Pod koniec wieku poziom Pacyfiku wzrośnie do dwóch metrów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Zdaniem ekspertów regiony przybrzeżne Azji znajdą się w nadchodzących dziesięcioleciach w trudnej sytuacji z powodu osiadania lądu i napierania morza na wybrzeże.

 

 

Do 2100 r. poziom Oceanu Spokojnego może wzrosnąć do dwóch metrów z powodu globalnego ocieplenia i osiadania gleby. Wynika to z prognozy Azjatyckiego Banku Rozwoju (ADB). Według raportu w nadchodzących dziesięcioleciach w regionie Azji i Pacyfiku zajdą procesy geologiczne i hydrologiczne, podczas których ziemia opadnie z powodu cofnięcia się wód gruntowych, a wody mórz i oceanów będą dalej przemieszczać się w głąb lądu, z powodu zmian klimatycznych.

 

Na podstawie danych obserwacyjnych zebranych od 2000 roku ustalono, że większość wysp na Pacyfiku nieuchronnie utonie. W związku z tym efekt podnoszenia się poziomu morza będzie się zwiększał tam, gdzie dodatkowo dochodzi do osiadania lądu.

Według autora raportu, profesora hydroklimatologii na Newcastle University w Australii, Anthony'ego Kiema, podnoszenie się poziomu morza spowoduje problemy dla istniejącej i przyszłej infrastruktury krytycznej. Biorąc pod uwagę dane o zmianach poziomu morza do 2100 roku, ADB zasugerowało, aby rządy dokonały odpowiednich korekt w obiecujących projektach, które mają zostać zrealizowane przed końcem tego stulecia.

 

Według Pacific Infrastructure Fund kraje wyspiarskie Pacyfiku mają niską zdolność przystosowania się do zmian klimatu. Wymagane jest holistyczne podejście do zarządzania infrastrukturą, uwzględniające pełen zakres prawdopodobnych skutków zmian klimatycznych i klęsk żywiołowych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jaa

Jest reklama która mówi, że,

Jest reklama która mówi, że, jeżeli nie widać różnicy to .... "Do" i "o" to niby żadna różnica. A, jednak. "Do" znaczy, że poziom Pacyfiku osiągnie dwa metry, liczą od dna. "O" znaczy, że poziom Pacyfiku wzrośnie o dwa metry od obecnego poziomu. Był tu już chyba jakiś komentarz odnośnie zdań z tym wątkiem. Ale chyba go nie już nie ma. I, jeszcze jedno. Skoro wzrosnie poziom Pacyfiku, a, oceany są chyba połączone, to jak zwiększenie objętości Pacyfiku będzie się miało do poziomu pozostałych oceanów i mórz? I, jak zwiększony poziom wpłynie na ciśnienie w wodzie, zwłaszcza przy dnie. I, tym samym, jak wpłynie na faunę i florę tych wód? 

Portret użytkownika Kopara2

Srutututu, pęczek drutu. Ktoś

Srutututu, pęczek drutu. Ktoś chce po prostu zrobić skok na kasę w Azji na schemat globalnego ocieplenia (są inne schematy, na przykład schemat Ponziego). A nasz miłościwie panujący nam "admin" temu basuje. Pytanie: czemu? Czemu NAGLE "admin" się nawrócił na globalnego ocieplenia.

A tak swoją drogą, to czy ceny nieruchomości tam gdzie ma zalać spadły? Jak tak, to ja chętnie kupię.

 

Portret użytkownika moon fake

N I E. Nic się nie roztapia,

N I E. Nic się nie roztapia, wszystko jest w równowadze ilościowej, z drugiej strony Arktyki lód namarza. Jedyne co  ma wpływ na klimat to ludzka technologia poprzez syf wrzucany do ekosystemu i wycinkę lasów wzmagającą ruch mas powietza wywoływany wilgocią wynikłą przez szybkie schnięcie gruntów. Las jest wymiennikiem ciepła i wilgoci pomiędzy atmosferą a glebą i to on łagodzi klimat. Aby to odwrócić można sadzić lasy i sprzątać śmieci. Albo poczekać aż ( inteligentna i świadoma) Ziemia sama usunie problem-  wraz z człowiekiem który go wywołał. Zwierzęta nie będą wycinać lasów i śmiecić. Z czasem i z pomocą słońca, deszczu, lodu...spokojnie pomalutku wszystko skruszeje i zarośnie razem z domami, ulicami, samochodami, pomnikami...

Portret użytkownika Endymion

Koń Cię w głowę kopnął??

Koń Cię w głowę kopnął?? Ocieplenie klimatu jest faktem, ale to nie sprawka człowieka. Grenlandia, to zielona wyspa.. w Polsce rosły winogrona i były winnice pod Zieloną Górą, a też Bałtyk był zamarznięty i na środku była na lodzie zbudowana karczma.. uwczesna technologia, jaki miała na to wpływ?? żaden!!! Usuń się sam, jako problem.. tego portalu na początek..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika moon fake

Nawet gdyby kopnął to nie

Nawet gdyby kopnął to nie zmienia faktu że rozchwiania klimatu nie wywołuje CO2 . Rozchwiania, nie ocieplenia. Wręcz u nas bardziej oziębienia- niedługo sam zobaczysz jak ci dupa zacznie coraz bardziej zimą przymarzać i to nie będzie wina pisu czy putinflacji. Latem i tam gdzie cieplej, bedzie jeszcze cieplej a zimą i tam gdzie zimniej- jeszcze zimniej. Teraz jaśniej?

Portret użytkownika KittySlayer

@mon fake

@mon fake

Niedawno o tym mówiłem w jakimś temacie 

i ciołki z Agendy klimatycznej przytoczyli i powołali się na dane o topieniu się lodu na dole (Antarktyda) z ostatniego roku obliczeniowego i to było przytoczone po to aby postulować o wielomilionowe dotacje dla nierobów.

W tym samym czasie zostały opublikowane dane o zmianie lodu na górze (Arktyka)i co dziwne (jak słusznie zauważyłeś) tyle co ubyło na dole to przybyło na górze, czyli bilans wyszedł na zero czy niemal na zero ale oczywiście te dane zostały pominięte.

Banda pasożytów i nierobów żyjących  za cudzą kasę i zarabiających po kilkaset K rocznie albo i miliony tutaj wchodzą w grę jak pasożyt jest wyżej w rankingu po kasę.

dodam, że duża część tych pasożytów zajmujących się tym tematem nie odróżnia czy rozróżnia Arktyki od Antarktydy - CHAAAAAAAAAA
Chyba nawet nie wypada się śmiać, jak takie niemerytoryczne kmioty żerują na innych.
     

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika axell69

Wtedy  lub  krótko przed

Wtedy  lub  krótko przed końcem wieku nalezy  wyciągnąć   na brzeg  wszystkie  jednostki  pływające  i  znów będzie dobrze XD , lub zostawić  wszystko  tak jak  jest  bo  wody gruntowe też się podniosą  i  nie  będzie susz - naukowcy sami nie wiedzą czego  chcą  , raz ze susza  a za chwilę że powódź  , że  ocieplnie  a jednak ochłodzenie   ,   el nino  albo la nina ( chołopiec  i dziewczynka) i tak pierdolą  od  dziesiątek lat  - są te naukowce gorsi  od świadków  herbu Kołatka 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

Sklepienie Niebieskie, kopuła

Sklepienie Niebieskie, kopuła nad nami.. Potop Noego można różnie interpretować, w zależności od poglądu na budowę Ziemi i czy Kopernik kobietą był Wink Moim zdaniem biegun południowy nie istnieje, a jest tam tylko ściana lodu wkoło naszego Świata, umiejscowionego w kraterze pod kopułą. 

Przeanalizujcie logotyp ONZ.. nasza Ziemia wygląda inaczej niż nam wmawiają w szkołach..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj