Podczas protestów w Paryżu rozwinięto flagę Donieckiej Republiki Ludowej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Paryżu podczas wiecu żółtych kamizelek dwóch Francuzów rozwinęło flagę nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej. Zdjęcie zostało opublikowane na kanale Telegram WarGonzo. Widać na nim dwóch Francuzów Fabrice Sorlin i Xavier Moreau.

 

Obaj są zwolennikami prorosyjskich separatystów. Zgodnie z informacjami na stronie internetowej Peacemaker, Xavier Moreau przybył do okupowanego Donbasu, aby uczestniczyć jako obserwator w „wyborach" 11 listopada tego roku. Fabrice Sorlin jest liderem ultraprawicowej organizacji Dies Irae (Dzień Sądu) i fanem idei „rosyjskiego świata". Bezprawnie odwiedzał także okupowane terytoria Donbasu, po czym aktywnie zajmował się krzewieniem prorosyjskich treści we francuskich mediach.

 

Według Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Moreau jest obywatelem rosyjskim od 2013 roku i członkiem organizacji publicznej East France - Solidarity Donbass. Oczywiście Służba Bezpieczeństwa Ukrainy nie wyklucza, a wręcz już sugeruje, że rosyjskie służby specjalne mogą być związane z organizacją protestów we Francji.

 

Według Ukrainy, prawicowi radykałowie we Francji działają pod nadzorem FSB i GRU.

„Za pokojowym wiecem demonstrantów uciekają się do organizowania niepokojów i aktów przemocy we Francji. Rosyjskie służby specjalne mogą organizować podobne prowokacje w Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Bułgarii i innych krajach europejskich” - podała w oświadczeniu Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

„Granice międzynarodowe nie są przeszkodą dla rosyjskiej agresji hybrydowej. Brudnymi metodami Kreml niszczy europejską stabilność, widząc w niej zagrożenie dla siebie"- powiedział Wasilij Gritsak, komentując informacje szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Protesty „żółtych kamizelek" we Francji trwają od połowy listopada i wiążą się z planowanym wzrostem podatku od benzyny. Według danych z 8 grudnia 125 tys. protestujących wyszło na ulice kraju, a 10 tysięcy demonstrantów wzięło udział w zamieszkach w Paryżu.

 

Francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych podało, że w więzieniach przebywa już ponad 1,3 tys. manifestantów. Wśród nich, według Christopha Castanera - ministra spraw wewnętrznych, są przedstawiciele zarówno ultraprawicowych, jak i skrajnie prawicowych ruchów politycznych, wzywających do przemocy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika tubylec

Po ch.j wymachujesz jeden z

Po ch.j wymachujesz jeden z drugim tą flagą. Walczysz o sprawy Francji to skup się na Francji a nie mieszaj w to k.rwa symboli innych nacji i narodów. Inne żółte kamizelki powinny wam nakopać po ryjach za tą prowokację, bo chyba wam się bajki poj.bały .. pasujecie tu z tą flagą jak teletubisie do drużyny pierścienia.

Portret użytkownika Maxxx

Jak ktoś ma stać za

Jak ktoś ma stać za zamieszkami we Francji to raczej USA. Jednak co najwyżej polegało to na rzuceniu zapałki do beczki z benzyną. Ludzie mają powoli dość komuchów i potrzebowali małego szturchańca aby zaczać działać. Myślę, że u nas także potrzebny jest mały kopniak w dupe aby ludzie wyszli na ulicę.

Portret użytkownika euklides

Oczywiście, że służby maczają

Oczywiście, że służby maczają palce w tym proteście. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby europejska gospodarka nie była kulawa. Gdyby podatki nie były wysokie do granic absurdu to służby nie miałyby prestekstu do podburzenia ludności. Ewentualnie musiałyby szukać innego pretekstu. Im kraj słabszy tym więcej powodów się znajdzie i tym większe pole do manewru dla rozmaitych sił wywrotowych.

Ciekawa będzie reakcja tutaj na forum, gdy kremlowskie trole dowiedzą się, że za protestami stoją rosyjskie służby to protesty nagle zrobią się dla nich cacy.

Portret użytkownika UPAdlina

Hehehehehe! No oczywiście, że

Hehehehehe! No oczywiście, że za protestami stoją "rosyjskie służby". Nawet zdjęcie zrobili Putinowi, jak osobiście monitoruje żabo-majdan w paryżu, hehehehehe!..............Co za mocarze z tych chachłów, hehehehehe. 

PS: Protesty cały czas są cacy, więc o czym ty znowu pobrzękujesz?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

Jeżeli ktoś się dziś gdzieś

Jeżeli ktoś się dziś gdzieś ośmiesza, to od razu przychodzi na myśli wasza banderownia, hehehehehe! Za czasów żydo-rewolucji październikowej zarażał żydo-bolszewizm, a nie rusyzm, więc daruj sobie tę waszą błazenadę, bo sam widzisz, że to wy się ośmieszacie do potęgi bredząc farmazony oderwane od rzeczywistości. A jak chcesz utrzeć nosa czerwonej zarazie, to masz ją dziś w hujni gejropejskiej, więc idź i ucieraj, hehehehe! Zauważ tylko, że dziś nie jest ona już czerwona, lecz niebieska.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Easy Rider

Ten incydent (choćby nawet

Ten incydent (choćby nawet był fotomontażem, czego wykluczyć nie można) wygląda na upadlińską prowokację, która ma na celu z jednej strony skompromitowanie DNR jako siedlisko awanturników i terrorystów, a z drugiej strony - wpisanie się w narrację żydo-Zachodu, przedstawiającą Rosję jako "Imperium Zła". Co ma bowiem wspólnego sprawa aspiracji Noworosji do uniezależnienia się od żydobanderowskiej hunty kijowskiej z wydarzeniami we Francji?

Warto tutaj wspomnieć, o czym może niewiele osób dzisiaj pamięta, że impulsem do powstania w Noworosji był wydany przez kijowską huntę zakaz używania języka rosyjskiego. Gdzie wtedy była tzw. społeczność międzynarodowa (czyt.: żydomedia) i te wszystkie żydowskie "prawoczłowieki"?

Strony

Skomentuj