Pocisk spadł na Izrael, kraj zamknął granice ze Strefą Gazy

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Konflikt między Izraelem a Palestyńczykami znów się zaognia. Podczas gdy władze najpierw całkowicie zamknęły meczet Al-Aksa a potem otworzyły go jedynie dla nielicznych osób, ze Strefy Gazy wystrzelono pocisk, który spadł na Izrael.

 

Wszyscy wiedzą jak ostro reaguje państwo żydowskie na wszelkie naruszenia granic i bezpieczeństwa. Dziennik Haaretz powiadomił, że w piątek na Izrael upadł pocisk, który nie wyrządził żadnych szkód ani obrażeń. Jednak władze postanowiły zareagować i w niedzielę ogłoszono zamknięcie granic z palestyńską enklawą.

 

Sytuacje tego typu zawsze są bardzo niebezpieczne, tym bardziej gdy dopiero co zakończył się krwawy konflikt. W trakcie niedawnej wojny zginęło ponad 2 tysiące osób, z czego ponad 95% to Palestyńczycy. Mimo czasu jaki już upłynął od ostatnich działań zbrojnych, w dalszym ciągu nie przeprowadzono żadnych rozmów pokojowych, które mogłyby zaprowadzić jakieś konkretne zmiany.

 

Niestety wszelkie negocjacje z góry są skazane na niepowodzenie - Izrael chce aby organizacje zbrojne, działające na terenie Strefy Gazy oddały swoją broń, natomiast Palestyńczycy domagają się zniesienia wszystkich granic, odbudowania wszystkich zniszczeń i utworzenia ich własnego, niezależnego państwa. Żadna ze stron nie zgadza się na postawione warunki.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika GreenhauseESP

Wedlug mnie hamas to taka

Wedlug mnie hamas to taka marionetka tel awiwu, zawsze spadaja rakiety nie wyrzadzajac szkod zaraz po czym spadaja izraelskie rakiety na Strefe Gazy zmniejszajac populacje zwyklych palestynczykow. Po atakach zawsze traca palestynczycy i tak bedzie do ostatniego palestynskiego cywila. Popieram palestynczykow ale nie Hamas.
 
Ogolnie na swiecie na tyle sie dzieje ze gdyby to wszystko przedstawic w prosty sposob na mapie , podzielic to na fronty to mielibysmy 3 wojne jak nic. Czasy sie zmienily i 3 wojna nie bedzie juz taka jak poprzednie. Lepiej miec wojne swiatowa ze stopniowo podana propaganda zeby utrzymac ludnosc swiata w spiaczce... Nie bedzie informacji na tvn info   "3 wojna swiatowa sie zaczela". To wszystko juz trwa. Dla wiekszosci ludzi problemy w programach typu "trudne sprawy" sa wazniejsze od problemow Polski , swiata tych naprawde waznych... i tak przechodza plazem kolejne misje pokojowe... inwigilacja, utrudnianie przecietnemu Kowalskiemu rozwijanie sie i zarabianie pieniedzy. 

Portret użytkownika robert 40

oświeć nas proszę jakie to 3

oświeć nas proszę jakie to 3 wojny sa obecnie prowadzone na świecie ? oczywiście chociażby w minimalnym stopniu porównywalne do dwóch wojen światowych bo do tego nawiązujesz pisząc że trzecia już trwa .... a co do przeciętnego Kowalskiego któremu tak bardzo państwo wszystko utrudnia to powiem Ci tylko że znam osobiście wielu przecietnych Kowalskich którzy dobrze sie mają i od lat prowadzą udane firmy...no ale oni zamiast siedzieć na takich jak te portalach i narzekać solidnie pracują ....

Portret użytkownika GreenhauseESP

Napisalem ze 3 nie jest taka

Napisalem ze 3 nie jest taka jak poprzednie. Wojna to nie tylko rzeź i wybuchy, policz sobie ile na swiecie konfliktow wojenek , obalania wladzy, mnostwo manifestacji gdzie gina , porzadnie obrywaja od spuszczonych z lancuchow psow naslanych przez rzadzacych w obawie o swoje tylki. Poczytaj , poogladaj co sie dzieje w Hiszpanii jakie sa manifestacje, walki chociazby  gornicy,podalem przyklad Hiszpanii poniewaz najwiecej wiem i widze co sie dzieje, walka trwa jak nie miedzy panstwami to wewnatrz panstwa , a niektore panstwa nie potrzebuja wojny bo zostaly rozkradzione i przejete na tyle przez "super mocarstwa"... ze wypadaja z gry, jedyne czym moga byc to polem walki dla tych mocniejszych.
Nie napisalem ze nie ma takich ludzi, chodzi mi o to ze niedlugo bedzie VAT od VATu i ogolnie wszystko rosnie tylko nie wyplaty, na swiecie panuje taka polityka ze rodzina to mąż i żona, wedlug mnie takie hamowanie populacji. I nie narzekam tylko pisze co mysle, kwestia pogladow.

Portret użytkownika marek500

Nie wiem jak to się dzieje że

Nie wiem jak to się dzieje że jak Izraelowi jest potrzebne podgrzanie sytuacji to zaraz spada tam albo pocisk albo rakieta i oczywiście nie wyrządza większych szkód. Tak na logikę to patrioci palestyńscy raczej bardzo dobrze by się przygotowali do takiego ataku i wybrali by cel który by zabolał żydów.  Z tych relacji wynika że partyzanci ostrzeliwują pola brukwi. Paranoja!! 
P.S.
Teraz po uznaniu państwa Palestyńskiego przez Szwecję w Izraelu musi wydażyć się jakiś zamach który pokaże światu jaki błąd zrobili Szwedzi. Oczywiście już dzisiaj wam powiem że wszyscy zamachowcy zginą w zamachu i oczywiście byli Palestyńczykami.

Skomentuj