Po raz pierwszy wykonano przeszczep nowego typu sztucznego serca

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Po raz pierwszy chirurdzy amerykańscy dokonali udanego przeszczepu sztucznego serca Aeson, opracowanego przez francuską firmę CARMAT. Sztuczne serce ma dwie komory i cztery zastawki jak prawdziwy organ, jest zasilane przez urządzenie zewnętrzne.

 

Sztuczne serce, wykonane z biokompatybilnych materiałów, w tym tkanki bydlęcej, wykorzystuje kombinację czujników i algorytmów do utrzymania tętna i krążenia krwi w całym ciele. Pacjentem jest 39-letni Matthew Moore z Shallotte w Północnej Karolinie. Początkowo musiał przejść operację bajpasów, ale stan pogorszył się tak bardzo, że nawet prosty przeszczep był ryzykowny.

 

Sztuczne serce zostało opracowane, aby pomóc tym, których serce nie może już pompować krwi przez obie komory. Całkowicie zastępuje naturalne serce, chociaż nie jest przeznaczone do stałego użytku, ale raczej służy jako opcja tymczasowa na około sześć miesięcy przed pełnym przeszczepem serca.

 

FDA zatwierdziła amerykańskie badanie sztucznego serca CARMAT, które obejmie dziesięciu pacjentów ze schyłkową niewydolnością dwukomorową serca, aby ocenić, czy rozwój Aesona może przedłużyć życie przed przeszczepem serca. Na razie Matthew Moore będzie musiał mieć przy sobie kontroler i komplet baterii.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Dowód osobisty

A ile tabletek musi zjadać

A ile tabletek musi zjadać osoba z tym wszczepionym plastykiem, żeby się cokolwiek nie zasyfiło w tym sercu, napisali ? xD
Ba w dodatku ono jest uruchomione polem bezprzewodowym, jakie nosi ze sobą zagrożenie i strach przed niechcianym wrogiem elektrosmogowym.
W plusie, nie stać będzie dla zwykłego zjadacza chleba na początek, dopóki te powyżej (przykładowe) wymienniki tym nieukofcom nie będzie dane.

"Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli" (z domu niewoli, o której sami tak dbacie, by się nie nawrócić) Jezus Chrystus

Portret użytkownika Px

Biedy zwiedziony człowiek.I

Biedy zwiedziony człowiek.I tak umrze oczywiście jak każdy ale serce nigdy nie było tylko pompą tloczącą krew.Jego męki potrwają od kilku od kilkunastu miesięcy.Współczeucie temu ciepiącemu.I brak gratulacji dla eksperymentatowów.

 

Skomentuj