Po trzęsieniu ziemi w Nowej Zelandii na powierzchni widać przebieg uskoku tektonicznego

Kategorie: 

Źródło: GNS Science

W ubiegłym tygodniu w Nowej Zelandii wystąpiło bardzo niebezpieczne trzęsienie ziemi o sile 7,4 stopni. Trwało tylko dwie i pół minuty, ale spowodowało bardzo wiele zniszczeń. Po tym zjawisku odnaleziono również długie pęknięcie ziemi zdradzające przebieg części uskoku tektonicznego.

 

Zdaniem nowozelandzkich specjalistów podczas tego trzęsienia ziemi powstało sześć nowych uskoków. Pęknięcia pojawiły się na kilku autostradach i torach kolejowych. W niektórych miejscach wybrzeża doszło do znaczących przeobrażeń.

 

Instytut GNS wysłał drona, który sfilmował uskok Kekerengu i Papatea. Dzięki temu będzie można dokładniej ocenić stopień uszkodzenia. Ten spektakularny materiał pokazuje szczegółowo skutki trzęsienia ziemi. W niektórych miejscach grunt został podniesiony prawie o 10 metrów.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj