Po trzęsieniach ziemi poziom Apenin we Włoszech spadł o 40 cm

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Poziom gór w centralnej części pasma górskiego Apenin spadł o około 40 cm w wyniku serii trzęsień ziemi podczas ostatnich dwóch miesięcy. Informacja została ogłoszona przez specjalistów z Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii.

Po trzęsieniach ziemi 24 sierpnia i 26 października, poziom szczytów centralnych Apenin spadł o około 40 cm, a proces ten wciąż postępuje. Jest to zjawisko odwrotne do tego, które dzieje się w Alpach, tamtejsze szczyty rosną – powiedział pracownik instytutu, Alessandro Amato.


Ponadto eksperci uważają, ze ostatnie, ogromne trzęsienie ziemi było kontynuacją aktywności sejsmicznej, która rozpoczęła się 24 sierpnia w podziemnym punkcie w pobliżu miasta Amatrice oraz w centralnej części masywu apenińskiego.

Najnowsze trzęsienie ziemi zostało spowodowane przez ruch płyt tektonicznych, który rozpoczął się 24 sierpnia, co przynosi ciągłe, nowe konsekwencje – odczytano oświadczenie wydane przez instytut.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika syriues

Sadze,ze to musi nastapic.But

Sadze,ze to musi nastapic.But kiedys musi sie zamoczyc.A jak sie zamoczy nie bedzie zdatny do ponownego uzycia.To taka metafora.Sadze,ze siedziba papiezy zostanie rowniez zniszczona.Watykan to jakas paranoja.Ja osobiscie wierze w Boga i popieram cala ta wiare w kosciol-bo my go tworzymy.Nasz przywodca jest jeden jest nim sam Jezus Duch Swiety i Bog.Sadze,ze niepotrzebujemy zlotych cielcow,obrazow,krysztalow,perel i innych wielkich rzeczy kupionych za krew  swietych.Nie potrzebujemy.A jezeli my nie potrafimy stawic czola temu,to ktos zrobi to za nas.Niech nas aniolowie strzega i sami swieci

Skomentuj