Pod naciskiem CIA, Donald Trump nie zgodził się ujawnić wszystkich akt w sprawie zabójstwa Kennedy'ego

Kategorie: 

Źródło: CIA

Donald Trump obiecał udostępnić pozostałe kilka tysięcy tajnych dokumentów, które nawiązują do zabójstwa Johna F. Kennedy'ego i nigdy nie ujrzały światła dziennego. Okazuje się, że już w ostatnich godzinach prezydent USA zmienił zdanie pod naciskiem agencji CIA i FBI. Efektem tego jest publikacja większości pozostałych akt oraz utajnienie części z nich, które zawierają zbyt wrażliwe informacje.

 

Morderstwo 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych wciąż pozostaje wielką tajemnicą. Choć 22 listopada 1963 roku służby zatrzymały potencjalnego strzelca, Lee Harvey'a Oswalda, nie ma absolutnej pewności czy to ten człowiek faktycznie odpowiada za śmierć JFK. Sytuację poważnie skomplikował fakt, że już po dwóch dniach Oswald, który przekonywał o swojej niewinności, został zabity z rąk gangstera Jacka Ruby'ego.

 

Jakiś czas temu Donald Trump zapowiedział opublikowanie reszty dokumentacji w sprawie zabójstwa Kennedy'ego. Amerykanie liczyli więc, że dowiedzą się prawdy, jednak w ostatniej chwili Trump stwierdził, iż nie miał innego wyjścia jak utrzymać w tajemnicy akta, w których umieszczone są najbardziej wrażliwe informacje.

Dokumenty w sprawie śmierci Kennedy'ego zostały w pełni odtajnione w 88%, a kolejne 11% dokumentów zostało częściowo ocenzurowanych. Obecnie mówimy o ujawnieniu 1% informacji - to jest niemal 4 tysiące materiałów. Ponad 2800 z nich już zostało opublikowanych w amerykańskich Archiwach Narodowych (NARA).

 

Z dokumentacji tej dowiadujemy się o śledztwie prowadzonym przeciwko Lee Harvey'owi Oswaldowi, który tuż przed zamachem przebywał w Meksyku gdzie odwiedził ambasadę Kuby i Związku Radzieckiego. Po śmierci JFK, FBI ostrzegało policję w Dallas przed możliwą próbą zamordowania podejrzanego. Tamtejszy szef policji zapewniał, że zamachowiec otrzyma dobrą ochronę podczas jego transportu do więzienia. Ostatecznie jak już wiadomo Oswald i tak został zastrzelony przez gangstera. Agencja FBI liczyła, że człowiek oskarżany o śmierć JFK tuż przed śmiercią opowie całą prawdę. Jednak Oswald zmarł i nie powiedział w tej sprawie ani słowa.

 

Dowiadujemy się, że komuniści mieli obawiać się utraty przywództwa w USA i ataku rakietowego na ZSRR, który mógł zostać zarządzony przez jednego z amerykańskich generałów. Jedną z ciekawszych informacji jest to, że 25 minut przed zamachem na JFK, dziennikarz brytyjskiego Cambridge News otrzymał tajemniczy telefon - rozmówca polecił mu, aby skontaktował się z amerykańską ambasadą w Londynie w sprawie "wielkiej wiadomości".

 

Ujawnione akta nie przedstawiają jednak żadnych szczegółów w sprawie zabójstwa Kennedy'ego. Być może jakieś konkrety zawarte są w dokumentach, które Trump postanowił utrzymać w tajemnicy. Prezydent USA nakazał przegląd pozostałej dokumentacji, który potrwa 6 miesięcy. Agencja CIA będzie mogła usunąć z niej niektóre nazwiska, po czym w nieco okrojonej wersji zostanie udostępniona. Zatem dopiero w przyszłym roku dowiemy się co skrywają te papiery, dlaczego USA tak zwlekają z ich publikacją i przede wszystkim kto tak naprawdę mógł stać za morderstwem Johna F. Kennedy'ego.

 

Źródła:

https://www.theguardian.com/us-news/2017/oct/27/release-jfk-files-fbi-warning-oswald-sovie...

http://www.zerohedge.com/news/2017-10-27/trump-backtracks-jfk-files-vows-release-just-abou...

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika euklides

" prezydent USA zmienił

" prezydent USA zmienił zdanie pod naciskiem agencji CIA i FBI"

A jak dalej tak będzie fikał i nie będzie ustalał swoich wystąpień z przełożonymi, to go w końcu nacisną tak jak Kennedy'ego.

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Co tam sie kryje? Czyżby

Co tam sie kryje? Czyżby Trump nie chciał szkodzić wizerunkowi Rosji? No, ale przecież, co niektorzy uważają, że ZSRR to nie Rosja, więc z ujawnienie nie powinno wpłynąć na Rosję Smile

Portret użytkownika U_P_Adlina

Widzę, że nie marnowałeś

Widzę, że nie marnowałeś czasu podczas twojej dłuższej nieobecności. Przeszedłeś szkolenia i kursy z zakresu: "Jak jeszcze bardziej i skuteczniej zrobić z siebie pośmiewisko". Podejrzewam, że końcowe egzaminy zdałeś celująco Smile

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika inzynier magister

USA to państwo które

USA to państwo które oficjalnie ma w programie nauczania dzieci lekcje z satanizmu ! ale ostatnio jest i coś jeszcze ciekawszego bo oficjalnie pierwszy raz w historii kanał Disneja emituje dla dzieci film jak zostać homoseksualistą !!!

https://www.infowars.com/disney-channel-show-introduces-first-ever-gay-storyline/

zboki już nie wiedzą jak mają niszczyć normalnych ludzi ?!

W ukraińskiej stacji telewizyjnej „Inter” zostanie wyemitowany program, w którym 12-letnia dziewczynka, a zarazem młoda matka, będzie poszukiwała ojca swego dziecka. W programie wezmą udział także mężczyźni, którzy są podejrzewani o ojcostwo. Szokujące w tym wszystkim jest to, że w programie wystąpi także matka 12-latki.W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z kilkoma szokującymi i przekraczającymi kolejne granice zdarzeniami, które zaistniały w mediach i internecie. Jedną z nich było dokonanie przez kobietę aborcji na własnym dziecku i zamieszczenie materiału z tragicznej chwili w sieci. Inną z kolei „wybryk artystki”, która karmiła szczenię swoją własną piersią. Kolejnym tego typu szokującym przekroczeniem wszelkich barier jest telewizyjny show na Ukrainie, podczas którego 12-letnia matka będzie poszukiwała biologicznego ojca swego dziecka. W programie wezmą udział 4 mężczyźni podejrzewani o ojcostwo, a także matka dziewczynki. http://www.pch24.pl/skandaliczny-show-w-ukrainskiej-telewizji--12-letnia-matka-szuka-ojca-swego-dziecka-,55714,i.html#ixzz4wnLEKEQk

widać posthitlerowcy na ukrinie idą sladami struktur zła !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Chrobry1

Hahahaah zydowskich

Hahahaah zydowskich mocodawcow ,kolego , CIA to organizacja strikte katolicka , poczytaj troche , kto stal za zlikwidowaniem Kennedyego i kogo ,chcial zlikwidowac kennedy Fed to tylko  jedna  z mniej waznych organizacji jakie chcial zlikwidowac Kennedy ,przedewszystkim,chcial on zlikwidowac wplywy jezuitow w USA. Dlatego dostal kulke w lep CIA= Catholic in Action xD . Teraz wiecie do kogo nalezy ta organizacja i wszystkie inne w USA ,mocodawcy trumpa siedza w Rzymie Smile , podobnie jak zydow . Trump i tak dostanie kulke ,moze to sie zdarzyc przed jego wizyta do Azji . 

Strony

Skomentuj