Po referendum konstytucyjnym, Turcja wznowi negocjacje w sprawie akcesji do Unii Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Recep Tayyip Erdogan ogłosił wczoraj, że po 16 kwietnia, czyli po referendum w sprawie przejścia na system prezydencki, Turcja powróci do negocjacji dotyczących ewentualnego przyłączenia się do "faszystowskiej" Unii Europejskiej. Jego zaskakująca wypowiedź pojawia się po tym jak nazwał Turków "przyszłością Europy" i wezwał kobiety do rodzenia wielu dzieci.

 

Erdogan wyraził niezadowolenie, że Turcja złożyła 30 lat temu wniosek o wejście w struktury Unii Europejskiej i do dnia dzisiejszego jest zbywana. Prezydent zapowiedział jednak, że Europa, choć jest "rasistowska i faszystowska", ma jeszcze szanse na poprawę relacji. Ankara ma zamiar wznowić negocjacje akcesyjne. Wygląda to tak jakby Turcja sugerowała, że UE może przyjąć kraj do siebie w ramach "zadośćuczynienia" za wywołanie sporu dyplomatycznego.

 

Warto również zwrócić uwagę na wypowiedziane przez niego słowa. Erdogan stwierdził, że po referendum konstytucyjnym, które zapewni mu jeszcze większą władzę, jego kraj stanie się "zupełnie inną Turcją". Jego wypowiedź można oczywiście interpretować w dowolny sposób, lecz na myśl nie nasuwa się nic pozytywnego.

Z wielu oczywistych powodów, Turcja nie powinna wejść w struktury Unii Europejskiej. Erdogan domagał się zniesienia wiz, a jeszcze wcześniej groził, że wszyscy tzw. uchodźcy, którzy żyją na terenie jego państwa, otrzymają tureckie obywatelstwo. W ten sposób mogliby swobodnie podróżować do Europy drogą lotniczą, a zatem nie musieliby przedzierać się przez Morze Egejskie i maszerować przez Grecję aż do Niemiec. Wystarczy, że Erdogan zafunduje bilety lotnicze w jedną stronę a tzw. uchodźcy mogliby wybrać sobie dowolny kraj, w którym chcieliby zamieszkać. To z całą pewnością przyspieszyłoby islamizację Europy.

 

Turcja podobno nie ma już szans aby wejść w skład UE. Pozostaje mieć nadzieję, że unijni politycy będą konsekwentni. Z drugiej strony, skoro Unia Europejska wręcz nakazuje przyjmować muzułmańskich uchodźców i chce karać nieposłuszne kraje, powinniśmy być nastawieni na każdy scenariusz - nawet ten najgorszy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Generalny Inspektor Ochrony

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych potwierdził słuszność praktyk podmiotów leczniczych, które przekazują do Sanepidu informacje o niezaszczepionych dzieciach. Inspektor stwierdził, że praktyka ta wynika wprost z obowiązującego prawa.Do biura GIODO napływają skargi i zapytania rodziców niezaszczepionych dzieci odnoszące się do sposobu działania podmiotów leczniczych, które przekazują do powiatowych inspektorów sanitarnych dane pacjentów, którzy nie wykonali obowiązkowych szczepień ochronnych. W ocenie rodziców, to naganna praktyka.Zgoła odmiennie takie działanie podmiotów leczniczych ocenił GIODO, który stwierdził, że „przepisy prawa wprost je do tego zobowiązują, a przygotowana przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych opinia jednoznacznie to potwierdza”.„Ta decyzja GIODO budzi kontrowersje i pokazuje, że firmy, które osiągają miliardowe zyski na szczepionkach mają się dobrze. I to bardzo! Decyzja o udostępnianiu danych osobowych tych pacjentów, którzy nie decydują się na szczepienia to uderzenie w wolność jednostki i rodziny” – skomentowała telewizjarepublika.pl http://www.pch24.pl/nieszczepione-dzieci-na-celowniku-panstwa--ich-dane-musza-byc-przekazywane-do-sanepidu,50403,i.html#ixzz4cEA3Ryb8

Chipy, dane osobowe i totalna kontrola - 20.03.2017

https://www.youtube.com/watch?v=dmAEWb_9uu8

WAT o tajnych broniach kontroli umysłu - 22.03.2017

https://www.youtube.com/watch?v=7EPibxU9NcA

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dd

Co prawda parlament UE działa

Co prawda parlament UE działa chaotycznie i trochę bardziej na zasadach rodziny niż urzędu to, w pewnym momencie o kształcie UE decydować będą ci, którzy teraz zaczynają się tutaj zagnieżdżać. W pewnym momencie o kształcie i polityce UE nie będą decydować biali "rasiści", "naziści" i jakby ich tylko nie nazwać, ale decydować będą bardziej zgrani i jednomyślni islamiści.

Tak, że wcześniej czy później Turcja będzie w Europie i będzie stanowić Europę.

Portret użytkownika viola

kto za tym stoi to co teraz

kto za tym stoi to co teraz się dzieje ? napływ uchodców  Bóg ,

"I podam je w ręce cudzoziemców na rozchwycenie, i niezbożnych w ziemi na łup, którzy ją splugawią (...) Uczyń łańcuch [zwiąż ich razem, zjednocz, niech obiorą sobie wspólny cel]; bo ziemia pełna jest krwawych sądów, a miasto [Babilon, chrześcijaństwo] pełne jest krzywd. Przetoż najgorszych z pogan przywiodę, aby posiedli domy ich; i uczynię wstręt pysze mocarzów, a splugawieni będą, którzy je [ich święte miejsca, religijne instytucje] poświęcają" (Ezech. 7:13-24).

 

Portret użytkownika Jonny Bravo

Wygląda na to, że obecna UE

Wygląda na to, że obecna UE ma więcej wspólnegoz Turcją, niż z Polską. Polska to kraj chrześcijański, a kraje zachodniej UE to już prawie kalifat. Jestem za tym bt Turcja weszła do UE, a Polska z niej odeszła. Im szbciej się to stnie, tym mniej szkód dla Polski. Każdy kolejny dzień spędzony przez nas w UE, to strata dla nas.

Portret użytkownika inzynier magister

Polska może byćwywyższona w

Polska może byćwywyższona w potędze i świętości ale musi być posłuszna woli Jezusa Chrystusa !

"Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje." (Dzienniczek. 1732)

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj