Pod Murmańskiem lawina zasypała domy mieszkalne

Kategorie: 

youtube.com

W rejonie Murmańska na obrzeżach Kirowska zeszła lawina, która zasypała domy mieszkalne i pokryła je grubą warstwą śniegu. Wiadomo, że katastrofa została wywołana przez wybuch.

 


Późnym wieczorem 18 lutego w Kirowsku zeszła lawina, która pochłonęła życie co najmniej jednej osoby. Ponadto odnotowano wiele strat materialnych, podaje portal DNI.ru. Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy bloków №14 i №16 na ulicy Komsomolskiej - donosi służba prasowa Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych w rejonie Murmańska.


Domy na obrzeżach miasta zostały pokryte śniegiem. Siła uderzenia lawiny była tak duża, że okna i drzwi powypadały ze ścian. Głęboko pod śniegiem znalazło się wiele samochodów. Ludzie szukali tymczasowego schronienia na noc, ale nie chcieli opuszczać mieszkań w obawie przed szabrownikami.


Za wybuch, który wywołał lawinę, odpowiada „Centrum bezpieczeństwa lawinowego". W obszarze katastrofy pracują strażacy, policja i służby drogowe. Wszczęto dochodzenie w tej sprawie aby ustalić winnych zdarzenia. W Chibinach w regionie Murmańska utrzymuje się wysoki poziom zagrożenia lawinowego. W ciągu ostatniego dnia w górach zeszło szesnaście lawin.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj