Po upalnej wiośnie czas na upalne lato

Kategorie: 

www.euromag.ru

Temperatura powietrza w Europie bije rekordy. W wielu krajach wiosna tego roku jest najgorętszą w ciągu ostatnich 100 lat. Analitycy mówią jednym głosem, że letnich upałów nadal należy się spodziewać, ale nie będą tak silne jak te w zeszłym roku.

 

Według ośrodków badawczych lato w Niemczech zapowiada się gorące. Tegoroczna wiosna było zbyt ciepła i sucha ze średnią temperaturą znacznie poza normą. Praktycznie taka sama pogoda będzie w lecie.

"Prognoza pogody na lato wygląda dobrze. Wierzymy, że lato będzie ciepłe i suche "- powiedział ekspert od pogody Dominic Yung z Wetter.net.

Według prognozy pogody w czerwcu, temperatura powietrza w Niemczech wzrośnie do 30 stopni. Upalnej pogodzie towarzyszyć będą opady i burze. Nie jest również wykluczone prawdopodobieństwo rozległych burz, a nawet wystąpienia tornad. W lipcu będzie ciepło, ale na początku miesiąca, Niemcy oczekują ochłodzenia do 20 stopni. W połowie lipca temperatura zacznie rosnąć, aby osiągnąć 35 i 40 stopni w drugiej połowie miesiąca. Sierpień będzie gorący i suchy. Wcześniej w tym miesiącu pogoda nie będzie rozpieszczała, ale średnio powietrze powinno się podgrzać do 30-35 stopni i będzie ciepło. Pod koniec sierpnia, pogoda będzie zmienna i może lać.

 

W Austrii, nadchodzące lato może być rekordowo gorące. Letnia pogoda przybyła do kraju w maju, kiedy termometr pokazał po raz pierwszy 30 stopni. Słoneczna pogoda będzie trwała w Austrii do końca sierpnia z przerwami na zimno, ale będzie ono krótkotrwałe. Pogoda latem tego roku będzie radosna dla Austriaków, szczególnie po deszczach z lata ubiegłego roku, piszą austriackie gazety.

 

Temperatura powietrza w Szwajcarii również osiągnęła rekordowy poziom. Analitycy twierdzą, że tegoroczna wiosna była najcieplejszą w historii pomiarów temperatury od XIX wieku. Szwajcarzy jednak myślą o lecie z ostrożnością. Poza tym pierwszego dnia lata w Alpach szwajcarskich jest powrót zimy. W zachodniej części kraju na wysokości 1100-1600 m spadło do 16 cm śniegu. Śnieg w górach na początku sezonu letniego to nie taka rzadkość, twierdzi szwajcarski dziennik Neue Zürcher Zeitung.

 

Ta wiosna stała się również poważnym wyzwaniem dla rolnictwa we Francji. Susza, która trwa we Francji od początku roku, stała się głównym tematem rozmów nie tylko wśród polityków i meteorologów, ale także wśród zwykłych obywateli. Meteorolodzy przewidują, że fale upałów i susza będzie mieć miejsce w kraju, co najmniej do połowy lata. Według prognoz, czerwiec i lipiec będą gorące i suche, zwłaszcza w na północy i zachodzie kraju. W sierpniu według francuskich naukowców stała temperatura powinna nie przekraczać normy. Według portalu meteo-paris.com opady będą również w granicach normy.

 

W przeciwieństwie do sąsiedniej Francji, pogoda w Belgii w lecie będzie gorący i deszczowy. Analitycy uważają, że temperatura powietrza trzech miesięcy będzie powyżej średniej, ale jest mało prawdopodobne, aby odchylenie było większe niż jeden stopień. Opady również będą wyższe od średniej. Szef Klimatologii Wydziału Météo Belgique Philippe Mivi upewnia, że lato będzie "cieplejsza niż zwykle, duszne, z dużą ilością burz." Według niego, średnia temperatura w czerwcu przekracza normę o 1,3 stopnia a w lipcu może to być do 1,8 stopni.

 

Letniego deszczu spodziewają się we Włoszech. Szczególnie dużo deszczu spadnie na północ. Ogólnie rzecz biorąc, opady mają być nieco powyżej normy. W odróżnieniu od innych krajów europejskich, temperatura powietrza mało odbiega od normy we Włoszech. Ośrodków meteo uważa, że ​​lato w tym kraju "nie będzie ani za zimne, ani za gorące", ale powinniśmy się wystrzegać prognoz długoterminowych.

 

W lecie w Wielkiej Brytanii, natomiast zapowiadają się nowe rekordy temperatur. Wiosna w tym roku zostało już uznana, jako najcieplejsza w ciągu ostatnich 350 lat. Odczyty temperatury mogą być pobite w ciągu dwóch miesięcy lata. Analitycy przewidują, że w czerwcu i lipcu w całym królestwie pozostanie sucho i ciepło, ale nie wyklucza się, że w północnej części kraju będą ulewne deszcze.

 

Upalna pogoda jest aktualnie w Wielkiej Brytanii, temperatura powietrza osiągnęła w niektórych obszarach kraju 30 stopni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika emma57

Dostrzegam niestety, że

Dostrzegam niestety, że pogoda-co by o niej nie powiedzic-jest jakby ekstremalna.  Jak świeci słońce, to aż parzy i osłabia. W momencie robi się zimno. Może też nagle dojśc do nawałnicyz gradem.  Brak łagodnej wiosny i miłego, cieplutkiego lata. Chyba jednak będzie przebiegunowienie i koniec scenerii, w ktorej dotąd toczyło się zycie.

Portret użytkownika Mpm

A może ta przepowiednia Ojca

A może ta przepowiednia Ojca Klimuszki właśnie się rozpoczyna, takie upały przez cały miesiąc maja być:
 
Kiedy zapytano go, co będzie z
Polską, Ojciec Klimuszko zamyślił się, po czym odpowiedział: - Będzie
ciepło, dużo cieplej! Owoce południowe będą rosły tuż obok domu, będzie
je można zrywać przez okno.
Zakonnik nie chciał powiedzieć, kiedy
to się stanie. Mówił jedynie, że termin dużych zmian na Ziemi jest
bardzo bliski. Jeśli wziąć słowa ojca Klimuszki za dobrą monetę, to w
efekcie hipotetycznego przebiegunowania Polska znajdzie się w strefie
równikowej.
 

Portret użytkownika Wojox

Kłamstwa medialne !! W

Kłamstwa medialne !! W wielkiej Brytani miałem 2 dni upalne w maju, co gorsza dogrzewam w chacie bo z zimna nie idzie wyrobić. Kto to nam wodę z mózgu robi. Anglicy "ściągają" nad wyspy masę chmur HAARPem i pryskają chemtrails najwięcej ze wszystkich krajów świata... Szkoda pisać...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Skomentuj