Po serii napaści firma Uber wprowadza nowy przycisk alarmujący

Kategorie: 

pixabay.com

Uber wprowadza nowy przycisk alarmujący o napaści w samochodzie. Nowa funkcjonalność wynikła jako konieczność po serii ataków w  Republice Południowej Afryki. Pomysł powstał po doniesieniach o napaściach od co najmniej trzech pasażerek.

 

Początkowo nowy przycisk ma zostać zainstalowany tylko w aplikacji Uber dostęnej na terenie RPA. Firma twierdzi, że testowała wiele sposobów, aby poprawić bezpieczeństwo klientów w ciągu ostatniego miesiąca. Przycisk ma podłączyć samochody wykorzystywane do przewozów do centralnego systemu bezpieczeństwa firmy. Całą sprawą zaczęto się interesować po tym jak klientka Ubera została zgwałcona oraz okradziona, a po niej kolejne.

Dwóch mężczyzn zostało już aresztowanych w związku z rzekomymi atakami, ponoć jeden z oskarżonych podawał się fałszywie za członka tego serwisu. W wyniku czego Uber wprowadził aktualizację swoich usług w Afryce Południowej, pasażerowie będą również informowani o modelu oraz kolorze pojazdu, a także numerze licencji kierowcy, dowodzie rejestracyjnym oraz innymi szczegółowymi informacjami na temat kierowcy.

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Mariner

Dziwię się że nie było

Dziwię się że nie było wcześniej takich wypadków.  Przecież Uber i inne tego typu serwisy,  to wprost idealna okazja dla różnej maści dewiantów jaki i zwykłych złodziei do realizacji ich chorych fantazji i planów. 

Skomentuj