Pod mostem w Rzymie wywieszono kukłę Grety Thunberg

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

We Włoszech wszczęto śledztwo po wywieszeniu pod rzymskim mostem kukły działaczki ds. klimatu Grety Tunberg.

 

Na zdjęciu opublikowanym w sieciach społecznościowych widać postać, przypominającą stracha na wróble z dwoma warkoczami. Kukła ma być kojarzona z szesnastoletnią Szwedką. Oprócz tego na fasadzie mostu zamieszczono napis w języku angielskim: „Greta jest twoim bogiem”.

 

Zdjęcie wywołało natychmiastową reakcję polityków. Burmistrz Rzymu Virginia Raji z antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd, wyraziła na Twitterze solidarność z rodziną dziewczynki w imieniu miasta, a lider Partii Demokratycznej Nicola Gingaretti potępił „złowrogą przemoc”.

Rok temu Greta Tunberg rzekomo zainicjowała ruch studencki „Heels for the Future” działający w dziedzinie ochrony klimatu. 27 września br. z zadowoleniem przyjęła masową mobilizację zwolenników tej sprawy we Włoszech.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Czyli tak jak przypuszczałem

Czyli tak jak przypuszczałem ona żyje ale już prawie nie żyje, sytuacja robi się coraz ciekawsza bo eko-zboki gotowe z niej zrobić męczennicę dla stworzenia nowej religii Wink za chwilę będziecie się modlić do św Grety od globalnego ocieplenia, by ogrzała was jak przyjdą mrozy.

 

"Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że byli oszukiwani" M.Twain

Barany żyjące całe życie w strachu przed wilkiem którym straszył je ich pasterz, zostaną ostatecznie zjedzone przez pasterza i jego rodzinę.

Strony

Skomentuj