Pod rządami socjalistów aż 84 miliony obywateli UE żyje poniżej progu ubóstwa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Żyjemy obecnie w dziwnym świecie, w którym całkowicie już kapitalistyczne Chiny nazywane są komunistycznymi, a coraz bardziej upodabniające się do komunizmu system z centralnym planowaniem, funkcjonujący w Europie uznawany jest za kapitalistyczny. Jak się okazuje semantyki nie da się oszukać, bo Chińczycy się bogacą a Europejczycy biednieją na potęgę.

 

Od kilku lat Europa przeżywa głęboki kryzys społeczno gospodarczy, który chciałoby się powiedzieć jest po prostu rezultatem rządów tej samej od wielu lat grupy ludzi podejrzanie ciągnących kraje członkowskie w kierunku kontynentalnej dyktatury. Podbój Europy odbywa się jednak w inny sposób, ekonomiczny. Są kraje, które radzą sobie całkiem nieźle, jak Niemcy czy Wielka Brytania i jest cała reszta, która jest na różnym poziomie upadku powodowanego głównie bankructwem w wyniku księżycowej ekonomii i próbie utopijnej redystrybucji dochodu do potrzebujących.

 

Jak wynika z danych Eurostatu redystrybucja jest nieskuteczna, bo stale rośnie liczba biednych. Obecnie według oficjalnych statystyk 84 miliony osób w Unii Europejskiej żyje poniżej progu ubóstwa. Jak podaje Komisja Europejska 26 milionów osób pozostaje bezrobotnymi w UE.

 

Rośnie też rozwarstwienie społeczne i według statystyk z organizacji Oxfarm 10% najbogatszych w Unii Europejskiej jest w posiadaniu 24 procent całego majątku z kolei najbiedniejszych 10% jest w posiadaniu 3% majątku ogółu. Ci, którzy pamiętają jeszcze PRL wiedzą, że to już było, a to, co obserwujemy na poziomie europejskim jest niczym więcej jak nową próbą wprowadzenia realnego socjalizmu.

 

Ludzie mogliby się wydobywać ze swojej biedy pracą, ale jak to uczynić skoro jest ona opodatkowana niczym dobro luksusowe i gdy tylko ktoś zarabia od razu pojawia się haracz w postaci podatku dochodowego a po takim gangsterskim złodziejstwie pazerne państwo zabiera na VATy i rozmaite inne ukryte parapodatki. Skutek jest taki, że na powierzchni pływa znacznie mniej osób niż mogłoby w normalnym kraju i tym sposobem państwo produkuje biedę.

Trudno się zresztą dziwić, bo przecież wiele osób wierzy w to, że państwo ma tworzyć miejsca pracy, no to tworzy, likwidując je w normalnej gospodarce transferuje się pracowników do sfery publicznej, która rośnie w zastraszającym tempie. Rozmaite urzędy zatrudniają ogromne ilości pracowników biurowych będących beneficjentami naszych podatków. To nie przypadek, że w naszym państwie rośnie wciąż ilość urzędników i ich średnia pensja.

 

Pauperyzujące się społeczeństwa europejskie poprzez rozbudowane państwo opiekuńcze oduczają się pracy i trudno się dziwić, że człowiek, który może dostać z rządu zasiłek czy pomoc społeczną w określonej wielkości woli nic nie robić i na przykład pić piwo pod sklepem. Wiedza, że mu się należy jest dla niektórych obezwładniająca. Zresztą przez fakt nadmiernego opodatkowania pracy nie zarobiłby na rynku więcej niż dostaje od państwa i koło się zamyka a bieda się utrwala na lata.

 

Z drugiej jednak strony mamy obecnie erę robotyzacji i automatyki przemysłowej, która powoduje, że pracy będzie raczej coraz mniej i trzeba być może wymyślić jakiś nowy model gospodarczy. Niektórzy proponują obligatoryjny dla każdego dochód podstawowy bez względu na to czy się pracuje czy nie, jeśli ktoś chce więcej podejmuje pracę. Problem z takimi pomysłami polega jednak na tym, że trzeba komuś zabrać żeby dać innemu, a jak się za dużo zabiera to się zniechęca do inicjatywy i dane społeczeństwo się nie bogaci tak jak mogłoby w normalnym systemie gospodarczym. Skutkiem tego jest pogłębiająca się bieda, która prędzej czy później może doprowadzić do powstawania rewolucyjnych nastrojów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Odys syn Laertesa

”To skutek złowrogiej

To skutek złowrogiej propagandy, że słowo „socjalizm” dla wielu ma brzmienie sentymentalno-dobrotliwe. Rządzą nami ludzie, którzy dla poklasku tłumu wolą ufundować za społeczne pieniądze imprezy sportowe i stadiony – zamiast zadbać o stan Wojska Polskiego. Rządzą nami ludzie, którzy za społeczne pieniądze wolą zatrudniać na bezużytecznych stanowiskach swoich totumfackich, niż obniżyć podatki i pozwolić Polakom rozwijać gospodarkę. Rządzą nami ludzie, którzy przekrzykują się, która ekipa wygoniła na emigrację więcej własnych obywateli. Ponura prawda jest taka, że Polacy emigrują niezmiennie nieprzerwanym strumieniem z Polski rządzonej przez SLD, PiS i PO (z niezawodnym w każdym układzie PSL na dokładkę).
Co może powstrzymać depopulację, wyludnienie Polski? Jedynie to: usunięcie tego czegoś, co uniemożliwia tutaj normalne życie normalnym obywatelom. Tym zatruwaczem życia jest biurokracja, partyjniactwo i drenaż portfeli z pieniędzy, drenaż konieczny na utrzymywanie tej partyjno-biurowej menażerii." (Julian Drozd)
http://odyssynlaertesa.wordpress.com/2013/04/22/ostatnia-chudoba-czyli-przyczyna-przebieg-i-skutki-kryzysu-finansowego-dla-realnej-gospodarki-i-obywat...

Portret użytkownika Odys syn Laertesa

"Dzisiejszy "kapitalizm" ma z

"Dzisiejszy "kapitalizm" ma z kapitalizmem tyle wspólnego co stół z krową ( mają po 4 nogi)"... To co mamy teraz to efekt działania "społecznej gospodarki rynkowej" (zapis z Konstytucji!) - inaczej socjalizmu... Socjalizm to ustrój gospodarczy w którym marnuje się publiczne pieniądze na tzw. "przywileje" (to oczywiście w dużym uproszczeniu) dla wybrańców którzy system utrwalają (tzw. aparat państwa)... Żeby jednak ktoś te przywileje otrzymał a to ktoś musi na nie łożyc bo pieniądze z nieba nie lecą!...Czym się charakteryzuje kapitalizm PRAWDZIWY? "system ekonomiczny oparty na prywatnej własności środków produkcji, czyli kapitału, który jest maksymalizowany przez właściciela. System kapitalistyczny opiera się na zasadach: wolnego obrotu towarami i usługami, wolnej konkurencji pomiędzy podmiotami, wolnego obrotu kapitałem oraz środkami produkcji. Nigdzie(!) na świecie nie ma systemu w pełni kapitalistycznego. Kapitalizm jest ograniczany m.in. przez: monopole państwowe (według zwolenników kapitalizmu, prywatne monopole praktycznie nie występowałyby przy całkowicie wolnym rynku) ograniczenia obrotu kapitałowego, np. przez kontrolę państwa nad systemem bankowym interwencjonizm i protekcjonizm (cła) państwowy, nierówne traktowanie podmiotów przez prawo, w szczególności różne opodatkowanie różne ograniczenia w wolnym obrocie towarami i usługami koncesje, zezwolenia, władzę biurokracji" (za Wikipedią)... Jak można przeczytac obecny system spełnia całkowicie warunki które kapitalizm wykluczają! Słowem kluczowym jest tutaj "wolnosc"... Niestety wielu naszych "nieszczęśliwych" obywateli biedę i wyzysk człowieka przez człowieka zrzucają na barki "dzikiego kapitalizmu" i "pazernych liberałów"... Większośc jest święcie przekonana że rządy Tuska jak i Balcerowicza to były rządy liberałów i kapitalistów. W mediach nie prostuje się tego "wizerunku" i coraz to kolejne pokolenia "biernych miernych ale wiernych" komunizmowi i jego POpłuczynom wieszają psy na obu systemach/ideologiach jako głównych odpowiedzialnych za zło tego świata - całkowicie bezprawnie.
http://odyssynlaertesa.wordpress.com/2013/11/08/jak-zainstalowano-w-polsce-kapitalizm-kompradorski-i-kto-lub-co-za-tym-stoi/

Portret użytkownika Adam Swansea

Najbardziej socjalistycznym

Najbardziej socjalistycznym krajem w Europie jest UK ... i dlatego tam mieszkam. Państwo dba tu o obywatela bez względu na narodowość. Jeśli zarabiasz mało dostajesz dopłatę do czynszu dodatek na dziecko itp. Wolna kwota od podatku to prawie £10000 wiec jeśli zarabiasz mniej nie płacisz go praktycznie wcale dostając na koniec roku zwrot całego nadpłaconego podatku. Zostajesz bez pracy państwo płaci twój czynsz i dostajesz zasiłek który pozwala w miarę normalnie żyć do czasu aż nie znajdziesz nowej roboty. Taki socjalizm jest ok.

Portret użytkownika olo manolo

Gdybys naprawde mieszkal w UK

Gdybys naprawde mieszkal w UK wiedzialbys, ze sa tam jedne z najnizszych podatkow w Europie - cos czego nienawidza socjalisci. np. gdy jako self-employed nie masz dochodu placiles kilka lat temu tylko 2 funty / tydz ubezpieczenia, tyle co nic.
Kwota wolna od podatku - wysoka.

To co ich ciagnie na dno i generuje gigantyczne zadluzenie to benefity ale juz sie za to zabrali.

Powoli wroca do normalnosci bo brytyjczycy to narod myslacy ekonomicznie.

Portret użytkownika olo manolo

Tez tam mieszkalem kilka lat.

Tez tam mieszkalem kilka lat. Bzdury opowiadasz.

Wysoka kwota wolna od podatku to element wolnego rynku kroty jest w UK silnie zakorzeniony ale metodycznie rugowany przez socjalistycznych przywodcow (na szczescie brytyjczycy sie budza ze snu). Czerwona intelektualna bidota chce wysokich podatkow bo wtedy moze duzo rozdawac i kupowac sobie glosy wyborcow.

W normalnym ustroju nie ma zadnych zwrotow bo podatki sa niskie i proste i zaden obieg pieniadza przez urzedasow nie jest potrzebny.

Doplaty do czynszow, dodatki na dziecko i inne benefity - ich beneficjentami sa glownie kolorowi ktorym sie nie chce pracowac. Moj menadzer jak zobaczyl ile jeden somalijski opierdalacz ma doadatkow na swoje zony to zbaranial, bo bylo tego wiecej niz on (menadzer) zarabial. A jak zobaczyl? Bo dostal papiery do wypelnienia kore mialy byc czescia wniosku o benefity na kolejna zone sciagana z Somali... Smile Socjalistyczny raj!

Na szczescie w tym roku (moze juz w poprzednim) zaczeto to zmniejszac i planuje sie dlasze ciecia. Te wszystkie benefity spowodowaly z UK jest jednym z najbardziej zadluzonych krajow na swiecie.

Takze zapomnij o swoim socjalistycznym raju, bo nawet tak bogaty kraj jak UK kleka pod ciezarem czerwonej glupoty. Na szczescie brytyjczycy ida powoli po rozum do glowy.

Strony

Skomentuj