Pod mostem w Rzymie wywieszono kukłę Grety Thunberg

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

We Włoszech wszczęto śledztwo po wywieszeniu pod rzymskim mostem kukły działaczki ds. klimatu Grety Tunberg.

 

Na zdjęciu opublikowanym w sieciach społecznościowych widać postać, przypominającą stracha na wróble z dwoma warkoczami. Kukła ma być kojarzona z szesnastoletnią Szwedką. Oprócz tego na fasadzie mostu zamieszczono napis w języku angielskim: „Greta jest twoim bogiem”.

 

Zdjęcie wywołało natychmiastową reakcję polityków. Burmistrz Rzymu Virginia Raji z antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd, wyraziła na Twitterze solidarność z rodziną dziewczynki w imieniu miasta, a lider Partii Demokratycznej Nicola Gingaretti potępił „złowrogą przemoc”.

Rok temu Greta Tunberg rzekomo zainicjowała ruch studencki „Heels for the Future” działający w dziedzinie ochrony klimatu. 27 września br. z zadowoleniem przyjęła masową mobilizację zwolenników tej sprawy we Włoszech.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika dziki kon

I co w tym takiego? Miliony

I co w tym takiego? Miliony ludzi jedzie po niej jak po szmacie i nikt nie robi problemu, a niewinna kukiełka wzburza jakby ktoś Gretę powiesił :d Szczyl musi zrozumieć, że popularność zdobyta na kłamstwie, jest jak kupa po meksykańskim żarciu! Strasznie boli!!!

Skomentuj