów, zrobił ludzkości złego? To  zwykła menda kryptpżydowska, mason. To nielegalny papież. Im nie wolno piastować takich stanowsik. Całował zydów po rękach. Jezuici to kościelne gestapo, które wykonuje nawt wyroki śmierci.

Portret użytkownika Otwarte OKO

A ile jego zakon, Jezuitów,

A ile jego zakon, Jezuitów, zrobił ludzkości złego? To  zwykła menda kryptpżydowska, mason. To nielegalny papież. Im nie wolno piastować takich stanowsik. Całował zydów po rękach. Jezuici to kościelne gestapo, które wykonuje nawt wyroki śmierci.

Portret użytkownika Astronom8219

Ten Gość nie jest taki święty

Ten Gość nie jest taki święty to zwykły pośrednik na wet tym chyba nie jest jest opętant przez białego diabła jaki on święty mało to słychać o skandalach w watykanie wino i co ino tam się bawią i ucztują i tyle i złotego cielca by odlali jak by mogli ja nie potrzebuję fałszywych takich proroków takich jak biały dymac zlucyfer i nich w kokolino pieże a nie w perwollu a odemnie to niech się odpieprzy dziad stary bo pieprzy głópoty do piekał z nim lub wólkanu z dziadem, chociaż nie lebiej na słońce tam większa temperatóra.

Portret użytkownika ....................

.....................widze że

.....................widze że odzywają się prawdziwi polacy..................tutaj jeden z drugim się udzielasz.................ale za godzinę pójdziesz i kogoś oszukasz albo okradniesz,,,,,,,,,,,,,,,,,,,wrócisz na tą stronę i dalej będziesz udawał polaczka jak gdyby nic się nie stało-----------------nawet ci do głowy  nie przyjdzie że żyjesz jak gniot a udajesz jeden z drugim człowieka na poziomie..................nie zmuszam nikogo do czytania--------------------mądrzejszy albo nie czyta albo przeczyta i przeanalizuje-----------------mniej mądry przeczyta i oceni------------------a gniot zostanie gniotem ,,,,,,klonem-mutantem.............................

Portret użytkownika Leszek

Dopoki Polaczki nie rozlicza

Dopoki Polaczki nie rozlicza sie za smierc Chrystusa Awatara ostatni raz inkarnujacego w latach 50-70 XX wieku w okolicach Nowej Huty w Krakowie, dopoty Polaczki beda rznieci w kakao i beda placic,placic i placic swoja krwia.

1. Morderca musi siegnac bruku!!!! Mit swietego ma sie skonczyc - zadanie dla Polakow
2. Serce matki ma wrocic na swoje miejsce - zadanie dla Franciszka
3. Ksiega Zycia ma zostac zwrocona wlascicielowi- obecnie w USA
4. Inkarnacja Marii Magdaleny ma zostac uwolniona - obecnie w Niemczech

Jak polaczki wymusza na mocarstwach te zadania to klatwa Jahve straci swoja moc. Polska stanie sie Lechia!!!

A teraz sobie przeanalizujcie kto jest tak naprawde Wrogiem?
Rosja nalezala i nalezy do Rusa, brata Lecha, wiec stamtad nie plynie zagrozenie, ale Rus nie zamierza stac bezczynnie i patrzyc jak dziecia Lecha dzieje sie krzywda, wszak to rodzina. Ingerowac nie ma zamiaru, ale pouczac tak.
Czy Rus dziala na szkode Polaczkow??? Rus wprowadzil sankcje dla Polski, zeby pokazac glupiemu Polaczkowi do czego prowadzi sluzalcza polityka wobec USA. Ale Polok mowi ze Rus zly, bo sie msci..... itd.
Nauczyli polaczkow czcic Jezusa syna Jehovy i jakas ladacznice czarna Madonne, wiec polaczki oddaly wszysko by sie nowym bozka przypodobac. Zydowskim bozka!!!

Zamiast wyczekiwac Jezusika to wezcie sie za zrobienie porzadku w swoim Bardachu.

Acha nie jestem Rusofilem......

Portret użytkownika A K

Rusofilem moze nie jestes,

Rusofilem moze nie jestes, ale Polakofilem juz tak! Biada temu patalachowi ktory nauczyl Cie naszej Polskiej mowy. A jezeli jestes Polakiem, to za te wszystkie chasla typu "Polaczki", nalezy Ci wszystkie zeby powybijac i wypier**lic z nad wisly, psie skundlony z odchodami zydowskimi!!! Jesli faktycznie zes "Polak", tym wiekszy smiech z Ciebie psie zapchlony, ublizajac w ten sposob Polakom, ublizasz samemu sobie... Ale czego wiecej mozna sie spodziewac po takiej kreaturze, ktorej moralnosc jest na poziomie smierdzacego mulu bagiennego... A te pustynne bajki to zachowaj dla siebie i swoich potomnych, o ile jakakolwiek kobieta zechce Ci je urodzic.

Ps: nie pozdrawiam i nie licze na odpowiedz!

Strony

Skomentuj