Na początku marca bardzo blisko Ziemi przeleci spora asteroida - NASA nie jest pewna jej orbity

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już 5 marca do Ziemi zbliży się asteroida o nazwie 2013 TX68. Jest to ciało niebieskie przypominające wielkością meteor, który 15 lutego trzy lata temu, eksplodował nad Czelabińskiem. Bliski przelot tej asteroidy został na oficjalnej stronie NASA. Agencja wyklucza zderzenie z Ziemią, ale eksperci przyznają, że trajektoria lotu tej asteroidy pozostaje niepewna.

 

Perygeum, czyli minimalną odległość między asteroidą 2013 TX68 i naszą planetą nie jest łatwe do ustalenia. Astronomowie sugerują tylko,  że obiekt zbliży się w zakresie od zaledwie około 17 tysięcy kilometrów do nawet 14 milionów kilometrów.

Asteroida 2013 TX68 została odkryta 6 października 2013 roku, a dokonano tego w ramach programu badania nieba - Catalina Sky Survey. Do tej pory ustalono, że obiekt ma średnicę większą od meteoru czelabińskiego, która jest szacowana na 30 metrów. W związku z tym gdyby jednak doszło do zderzenia z naszą planetą, jego ewentualny wybuch w atmosferze byłby znacznie potężniejszy.

Jeśli wierzyć specjalistom z NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL), w tym roku prawdopodobieństwo kolizji z tą asteroidy jest znikome, ale już 28 września przyszłego roku, wzrośnie do 1 do 260 milionów. Potem 2013 TX68 może zagrozić Ziemi w 2046 i w 2097 roku, ale wtedy podobno prawdopodobieństwa zderzenia będą nawet mniejsze niż za rok.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika xD

Nawet asteroidy omijają

Nawet asteroidy omijają PIĘKNĄ ZIEMIĘ, mam teorię dlaczego... ponieważ są na Niej lUDZIE, a wiadomo gówna się nie rusza bo będzie bardziej smierdziało. Potwierdzono przez nałókofcöf matematycznie.

Portret użytkownika vagabond

ile to już końców świata

ile to już końców świata przeżyliśmy bo straciłem rachubę w liczeniu,asteroid tez chyba parę tysięcy minęło ziemie odkąd pamiętam i nic się nie stało,NASA wprowadza ogólna dezinformacje i strach w ludziach przygotowując ich za nie długo na wojnę z ufoludkami,wszystko ma swój cel,człowiek wystraszony zgodzi się na wszystko!!!!

Portret użytkownika debaucher

Normalnie te ich

Normalnie te ich popierdywania zaczynają mnie wkurwiać!Co kilka miesięcy ma niby lecieć jakiś kartofel i nie może porządnie przy....pierdolić!Ciekawe ile takich kartofli przeleciało przez ostatnie 2000 lat?
Założycie się,że na Prima Aprilis dalej będziemy tu wystukiwać swoje opinie?

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Strony

Skomentuj