Po trzęsieniu ziemi z 11 marca 2011 roku w Japonii, rozległe obszary ziemi osiadają

Kategorie: 

Źródło: www.newscom.md

Według telewizji NHK World, Ministerstwo Środowiska Japonii stwierdził, że ok. 6 tysięcy kilometrów kwadratowych gruntów w całym kraju, osiadło średnio o więcej niż 2 cm od czasu wystąpienia silnego trzęsienie ziemi i tsunami w marcu 2011.

 

Wielkość osiadania jest prawie tysiąc razy większa niż rejestrowana w poprzednim okresie i jest to rekord od czasu gromadzenia takich danych, czyli od roku 1978. W sumie ziemia osiadła o więcej niż 2 cm w około połowie z 30 badanych obszarów w 20 prefekturach.  Ten poziom jest już uznawany za potencjalnie niebezpieczny dla stabilności budynków.

Rekordowe osiadanie wystąpiło w miejscowości Kesennuma. Jest to miasto w prefekturze Miyagi. Tam grunt opadł aż o 73,8 centymetrów.  Siedem obszarów w regionach Tohoku i Kanto, w tym w Tokio, zapadło się o mniej niż 10 centymetrów.

Urzędnicy ze wspomnianego powyżej ministerstwa wiążą osiadanie z trzęsieniem ziemi o magnitudzie 9 w skali Richtera, do którego doszło 11 marca 2011. Gwałtowny wzrost tego procesu i zwiększenie powierzchni jego oddziaływania sugeruje, że zjawisko to może się nadal rozprzestrzeniać na nowych obszarach, co może spowodować uszkodzenie niektórych budynków i innej infrastruktury.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Konrado

Coś mi się wydaje , że ten

Coś mi się wydaje , że ten pierwszy filmik to fake trochę wymyka się prawom fizyki, autor sugeruje , że mamy doczynienia gruntem unoszącym się na powierzcni wody, ale tak zachowywała by się tratwa a nie kwałek miasta. ilość energii potrzebna do ropędzenia zahamowania i rozpędzenia w innym kierunku takiej masy jaką widać była by owiele bardziej destrukcyjna. Karzdy kto widział jakiś kontenerowiec obijający się o nabrzeże wie o co mi chodzi.

Portret użytkownika promyk

Sorki, że nie na

Sorki, że nie na temat.
Chciałam się zapytać czy ta ankieta o Bogu to tylko dla wybranych? Coś nie bardzo mi to głosowanie wychodzi.
A nawiązując do ankiety to dla mnie Bóg jest jeden - w Trójcy Jedyny Prawdziwy. Bóg jest Duchem. Sam o sobie: "Jam jest, który Jest".

Portret użytkownika kamikaz

Prosty oto mamy przykłąd jak

Prosty oto mamy przykłąd jak to kobiety nie ogarniają idei jakichkolwiek, powinne się zajmować jedynie przedłużeniem gatunku. Wynika to też z tego ze ich uwaga skupiona jest do wewnątrz przeciwnie do męskiej i stąd rodzą się głupawe kulty pogańskie jak oddawanie czci mateczkom boskim z kamienia i synusiom z drewna. 

Portret użytkownika Roni Tornado

kamikaz, ech, ty szowinisto !

kamikaz, ech, ty szowinisto ! Dla mnie godna czci jest czysta energia - zródło Istnienia. Przyziemności mnie nie interesują. Gdybyś był mądrzejszy to rozumiałbyś, że zwrot "Trójca Święta" oznacza to iż Bóg przenika wszystko i jest wszystkim. Jakoś trzeba było zobrazować tą wiedzę prostym ludziom, którzy takiej wiedzy nie posiadali. Nie oceniaj wszystkich kobiet na podstawie jednej osoby. Tak na prawdę nawet nie znasz Promyka osobiście a się wymądrzasz.

Strony

Skomentuj