Pod pretekstem walki z "azotową katastrofą" Holendrzy rozkułaczają rolników jak bolszewicy

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Holendrzy rozważają przymusowe wywłaszczenie rolników. W Niderlandach dyskutowany jest obecnie pomysł wywłaszczenia rolników w celu szybkiego rozwiązania tzw. kryzysu azotowego. 

Tak zwany kryzys azotowy w Holandii rozpoczął się formalnie w 2019 r. po tym, jak holenderskie włądze zdecydowały, że ​​robi się zbyt mało, aby zmniejszyć napływ azotu do gleby. Od 1 lipca bieżącego roku obowiązuje już nowe prawo azotowe, zgodnie z którym do 2030 r. przyroda cierpiąca z powodu nadmiaru tego pierwiastka musi być ponownie w dobrym stanie.

 

W opinii holenderskich rządowych ekspertów, aby to osiągnąć rolnicy powinni oddawać grunty rolne, zwłaszcza w sąsiedztwie zagrożonych rezerwatów przyrody. Zdaniem specjalistów tylko wywłaszczenia mogą szybko pomóc wyjść z kryzysu azotowego. Ich zdaniem odbieranie gruntów może być głównym środkiem, który pozwoli rozwiązać ten problem.

 

Niderlandcy decydenci zdają sobie sprawę, że wywłaszczenie rolników może trwać dziesiątki lat i jest bardzo kosztownym narzędziem zarządzania rolnictwem dla rządu holenderskiego. Związki zawodowe farmerów z Holandii stoją na stanowisku, że pola powinny być raczej wykupywane na zasadzie dobrowolności, a wywłaszczenia nie są odpowiednim środkiem przeciwdziałania nadmiernego użycia nawozów.

 

Rolnictwo znalazło się ostatnio na celowniku konstruktorów nowej nienormalności zarysowanej w ONZowskiej Agendzie 2030. Widać wyraźnie, że rozpoczęto już atak. Świadczy o tym walka z produkcją zwierzęcą. Usiłowanie do zniechęcania ludzi do spożywania mięsa czy to poprzez wzrost podatków za nie ale też poprzez gnębienie rolników. Każda gałąź gospodarki rolnej ma swojego "covidka" - drobiarze mają ptasią grypę, producenci wieprzowiny mają ASF a wytwórcy wołowiny mają chorobę Creutzfeldta-Jakoba.

 

Walka z rolnictwem oznacza, że żywność będzie coraz droższa, bo będzie jej coraz mniej. Mięso stanie się przysmakiem dla bogaczy, a zwykli ludzie będą musieli jeść robaki, co nam zresztą otwarcie przepowiadają konstruktorzy nowego porządku świata ze Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

No, no...

No, no...

Zaazotowanie gleby. Jaki wspaniały wróg... Dwutlenek węgla to przy tym pikuś.
78% składu ziemskiej atmosfery, czyli powietrza, to azot. Będzie z czym "walczyć"...

P.S. Przypominam lemingom, bo faszysto-bolszewikom (czyli bronsztajnistom - od Lejby Bronszteina ps. "Trocki") nie ma po co... że gleba, aby była urodzajna, bardzo azotu potrzebuje. Za "komuny", czyli w czasach niepodległej Polski Ludowej mieliśmy wielkie zakłady azotowe, produkujące nawozy ze związkami azotu.
 

Portret użytkownika Quark

To nie gleba potrzebuje azotu

To nie gleba potrzebuje azotu lecz rośliny i to tylko gdy chcemy przyspieszyć ich wzrost aby zwiększyć produkcję ! Ale to nie polepsza ich jakości tylko rozmiary a wartości odżywcze spadają bo gleba się wyjaławia . Co wiecej w pogoni za zyskiem sypie się nawozami na pola (a kto bada grunta czy one ich faktycznie potrzebują ?) a ich nadmiar wraz z wodami deszczowymi wymywa się z pól spływając do rzek , jezior , mórz i oceanów zwiększając ich "żyzność" co doprowadza tam do nadmiernego rozwoju glonów i związanych z nimi problemów . 

Portret użytkownika Syryjski Janusz

To ostatnie 10 lat w miarę

To ostatnie 10 lat w miarę normalnego świata jeśli go tak możemy jeszcze nazwać.
Nwo idzie wielkimi krokami a ludzie jak spali tak śpią. Wpojony hedonizm robi swoje.
" Gówno mnie to obchodzi bo ja mam dobrze " do czasu kolego po ciebie też przyjdą..

Smutne lecz prawdzie.
Koniec jest bliski..

Portret użytkownika Wungiel

E.... z tymi dziesięcioma

E.... z tymi dziesięcioma laty, to odważnie Pan kolega sobie to wyprognozował. Ja daję dwa do trzech lat na całkowity upadek systemów finansowych zachodu, tzn. tych, które jak jeden mąż prowadzą tę samą politykę monetarną a zrzeszają się w Bazylei w BIS. Szczerze, to może nawet szybciej, ale tu już na dwoje babka wróżyła. Kto widzi, co się obecnie dzieje z cenami wszelkich utensyliów i wyrobów, ten patrzy tak naprawdę na tylko sam wierzchołek tego finansowego przekrętu. Kreacja pieniądza zdąża po mału do nieskończoności, ale rzeczywistość szybko ją zweryfikuje. Na zdychanie szczepanów, to może tak ze cztery lata bym dał, aż większość z nich się poprzekręca. Wojna stoi już za rogiem... Pięć lat i będzie, jak to mawiał pewien ministrzyna, kamieni kupa i coś tam jeszcze.

Ale, żeby zasiać trochę optymizmu - ja myślę, że jak system się wypierniczy, to nie uda "im" się zainstalować nowego. Za bardzo się teraz spieszą i realizują plan bez składu i ładu, widać, że czują, że deadline się zbliża a oni ciągle z ręką w nocniku. No i widzisz - sąsiad, który dziwnie się uśmiechał, jak mu kiedyś wspomniałem, że stal konstrukcyjna nie topi się od paliwa lotniczego, tak, że wieżowce zawalają się od samiuśkiego czubka na dół, a nie na odwrót - teraz sam donosi kolejne informacje z frontu walki o uniknięcie wakcynacji. Czyli coś zatrybiło. Takich ludzi jest więcej niż kiedyś. No a przecież wilk, żeby pożreć owieczkę, musi kiedyś pokazać zębiszcza, nawet jeżeli występował do tego czasu incognito, jest więc nadzieja, że jak reszta stada to zobaczy, to optrzytomnieje a nawet najzatwardzialsze basiory nie wpitolą przecież na raz całego stada.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika prorocznia

już o tym pisałem.

już o tym pisałem.

Najpierw kowidy, uzależnienie od producentów medycznych, potem "żywioły" (pożary, susze, ulewy) przy użuciu geoinżynierii , że niby nam się klimat zmienia a potem żywnosc genetyczna made in USA.

To dlatego Bill Gates jest dzisiaj największym posiadaczem ziemskim.

Dziś znalazłem takie coś

https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=3323CEFA

a proros tego co się dzisiaj działo na niebie.

Kolejne pytania bez odpowiedzi. Skoro nie odpowiada sie posłom, to my szaraki możemy pytać do us...śmierci.

 

 

Portret użytkownika oswiecony77

gdyby kazdy wiedzial jaka

gdyby kazdy wiedzial jaka chemie je co sie przeklada na nowotwory i inne choroby Swiat jest zatruty chemicznie napromieniowany woda ziemia powietrze jest coraz gorzej chciwosc zabija ta ziemie . Armagedon zniszczy tych, którzy niszczą ziemię (Obj 11:18) i utoruje drogę do ustanowienia nowego, pokojowego świata – nowej ziemi, której oczekujemy zgodnie z Bożą obietnicą – gdzie ma panować prawość (2Pt 3:13).

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Strony

Skomentuj