Po śmierci Kadafiego Afrykę przejmuje szarańcza

Kategorie: 

fot. Jupiterimages

Afryka Północna zmaga się z wielka plaga szarańczy. Dopóki żył Muammar Kadafi Libia była w miarę normalnym i do tego niezadłużonym krajem Afryki Północnej. Teraz panuje tam chaos, który na dodatek potęguje brak  funkcjonujących urzędów i władz. Ludzie szybko się zorientowali, że plaga szarańczy tego roku to efekt usunięcia Kadafiego, który zawsze dużo uwagi poświęcał walce ze szkodnikami.

 

Za czasów poprzedniej ekipy w Libii były specjalne zespoły urzędników odpowiedzialnych za zwalczanie w zarodku wszelkich ognisk szarańczy. Kiedyś Libijczycy nawet nieśli pomoc w kwestii szarańczy państwom ościennym. Teraz kraj został pozbawiony widocznego przywództwa a skutki tego są bolesne. Aktualnie rządzący martwią się raczej, aby nie wybuchła tam wojna domowa, więc rolnictwem nikt się nie interesuje. Tak właśnie wygląda demokratyzacja w akcji.

 

Żarłoczne owady mają dobre warunki do rozwoju, ponieważ przez Afrykę przechodzą ulewne deszcze. Po nich pustynia potrafi pokryć się zielonym dywanem trawy, która służy za pokarm szarańczy. Sytuację pogarsza fakt, że ze względu na niestabilną sytuację w regionie nie ma nikogo, kto mógłby podjąć walkę chemiczną z tymi żarłocznymi owadami.

 

Jeśli sytuacja nie zostanie opanowana problem dotknie także państwa sąsiednie takie jak Niger i Mali. Gdyby do tego doszło hordy szarańczy mogłyby zniszczyć setki kilometrów kwadratowych upraw, co z pewnością doprowadzi do głodu w tej części Afryki.

 

Od najmłodszych lat wpaja nam się w głowach, że demokracja jest najlepszym systemem politycznym. Nic bardziej błędnego, dowiodła tego anarchia jaka powstała na skutek nie działania demokracji w Rzeczpospolitej Szlacheckiej a teraz dowodzą tego kolejne kraje w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Oświecona dyktatura to zawsze lepsze rozwiązanie niż władza ludu, której w rzeczywistości i tak nie ma.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Admin powinien dodać jeden

Admin powinien dodać jeden istotny szczegół, że chodzi o demokrację "made in USA" i w dodatku wepchniętą Libii na siłę w związku z globalistycznymi planami USA. Może ten libijski chaos otworzy innym narodom Bliskiego Wschodu i Afryki, co daje ta amerykańska demokratyczna pomoc.

Portret użytkownika lesmad

Szarańcza, czyli jedna z plag

Szarańcza, czyli jedna z plag egipskich...a tak poważniej bardzo proszę nie pisać propagandowych bajęd o (demokratycznej) anarchii w I Rzeczpospolitej, która to anarchia rzekomo ją zgubiła. Rzeczpospolita nie udźwignęła mikstu cywilzacji (w rozumienieu klasyfikacji cywilizacji Konecznego), ponadto była ofiarą spisku, którego cele były ustanowione już sto lat przed rozbiorami... Próba ratowania kraju za pomocą innego spisku, którego widocznym skutkiem była Konstytucja 3 maja, wprowadzona drogą zamachu stanu, zakończyła się katastrofą w wielu dziedzinach, nie tylko polityczną... Wystarczy tylko wspomnieć, że gigantyczny majątek (kapitał) Potockich (tych od targowiczanina Szczęsnego) okazał się później istotnym fudndamentem budowania potęgi przemysłowej Francji. Działo się tu już, gdy Reczpopolitej nie było na mapie politycznej Europy...

Strony

Skomentuj