Po raz pierwszy uzbrojono robota kroczącego Spot

Kategorie: 

Źródło: MSCHF

Grupa internetowych żartownisiów z grupy MSCHF, zaprezentowała nowy projekt o nazwie Spot's Rampage. Kolektyw artystyczno-marketingowy, wydał niedawno 74 500 dolarów na zakup robo-psa firmy Boston Dynamics. Następnie zamontowano na nim pistolet do paintballa, dzięki czemu od jutra, ludzie na całym świecie, będą mogli zdalnie sterować robotem za pośrednictwem telefonów i ostrzeliwać galerie sztuki wypełnioną ich pracami.

 

Każdy uczestnik tego internetowego happeningu, będzie kontrolował robota przez 2 minuty. MSCHF, nazywa to wydarzenie Spot's Rampage, a jego początek, zapowiedziano na 24 lutego o godzinie 13:00 czasu wschodniego. Zespół pracował nad tym projektem od października. Od tego czasu, firma zdoałała stworzyć interfejs API do zdalnego sterowania zarówno robotem Spot, jak i pistoletem do paintballa zamontowanym na jego plecach.Źródło: MSCHF

Firma Boston Dynamics, nie jest szczęśliwa z takiego obrotu spraw. Kontrakt jaki podpisali oni z MSCHF, zakładał, że robot nie może zostać wykorzystany w sposób, który zraniłby ludzi. Gdy ogłoszono przyłączenie do robota pistoletu paintballowego, nie łamało to postanowień umowy lecz wywołało to sprzeciw BD. W piątek, oficjalny profil na twitterze firmy, wydał następujące oświadczenie:

Dziś dowiedzieliśmy się, że grupa artystyczna planuje spektakl, aby zwrócić uwagę na prowokacyjne użycie naszego robota przemysłowego Spot. Aby było jasne, potępiamy przedstawianie naszej technologii w jakikolwiek sposób promujący przemoc, krzywdę lub zastraszanie. Naszą misją jest tworzenie i dostarczanie zaskakująco wydajnych robotów, które inspirują, zachwycają i pozytywnie wpływają na społeczeństwo. Dokładamy wszelkich starań, aby upewnić się, że nasi klienci zamierzają używać naszych robotów do celów legalnych. Przed zatwierdzeniem sprzedaży sprawdzamy krzyżowo każdy wniosek o zakup z listami osób i podmiotów, którym odmówiono przyznania zgody rządu Stanów Zjednoczonych.

Ponadto wszyscy kupujący muszą wyrazić zgodę na nasze Warunki sprzedaży, które stanowią, że nasze produkty muszą być używane zgodnie z prawem i nie mogą być używane do szkodzenia lub zastraszania ludzi lub zwierząt. Każde naruszenie naszych Warunków sprzedaży spowoduje automatyczne unieważnienie gwarancji na produkt i uniemożliwi aktualizację, serwisowanie, naprawę lub wymianę robota. Sztuka prowokacyjna może pomóc w prowadzeniu pożytecznego dialogu na temat roli technologii w naszym codziennym życiu. Ta sztuka jednak zasadniczo błędnie przedstawia Spot i sposób, w jaki jest on używany, aby przynosić korzyści naszemu codziennemu życiu.

Boston Dynamics, zwróciło się rzekomo do artystów z prośbą o usunięcie broni, a nawet zaproponowali podarowanie im kolejnych dwóch egzemplarzy maszyny wzamian za zrezygnowanie z pistoletu. Ich prośby nie trafiły jednak na podatny grunt , a zgodnie z informacjami na oficjalnej stronie kolektywu:

To właśnie sprawiło, że chcieliśmy to zrobić jeszcze bardziej. Jeśli nasz Spot przestanie działać, będziecie mieć natomiast pewność, że każdy robot ma wbudowaną funkcję backdoora.

Pistolet do paintballa wystrzeliwany w zamkniętej przestrzeni, nie stanowi zagrożenia, zastraszania ani nielegalnej działalności. Nie jest więc do końca jasne, czy Boston Dynamics może podjąć jakiekolwiek działania na polu prawnym. W przypadku naruszenia Warunków świadczenia usług, firma może zrezygnować z odnowienia licencji, co skutecznie dezaktywuje ją przy następnej aktualizacji oprogramowania. Inną opcją jest unieważnienie gwarancji, co nie stanowi jednak dużego problemu dla grupy MSCHF, która już teraz informuje, że po przeprowadzeniu happeningu, robot nie będzie wykorzystywany w żadnym celu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika baca

no tak, stworzono robota dla

no tak, stworzono robota dla wojska do przenoszenia amunicji i włażenia tam gdzie wojsko nie może i...?
i zdziwiono się że ktoś niedobry go uzbroił...
teraz ktoś bardzo dobry powinien mu założyć minę pułapkę i odesłać do wynalazcy...
oj dziwowano by sie i dziwowano....

 

Portret użytkownika ....

  Admini tego portalu dam wam

  Admini tego portalu dam wam dobrą radę, która podniesie poziom tego portalu, a także sprawi, że ten portal zacznie być traktowany poważnie. 

Po pierwsze musicie zablokować wszystkie konta inżyniera magistra. Dlaczego? Dlatego, że w 2015 namawiał na głosowanie na pis. Dlatego, że jest skrajnym fanatykiem religijnym i skrajnym konserwatystą oraz dlatego, że żadne z jego  artykułów nigdy się nie sprawdziło.Nie mówiąc już o tym, że brak mu piątej klepki. 

Po drugie. Musicie zablokować Marcina Kozerę. Dlaczego? Dlatego, że zachwala cały czas Donalda Trumpa mimo, że nie zrobił on niczego a swoją fortunę zdobył na oszustwie. Dlatego, że pisze artykuły nie mające niczego wspólnego z prawdą.

  Po trzecie. Musicie zablokować wszystkie konta talina. Dlaczego? Dlatego, że jego artykuły są wyssane z palca żwirka lub muchomorka z krainy mchu i paproci. Dlatego, że jest niespełna rozumu i brak mu piątej klepki. 

Po czwarte. Musicie zablokować wszelkich fanatyków religijnych, ponieważ oni nie szukają prawdy ale próbują przeciągnąć innych na swoją modłę. 

Po piąte musicie zablokować wszelkich płaskoziemców i ludzi wierzących, że ziemia ma tylko 12000 tysięcy lat oraz ludzi wierzących, że istnieją kosmici. Dlaczego? Dlatego, że tylko nieuk i nienormalny może coś takiego twierdzić.  Jeśli to zrobicie to ten portal odniesie wielki sukces.

Portret użytkownika Wredny.Smok

Musicie to musicie tamto ,

Musicie to musicie tamto , kurwa jakiś rządziciel się znalazł, ty może jeszcze każesz nam wtykać sobie penisy w dupsko, aha i żebysmy żarli sztuczne mięso, fekalia te sprawy, wielki sukces to jest taki że jestes debilem. Ty jesteś uk ukształtowany albo robisz to celowo bo ci ktos zapłacił. Nie rób z siebie cioty na wp i onecie tam moze zrobisz karierę mocnego trola.

Portret użytkownika cbd

Masz racje, ale wystarczy

Masz racje, ale wystarczy omijać teksty wspominianych idiotów, co nie jest trudne, bo po tytule idzie rozpoznać kto to pisał, te sensacyjne tytuły jak z onetu, i już wiadomo że to bzdury od kozera, których nie warto klikać. A poza tym to tak wszędzie jest, że trzeba oddzielać debilizmy od w miarę sensownych treści. A tutaj pojawiają się ciekawe artykuły, więc jest ok. 

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika ARTUR

Po pierwsze należy zablokować

Po pierwsze należy zablokować tych co chcą blokować , to wolny kraj i każdy ma prawo do wyznawanych poglądów jak np. Pastafarianie czy homoseksualiści np. Biedroń . Należy natomiast pałować tych co chcą narzucać jeden pogląd jak naziści . A przez tych kosmitów to Cię za krytykę nie wpuszczą do Izraela .

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Tego trzeba się obawiaćć.

Tego trzeba się obawiaćć. Niedługo takie roboty będą spotykane na uliicach i używane przez policję bądź wojsko do rozbijania demonstracji, niszczenia domów i infrastruktury lub chwytania przestępców. Będą śmiercionośną bronią w ich rękach i zabijać każdego, kogo ich radary i czujniki wykryją. Przerażające jest to do czego teraz wykorzystywana jest technologia.

Strony

Skomentuj